Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintona federācijas sveic Siguldas badmintonu 40 gadu jubilejā

29.decembrī Latvijas badmintona federācija Valdes locekļi Mārtiņš KažemaksDiāna Šavalgina un ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds klātienē sveica Siguldas badmintona kubu 40 gadu jubilejā. Tas esot noticis 1978.gada 29.decembrī, kad Inesis Deksnis uzrunāja divus Siguldas jauniešus Aināru Gurecki un Jāni Zilveru atnākt uz Gāles ielā esošo sporta zāli paprovēt uzspēlēt badmintonu. Tika pirmo reizi uzvilkts tīkls, pirmo reizi pār to tika pārsistas badmintona bumbiņas. Un tā sākās Siguldas badmintona veiksmes stāsts...

>>> Skatīt Yonex Sigulda Open 2018 rezultātus

Siguldas badmintona kluba prezidents Ainārs Gureckis atzīmē, ka šo četrdesmit gadu laikā Siguldā izaugušas vairākas lielisku badmintonistu paaudzes, ar šo aizraujošo spēli iepazinušies simtiem bērnu, jauniešu un pieaugušo, labākie spēlētāji ir pārstāvējuši Latvijas valsts izlasi pasaules, Eiropas un Baltijas čempionātos, ir izcīnītas neskaitāmas medaļas Latvijas individuālajās, komandu un jauniešu meistarsacīkstēs. 

1997.gadā tika dibināts Siguldas badmintona klubs, kas kļuvis par vienu no vadošajiem klubiem valstī. Kopš 2003.gada badmintona attīstība pilsētā un novadā cieši saistīta ar Siguldas Sporta skolu, kurā tika atvērta profesionālās ievirzes badmintona apmācības programma bērniem un jauniešiem. Tāpat tradicionāli novada iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt badmintona nodarbības hobija līmenī. 

Jubilejas dienā Siguldā notika kārtējais Yonex Siguldas atklātais čempionāts, kurā piedalījās kurā piedalījās ne tikai spēcīgākie Latvijas spēlētāji, kā arī viesi no Igaunijas, Somijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Indijas un Ukrainas, kas ir turnīra dalībvalstu rekords.

Iepriekšējos Yonex Siguldas novada un Siguldas badmintona kluba atklātajos starptautiskajos čempionātos ir startējuši daudzi Latvijas un kaimiņvalstu labākie spēlētāji, kuri veiksmīgi piedalījušies arī augstākā līmeņa pasaules badmintona sacensībās, tajā skaitā olimpiskajās spēlēs.

 

29.12.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv