Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintona valstsvienība Eiropas komandu čempionātā piekāpjas arī Izraēlai

Sofijā notiekošajā Eiropas komandu čempionātā badmintonā apakšgrupas turnīrā 7.decembrī zaudējot ar 1-4 arī Izraēlai, Latvijas valstsvienībai šis turnīrs ir noslēdzies. Atgādinām, ka 6.decembrī Latvijas badmintona valstsvienība ar 1-4 zaudēja arī Norvēģijai.

>>> Skatīt rezultātus no Latvijas - Izraēles spēles 

Latvijas valstsvienības mačā pret Izraēlu vienīgo individuālo uzvaru izcīnīja Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova divos setos (21-14, 21-15) pārspējot Yuval Pugach & Shery Rotshtein. Savukārt vīriešu vienspēlē Niks Podosinoviks divos setos (10-21, 12-21) zaudēja Misha Zilberman, sieviešu vienspēlē Una Berga trijos setos 22-20, 19-21, 15-21) zaudēja Yuval Pugach, vīriešu dubultspēlē Andis Bērziņš & Niks Podosinoviks divos setos (3-21, 13-21) zaudēja Shai Geffen & Ariel Shainski, jauktajās dubultspēlēs Andis Bērziņš & Una Berga divos setos (11-21, 13-21) zaudēja Misha Zilberman & Svetlana Zilberman.

Atgādinām, ka turnīra pirmajā mačā, sacenšoties ar Norvēģiju, vienīgo spēli Latvijas komandas sastāvā uzvarēja Niks Podosinoviks, divos setos (21-18 21-16) pārspējot Peter Roenn Stensaeth. Sieviešu vienspēlēs Jekaterina Romanova divos setos (18-21, 18-21) zaudēja Elisa Wiborg. Vīriešu dubultspēlēs Niks Podosinoviks & Andis Bērziņš divos setos (10-21, 7-21) zaudēja Magnus Christensen & Marius Myhre, sieviešu dubultspēlēs Una Berga & Liāna Lencēviča divos setos (12-21, 14-21) zaudēja Solvår Flåten Jørgensen & Natalie Syvertsen, jauktajās dubultspēlēs Andis Bērziņš & Una Berga divos setos (6-21, 11-21) zaudēja Solvår Flåten Jørgensen & Carl Christian Mork.

>>> Skatīt infornāciju par Latvijas - Norvēģijas splēli

Niks Podosinoviks ieradās Sofijā jau 4.decembrī no Dānijas, kur viņš šobrīd jau otro gadu trenējās Eiropas badmintona ekselences centrā, savukārt Andis Bērziņš, Una Berga, Jekaterina Romanova un Liāna Lencēviča uz Sofiju devas 5.decembrī no Rīgas. 

Eiropas komandu čempionāta 7.apakšgrupas turnīrs notiek Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā no  6.-9.decembrim. Latvijas valstsvienība tika ielozēta 7.apakšgrupā kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, Somiju, Īriju un Bulgāriju. Šīs sešas komandas tika ielozētas divās apakšgrupās - Latvija kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, bet Bulgāriju kopā ar Somiju un Īriju. Sākumā šo apakšgrupu komandas savā starpā izspēlēs grupu turnīrus, bet šo grupu uzvarētāji pēc tam finālspēlē 9.decembrī noskaidros vienu no tām 8 komandām, kuras piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā 2019. gada 13.-17.februārī Dānijā.

Lai gan badmintons ir individuāls sporta veids, tomēr lielākā skatītāju, mediju un sponsoru uzmanība tiek pievērsta tieši komandu sacensībām. Reizi divos gados notiek Eiropas čempionāti pieaugušajiem, tāpat arī U19 un U17 komandām. Katru gadu notiek arī Pasaules čempionāts pieaugušajiem un U19 komandām. Visās pasaulē ļoti populāri ir arī nacionāli komandu čempionāti, savukārt Eiropas valstu čempioni reizi gadā tiekas Eiropas klubu komandu čempionātā. Latvijas klubu komandu čempionātā pērn uzvarēja Valmieras badmintona kluba komanda, kura šī gada jūnija piedalījās Eiropas klubu komandu čempionātā, kas notika Polijā.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds informē, ka Latvijas valstsvienības dalība Eiropas komandu čempionātā izmaksās 1850 eiro, tai skaitā 1100,00 par aviobiļetēm visiem spēlētājiem, 300 eiro par viesnīcu un uzturēšanos Sofijā un vēl 450 eiro ir Eiropas komandu čempionāta dalības maksa. Šie izdevumi tiks segti no Latvijas Olimpiskās komitejas piešķirtā budžeta finansējuma.

“Lai gan ne visas Eiropas badmintona federācijas ir nosūtījušas savas valstsvienības uz Eiropas komandu čempionātu, taču es uzskatu, Latvijas komandas pieteikšana šim turnīra ir ļoti nozīmīga. To pārrunājām arī Latvijas badmintona federācijas Valdes sēdē. Tas ir ļoti svarīgi esošiem spēlētājiem, jo spēlēšana valstsvienībā ir ļoti motivējoša. Tā arī arī motivācija aktīvi trenētiem jauniešiem, cerot arī pašiem kādu dienu doties šādā komandā pārstāvēt savu valsti. Jāatzīmē arī to, ka valstsvienības spēlētājiem, kuri piedalījušies kaut vienā čempionāta spēlē, ir iespēja iegūt vērtīgus reitinga punktus. Un vēl tā ir arī publicitātes iespēja badmintonam, jo par Latvijas valstsvienības spēlēm tiek sniegta informācija gan Latvijā, gan arī arī Eiropas medijos,” komentē Kristians Rozenvalds.

Nākamais Eiropas komandu čempionāts šādā formātā (vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktās dubultspēles) notiks 2020.gada decembrī. Savukārt 2020.gada februārī Francijā notiks Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts, kurā atsevišķi piedalās vīriešu un sieviešu komandas (trīs vienspēles un divas dubultspēles).

 

07.12.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv