Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropa noskaidro finālistus, latvieši saņem pasaules reitinga punktus

Latvijas badmintona valstsvienībai Eiropas komandu čempionāts badmintonā ir jau noslēdzies, taču šonedēļ Latvijas spēlētāji ir saņēmuši vērtīgos Pasaules reitinga punktus par dalību kvalifikācijas turnīrā Sofijā.  Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri, lai noskaidrotu komandas, kuras piedalīsies finālturnīrā, vienlaicīgi notika 7 Eiropas valstīs decembra sākumā.

>>> Skatīt informāciju par Eiropas komandu čempionātu badmintonā

Atgādinām, ka Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri vienlaicīgi notika no 6. līdz 9.decembrim Anglijā, Moldovā, Portugālē, Francijā, Vācijā, Polijā un Bulgārijā. Kvalifikācijas turnīros piedalījās 30 valstsvienības, kuras cīnījās par 7 ceļazīmēm uz finālturnīru. 

Eiropas komandu čempionāta badmintonā finālturnīrs notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā no 2019.gada 13. līdz 17. februārim. Finālā piedalīsies 8 komandas, tai skaitā 7 komandas, kuras uzvarēja kvalifikācijas turnīros, kā arī Dānija kā finālturnīra rīkotāja un šī brīža Eiropas čempione. 

13.decembrī notika izloze, kurā šīs 8 komandas tika salozētas divās apakšgrupās. Izlozes rezultātā vienā grupā ir kopā ielozētas spēcīgās Dānijas, Francijas un Spānijas komandas, kā arī Nīderlande, bet otrā grupā ir ielozēta Anglija, Krievija, Īrija un Vācija. Finālspēlē, kura notiks 17.februārī, savā starpā sacentīsies abu apakšgrupu uzvarētāji.

Eiropas komandu čempionāta badmintonā katrā valstsvienību mačā ir piecas spēles - vīriešu un sieviešu vienspēle, vīriešu un sieviešu dubultspēle, kā arī jauktā dubultspēle. Maču uzvar valstsvienība, kuras spēlētāji ir izcīnījuši visvairāk uzvaras. Katra uzvara ir viena punkta vērta. Tādējādi valstsvienība var uzvarēt ar rezultātu 5-0, 4-1 vai 3-2. 

Atgādinām, ka  Latvijas valstsvienība Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīrā tika ielozēta 7.grupā kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, Somiju, Īriju un Bulgāriju. Šīs sešas komandas tika ielozētas divās apakšgrupās - Latvija kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, bet Bulgāriju kopā ar Somiju un Īriju. Sākumā šo apakšgrupu komandas savā starpā izspēlēja grupu turnīrus, bet šo grupu uzvarētāji pēc tam finālspēlē 9.decembrī noskaidroja komandu, kura piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā. No Bulgārijas grupas uz Dāniju dosies Īrijas valstsvienība, kura grupas finālspēlē uzvarēja Norvēģiju. 

Latvijas valstsvienība Sofija abās spēlēs zaudēja ar vienādu rezultātu 1-4. Spēlē pret Norvēģiju, vienīgo spēli Latvijas komandas sastāvā uzvarēja Niks Podosinoviks, divos setos (21-18 21-16) pārspējot Peter Roenn Stensaeth. Savukārt Latvijas valstsvienības mačā pret Izraēlu vienīgo individuālo uzvaru izcīnīja Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova divos setos (21-14, 21-15) pārspējot Yuval Pugach & Shery Rotshtein. 

>>> Skatīt informāciju par spēli Latvija vs Norvēģija
>>> Skatīt informāciju par spēli Latvija vs Izraēla

Ceturtdien, 13.decembrī tika publicēts jaunais Pasaules badmintona reitings, kurā bija pievienoti punkti arī no Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīra.  

Niks Podosinoviks Sofijā spēlēja abas vīriešu vienspēles, tai skaitā vienā no spēlēm uzvarot. Sofijā Niks Podosinoviks ir nopelnījis 289 reitinga punktus, šobrīd viņš ar 2679 punktiem ir 399.vietā Pasaules reitingā.

Una Berga sieviešu vienspēlēs ir ieguvusi 92 punktus, tagad viņa reitingā ir 776.vietā. Sieviešu vienspēles Sofijā Latvijas valstsvienības sastāvā spēlēja arī Jekaterina Romanova, kura izcīnīja 227 punktus, šobrīd viņa ar 1360 punktiem ir pacēlusies uz 543.vietu.

Sieviešu dubultspēlēs Liāna Lencēviča pāri ar Unu Bergu ir ieguvušas 550 punktus, un šobrīd šis Latvijas pāris ar 1100 reitinga punktiem ir 666.vietā. Savukārt otrs Latvijas pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova Sofijā ieguva 507 punktus, un šobrīd ar 1982 punktiem šis pāris ir 462.vietā.

Jaukto dubultspēļu pāris Andis Bērziņš & Una Berga ir ieguvuši 305 reitinga punktus,  un šobrīd ar 915 reitinga punktiem šis pāris ierindojas 1017.vietā.

>>> Skatīt Latvijas spēlētājus vīriešu vienspēļu (MS) reitingā
>>> Skatīt Latvijas spēlētājas sieviešu vienspēļu (WS) reitingā
>>> Skatīt Latvijas spēlētājus vīriešu dubultspēļu (MD) reitingā
>>> Skatīt Latvijas spēlētājas sieviešu dubultspēļu (WD) reitingā
>>> Skatīt Latvijas spēlētājus jaukto dubultspēļu (XD) reitingā

 

15.12.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv