Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Evelatus
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas profesionālo izglītības iestāžu sporta skolotājiem stāsta par badmintonu

Jelgavas Tehnikumā 10. un 11.janvārī notika divu dienu seminārs “Aktualitātes profesionālās izglītības sporta darbā”, kurā piedalījās vairāk nekā 50 sporta skolotāji no profesionālās izglītības, kuri pārstāvēja visus Latvijas novadus. Kā viena no semināra programmas sastāvdaļām bija arī Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretāra Kristiana Rozenvalda lekcija par badmintonu Latvijā un pasaulē. Semināru organizēja Profesionālas izglītības iestāžu sporta klubs “AMI” un Jelgavas Tehnikuma sporta skolotājs Gints Veinbergs.

Semināra iespēja prezentēt savus sporta veidu bija ne tikai badmintonam. Semināra uzstājās arī Latvijas Galda tenisa federācijas prezidente Ina Jozepsone, basketbola treneris Pēteris Lagzdiņš, Latvijas Armvrestlinga federācijas prezidents Raimonds Liepiņš, Latvijas Svarabumbu celšanas asociācijas prezidents Māris Rubulis, kā arī fitnesa trenere Veronika Pelna, kura runāja par aerobiku. Savukārt sporta skolotājs Deniss Ševčenko stāstīja par vispārējās fiziskās sagatavošanas vingrinājumiem, bet sporta skolotāja Natālija Avdotina par pirmajiem soļiem peldēšanas apguvē.

Kristians Rozenvalds sporta skolotājiem stāstīja gan par badmintonu kā Olimpisko sporta veidu un tā vēsturi, gan arī par to, kādas ir Latvijas badmintona aktualitātes. 

“Daudz stāstīju par Pasaules badmintona federācijas skolu programmu “Shuttle time”. Tā ir unikāla, un daudzi sporta veidi mūs par to apskauž. Skolotājiem ir pieejama rokasgrāmata angļu vai krievu valodā, kā arī 89 video par to, kā organizēt badmintonu nodarbības sporta stundu laikā. Tāpēc uz uzaicināju tehnikumu sporta skolotājus piedalīties “Shuttle time” semināros savās pašvaldībās, vai arī organizēt speciālu semināru tikai profesionālas izglītības iestāžu sporta skolotājiem,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Sarunas laikā akcentēju badmintona priekšrocības. Badmintons ir viens no rakešu sporta veidiem, tātad prestižs. Tā ir sporta spēlē, tātad aizraujoša. Bet īpaši uzsvēru to, sportā zālē patālāk no Rīgas vai lielajām pilsētām ir grūtāk nodrošināt, ka uz sporta nodarbību sanāk pilnvērtīgs sastāvs basketbolam, volejbolam, florbolam vai futbolam, taču badmintonā tas ir vieglāk iespējams, jo badmintonu var vienlaicīgi sporta zālē spēlēt vīrieši un sievietes, jauni un veci, pieredzējuši un iesācēji,” informē Kristians Rozenvalds.

Profesionālas izglītības iestāžu sporta klubs “AMI” ik gadu rīko AMI sporta spēles, kurās badmintons ir viens no sporta veidiem. Tāpēc likumsakarīgi, ka sporta stundās salīdzinoši aktīvi tiek spēlēts badmintons. Šobrīd AMI spēlēs atsevišķi notiek komandu turnīru zēniem un meitenēm. Badmintona turnīra rezultāti ir iekļauti AMI spēļu kopvērtējumā. No katras skolas komandā ir 3 vienspēļu spēlētāji. Iespējams, nākamgad arī AMI sporta spēlēs tiks ieviests Badminton 100 formāts, paredzot trīs vienspēles un divas dubultspēles. To ierosināja Jelgavas Tehnikuma sporta skolotājs Gints Veinbergs, kurš kā Jelgavas tehnikuma komandas treneris  2018.gada piedalījās Latvijas pirmajā skolu komandu čempionāta finālturnīrā Salaspilī.

 

12.01.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv