Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
Dienas žurnāli
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
Flora koka logi un durvis
SIA Ankravs
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Pirmajā nedēļas nogalē jau trīs badmintona turnīri: Penkulē, Cēsīs un Valmierā

Ražīgi sāksies 2019.gada badmintona sezona - jau pirmajā nedēļas nogalē notiks trīs badmintona turnīri. Sestdien, 5.janvārī notiks tradicionālais gadu mijas turnīrs Penkulē, 5. un 6.janvārī Cēsis notiks Cēsu novada meistarības pirmais posms, savukārt svētdien, 6.janvārī notiks tradicionālais gadu mijas turnīrs Vamierā. Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs KristiansRozenvalds informē, ka 2018.gadā Latvijā notika 93 reģistrēti badmintona turnīri, tātad vidēji gandrīz 2 turnīri ik nedēļu. Šajā gadā gribētos pārsniegt 100 turnīru robežu, īpaši fokusējoties uz reģionāliem un vietējiem turnīriem. Mērķis - badmintons kā populārākā sporta spēle Latvijā!

>>> Skatīties Penkules Jaungada badmintona dubultspēļu kausa nolikumu (2019/01/05)
>>> Skatīties Cēsu novada meistarības nolikumu (2019/01/05-06)
>>> Skatīties Valmieras Jaungada čempionāta badmintonā nolikumu (2019/01/06)

"Mēs jau vairākus gadus pēc kārtas rīkojam badmintona turnīru gadu mijā, kad aicinām pie sevis ciemos spēlētājus no tuvākiem un tālākiem novadiem. 2017.gadā turnīru rīkojam 23.decembrī, bet 2016.gada turnīrs notika vēl agrāk - 17.decembrī. Arī šogad bija doma, ka savu gadu mijas turnīru varētu rīkot decembrī, taču skatoties Latvijas badmintona kalendāru, kā piemērotāko sev izvēlējāmies 5.janvāri. Negribējām savu turnīru rīkot vienlaicīgi ar Victor GP, Evelatus Latvijas kausu jauniešiem vai starptautisko turnīru Siguldā. Turklāt, rīkojot savu turnīru pēc Ziemassvētku un Jaungada svinībām, mēs vēl vairāk mudināsim spēlētāju izkustēties pēc lielās svinēšanas," stāsta Penkules badmintona turnīra rīkotājs Staņislavs Jonkus.

"Lai gan Penkules sporta namā ir tikai divi badmintona dubultspēļu laukumi, taču rīkotāji vienmēr ir parūpējušies par to, lai sabraukušie viesi justos mājīgi. Arī šogad tiks sakurta pirts, uzklāts kafijas galds ar visvisādiem lauku labumiem," stāsta Staņislavs Jonkus.

Penkules turnīrā tradicionāli piedalās spēlētāji ne tikai Penkules un tuvumā esošās Bēnes, Tērvetes, Auces un Kroņauces, bet arī no Jelgavas, Ozolniekiem, Dobeles, Olaines, kā arī Rīgas. Citus gadus te bija spēlētāji arī no Jēkabpils. Šogad uzaicināti arī jaunie kaimiņi no Emburgas un Bauskas novada Uzvaras.

Cēsīs Jaungada turnīri notiek jau kopš 1992.gada

Arī šogad Cēsu novada meistarības pirmais no astoņiem posmiem notiks gada pirmajā nedēļas nogalē. Badmintona kluba "Saulrīti" vadītājs Oļģerts Tīliks atceras, ka šāds Jaungada turnīrs Cēsis notiek jau kopš 1992.gada. "Sākotnēji daži bija skeptiski par to, vai spēlētāji varēs tik ātri atkopties pēc svinēšanas, bet pieredze rāda tieši pretējo - spēlētāji pa svētkiem ir ļoti noilgojušies pēc badmintona," stāsta Oļģerts Tīliks.

Arī šogad Cēsu novada meistarība būs ar astoņiem posmiem. Kopvērtējumā tiks iekļauti septiņi veiksmīgākie posmi. 2018.gada kopvērtējumā sievietēm uzvarēja Grieta Jermacāne, balvā iegūstot dāvanu karti vakariņām H.E. Vanadziņš Ziemeļu restorānā. Savukārt vīriešiem kopvērtējumā uzvarēja Antons Tkačenko, kurš kā balvu saņēma vienas dienas ceļojumu ar kanoe laivu no "Apaļkalns".

Cēsu novada meistarība notiek divu dienu garumā. Sestdienās notiek vienspēļu turnīri, savukārt svētdienās notiek dubultspēļu turnīri, kā arī vienspēļu turnīrs otrā meistarības grupā, kurā var piedalīties arī tie, kuriem nebija iespēja piedalīties vienspēļu turnīrā sestdien. Latvijas badmintona reitingā primāri tiek ņemti vērā sestdienas vienspēļu turnīra rezultāti, bet svētdienas turnīra spēlētāju rezultāti tiek tiek sarindoti aiz sestdienas turnīra rezultātiem,. Ja spēlētājs spēlējis gan sestdienā, gan svētdienā, tad Latvijas badmintona reitingā tiek iekļauti tikai sestdienas turnīra rezultāti.

Oļģerts Tīliks precizē, ka Cēsu badmitnona klubs "Saulrīti" arī 2019.gadā ieplānojis rīkot desmit badmintona turnīrus, tāpat kā 2018.gadā. Bez jau minētajiem Cēsu novada meistarības astoņiem posmiem, Cēsīs pavasari notiks tradicionālais turnīrs "Cēsu pavasaris", bet rudenī notiks tradicionālais turnīrs "Cēsis - Hanzas pilsēta".

Valmierā nevis Ziemassvētku, bet Jaungada čempionāts

Tradicionāli gadu mijas badmintona turnīrs notiek arī Valmierā. 2018.gada 22.decembrī Latvijas badmintona kalendārā bija ieplānots Valmieras Ziemassvētku čempionāts, taču Valmieras badmintona klubs ierosināja šo turnīru pārcelt uz 6.janvāri. “22.decembrī Rīgā notika arī Evelatus Latvijas kauss badmintonā jauniešiem, kurā, saprotams, vēlējās piedalīties arī Valmieras jaunieši. Arī man kā trenerim gribējās būt tur klāt. Nolēmām, ka nav saprātīgi šos abus turnīrus rīkot vienlaicīgi, jo tie viens otram traucētu, nevis papildinātu viens otru. Tāpēc nolēmām to pārcelt uz svētdienu, 6.jannvāri. Sestdien brauksim uz Cēsim uzspēlēt vienspēles, bet svētdien paši spēlēsim savā turnīrā, kā arī aicināsim pie sevis ciemos spēlētājus no visas Latvijas. Valmieras Jaungada badmintona čempionātā būs visas piecas kategorijas, būs iespēja spēlēt jauniem un veciem, vīriešiem un sievietēm, meistariem un iesācējiem,” stāsta Valmieras badmintona kluba treneris un Valmieras Jaungada badmintona čempionāta organizētājs Andis Bērziņš.

 

03.01.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv