Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Vai badmintona spalvu bumbiņām beidzot ir līdzvērtīgs sintētisks analogs?

No 13. līdz 16.decembrim Milānā notika Pasaules reitinga International Challenge turnīrs "Yonex Italian International 2018", kurā tika spēlēts ar jaunām "Yonex" sintētiskām badmintona bumbiņām, kuras Pasaules badmintona federācija ir apstiprinājusi testēšanai. Šis bija pirmais Eiropā notiekošais Pasaules reitinga turnīrs, kurā netika spēlēts ar tradicionālajām zosu spalvu badmintona bumbiņām.

"Šobrīd vēl nav zināma informācija par to, kāda varētu būt jauno "Yonex" sintētiskos badmintona bumbiņu cena, kā arī tas, kad tās varētu nonākt tirdzniecībā. Nav arī zināms, kad tās varēs plašāk izmantot citos Pasaules reitinga badmintona turnīros, jo šobrīd notiek testēšana un viedokļu apzināšana," stāsta Ilgvars Strazdiņš, "Yonex" distributors Latvijā un Lietuvā.

"Yonex Italian International 2018" piedalījās arī divas spēlētājas no Latvijas - Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova. Abām Latvijas badmintonistēm šī bija pirmā pieredze spēlēt ar šādu sintētisko bumbiņu.

"Man patika! Ar šīm jaunajām bumbiņām man izdevās uzvarēt divas spēlēs kvalifikācijā, tāpēc man pirmās sajūtas, saprotams, ir jo īpaši pozitīvas. Ļoti patīkamas, arī viegli kontrolējamas. Es esmu apmierināta!" par pirmo pieredzi stāsta Jekaterina Romanova. Savukārt Liāna Lencēviča pēc turnīra atzina, ka ir nonākusi pie secinājuma, ka nākotnē gribētu ar šādām badmintona bumbiņām spēlēt. "Es arī esmu apmierināta! Man patika!" teica Liāna Lencēviča.

Pārvest mājās šo "Yonex" jauninājumu nebija iespējams. "Pirms turnīra visiem spēlētājiem bija iespēja piedalīties treniņā, lai iepazītos ar šīm bumbiņām. Taču pielietojums tika rūpīgi kontrolēts. Katram izsniedza vienu bumbiņu, turklāt ķīlā bija jāatstāj pase un jāparaksta kontrakts, ka bumbiņu nevar tuvplānā fotografēt un filmēt. Ja bumbiņa tika sabojāta, to varēja nomainīt pret jaunu," stāsta Latvijas badmintona treneris Ainārs Gureckis, kurš arī kopā ar Latvijas spēlētājām bija Milānā.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka "Yonex" jauninājums ir ļoti nepieciešams badmintona attīstības veicināšanai. "Tiekoties ar "Yonex" vadību šogad vasarā, viņi atzina, ka spalvu bumbiņas ir viens no faktoriem, kas bremzē badmintona attīstību. Tās ir gan dārgas, gan arī salīdzinoši komplicēti ražojamas, izmantojot gan noteiktas kvalitātes zosu spalvas, gan korķi. "Yonex" AS50 vienas spalvu bumbiņas cena ir 3 eiro. Piemēram, Jelgavā notiekošajā Pasaules reitinga turnīrā "Yonex Latvia International" tika izlietotas vairāk nekā 2000 šādas bumbiņas, tādējādi tās izmaksāja vairāk nekā 6000 eiro," stāsta Kristians Rozenvalds.

Arī iepriekš badmintona tirgū bija pieejamas neilona badmintona bumbiņas, tai skaitā "Yonex", taču ar tām nevar nodrošināt tādu lidojumu, kāds ir iespējams ar zosu spalvu bumbiņu. "Sitiena brīdī spalvu bumbiņas spalvas sakļaujas, ļaujot uzņemt ātrumu, bet pēc tam spalvas izplēšas, nodrošinot bumbiņas vienmērīgu piezemēšanos. Tāpēc sacensībās tiek izmantotas tikai dārgās spalvu bumbiņas, taču bērnu un amatieru turnīros spēlē arī ar neilona bumbiņām, kuras maksāja ap 1,50 eiro un kalpo teju 10 reizes ilgāk nekā spalvu bumbiņas," skaidro Kristians Rozenvalds.

"Tās "Yonex" sintētiskās badmintona bumbiņas, kas tika testētas Milānas turnīrā, ne tuvu nav līdzīgas tām neilona bumbiņām, kuras mēs esam pieraduši redzēt lielveikalos. Būtībā šī jaunā bumbiņa ir tāda pati kā spalvu bumbiņa, taču spalvu vietā ir izmantots sintētisks materiāls," zināja stāstīt "Yonex" distributotors Ilgvars Strazdiņš.

"Mums tagad būs jādomā, ka latviskot šo badmintonu bumbiņu nosaukumus. Ir pierasts, ka ir badmintona spalvu bumbiņas un neilona bumbiņas, bet to jaunu pagaidām sauksim par sintētisko badmintonu bumbiņu, bet varbūt radīsies vēl kāds precīzāks apzīmējums, lai nodrošinātu, ka nerodas pārpratumi," norāda Ilgvars Strazdiņš.

 

Milānā 271 spēlētājs no 42 valstīm

Milānā notiekošais turnīrs "Yonex Italian International 2018" ir viens no prestižākajiem Eiropas badmintona turnīriem, kurā šogad piedalījās 271 spēlētājs no 42 valstīm, tai skaitā ļoti tālām valstīm. Milāna bija badmintona spēlētāji no Amerikas - Brazīlijas, ASV, Kanādas, Meksikas, Jamaikas, Gvatemalas, Surinamas un Peru. Bija pārstāvēta arī Āfrika ar spēlētājiem no Alžīrijas un Etiopijas. Āzijas bija pārstāvēta ar Indijas, Korejas un Taivana spēlētājiem. Bija arī pārstāvēta Austrālija, kā arī 28 Eiropas valstis, tai skaitā Latvija un Igaunija.

Gan Jekaterina Romanova, gan Liāna Lencēviča "Yonex Italian International 2018" sieviešu vienspēļu turnīru sāka no kvalifikācijas. Jekaterina Romanova pirmajā kvalifikācijas spēlē divos setos (21-9, 21-15) uzvarēja Giulia Fiorito no Itālijas, bet otrajā kvalifikācijas spēlē divos setos (21-11, 21-16) uzvarēja Paula La Torre Regal no Peru. Pamatturnīra 1/16 fināla Jekaterina Romanova divos setos (13-21, 13-21) zaudēja Sara Penalver Pereira no Spānijas. Savukārt Liāna Lencēviča sieviešu vienspēlēs netika tālāk par pirmo kvalifikācijas spēli - zaudējums divos setos (14-21, 19-21) pret Indira Dickhauser no Šveices. Sieviešu dubultspēlēs Latvijas pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova tika izsēts jau pamatturnīrā - 1/16 finālā zaudējums divos setos (7-21, 10-21) pret Šveices un Nīderlandes apvienoto pāri Nadia Fankhauser & Iris Tabeling.

"Yonex Italian International 2018" finālā dominēja badmintonisti no Krievijas un Dānijas. Abām šīm valstīm bija pa četriem finālistiem. Vēl finālos vienspēlēs sievietēm un vīriešiem bija pārstāvētas arī Vācija un Francija, taču šajos finālos uzvarēja Dānijas badmintonisti, tādējādi starp turnīra uzvarētājiem bija tikai spēlētāji no Dānijas un Krievijas.

>>> Skatīt Yonex Italian International 2018 uzvarētāju sarakstu

 

16.12.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv