Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
K.Rozenvalds iegūst BWF sertifikātu turnīru menedžmenta programmā

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds no 5. līdz 8.decembrim piedalījās Pasaules Badmintona federācijas un Pasaules Sporta Akadēmijas kopīgi rīkotās tālmācības programmas “Turnīru menedžments” noslēguma pasākumā, kurš notika Eiropas badmintona konfederācijas projekta ietvaros, vienkopus pulcējot 10 Pasaules reitinga turnīru rīkotājus no 10 Eiropas valstīm.

>>> Skatīt rakstu par semināru BadmintonEurope.com

Kopā ar Kristianu Rozenvaldu seminārā Kišiņevā piedalījās arī Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkotāji no Austrijas, Baltkrievijas, Īrijas, Itālijas, Izraēlas,  Norvēģijas, Rumānijas, Serbijas un Moldovas. Semināru vadīja EIropas badmintona konfederācijas sacensību direktors Džimijs Andersens.

Pirmajā semināra dienā visiem dalībniekiem bija jāveic praktisks uzdevums - jāiekārto zāle uz nākamajā dienā ieplānoto Eiropas komandu čempionāta apakšgrupas turnīru, kurā piedalījās Moldovas, Krievijas, Ukrainas un Skotijas komandas. Šo turnīru sākotnēji bija plānots rīkot Krievijā, taču ņemot vērā saspīlēju Krievijas un Ukrainas attiecībās, tāpēc tika izraudzīta Moldova kā neitrāla vieta.

“Kad ieradāmies sporta zālē, tā bija tukša. Stūrī stāvēja sarullēti paklāji, bet kastēs bija iepakoti karogi un reklāmas baneri. Mums bija dotas 2 stundas laika, lai izplānotu zāles iekārtojumu, uzstādītu badmintona paklājus, kā arī izvietotu visus reklāmas materiālus. Turklāt mūsu darbības fokuss bija nevis fizisks darbs, bet gan pārdomāti izplānot, kur un kā tiks iekārtots galvenais laukums, kur atradīsies treniņlaukums, spēlētāju zona, sekretariāts, video kamera un attiecīgi arī reklāmas. Sadalījāmies trijās komandās, viena atbildīgā par kortiem, otra par reklāmām, trešā par spēlētāju, treneru, tiesnešu un sekretariāta zonu. Darbu paveicām nepilnu divu stundu laikā,” atceras Kristians Rozenvalds.

“Aktīvs komandas darbs Kišiņevā bija citās semināra nodarbībās, tai skaitā plānojot turnīru budžetus, uzskaitot darbu sarakstu. Šis komandu darbs bija ļoti vērtīgs arī tāpēc, ka satuvināja turnīru rīkotājus - ikdienā mēs netieši esam gan konkurenti, gan arī kolēģi,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Lai piedalītos seminārā Kišiņevā, dalībniekiem vispirms bija jāapgūst Pasaules badmintona federācijas un Pasaules Sporta akadēmijas tālmācības kurss angļu valodā. “Oktobrī gandrīz divu nedēļu garuma katru vakaru internetā lasīju teoriju un tiešsaistē atbildēju uz jautājumiem par izlasīto. Programmu tiešsaistē man bija pilnībā jāapgūst līdz 1.novembrim, jo tikai tādā gadījumā man bija iespēja pretendēt uz Eiropas badmintona konfederācijas finansiālo atbalstu ceļa un uzturēšanās izdevumiem Kišiņevā,” stāsta Kristians Rozenvalds. 

“Uzzināju gan daudz ko jaunu, gan arī sistematizēju jau iegūtās zināšanas par to, kā organizēt badmintona turnīrus. Šīs zināšanas ir ļoti noderīgas gan plānojot tādus turnīrus kā Yonex Latvia International un arī U17 Eiropas reitinga turnīru, kāds Latvijā pirmo reizi notiks 2019.gada marta beigās Siguldā, gan arī noder ikviena Latvijas mēroga badmintona turnīra rīkošanā gan jauniešiem, gan pieaugušajiem,” uzskata Kristians Rozenvalds.

 

11.12.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv