Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Apstiprināts Latvijas badmintona reitinga nolikums 2019.gadam

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Reitinga komisijas vadītājs Mārtiņš Kažemaks ir apstiprinājis izmaiņas Latvijas badmintona reitinga nolikumā. Tas publicēts interneta lapā Badminton.lv. Saskaņā ar jauno nolikumu arī ievadīti pirmie šogad notikušie badmintona turnīri Penkulē, Cēsīs un Valmierā.

>>> Skatīt Latvijas badmintona reitinga nolikumu 2019

“Izmaiņas nolikumā ir vairāk redakcionālas, precizējot lietas, kā arī izskaužot pamanītās kļūdas un pretrunas, taču ir arī jauninājumi un papildinājumu,” stāsta Mārtiņš Kažemaks, piebilstot, ka mērķis ir panākt, ka Latvijas badmintona reitings atspoguļo ne tikai spēlētāja aktivitāti, bet arī meistarību.

Vairāk punktu par dalību Pasaules reitinga turnīros 

Spēlētāji, kas piedalās Pasaules un Eiropas reitinga turnīros, punktus Latvijas badmintona reitingā iepriekš saņēma tieši tikpat, cik Pasaules vai Eiropas reitingā. Jauniešu un junioru turnīros šis vienādojums bija adekvāts, savukārt Pasaules reitinga turnīros Latvijas spēlētāji dažkārt nopelnīja vien pārdesmit punktus, kas bija neadekvāti maz. Šī problēma tika atrisināta izveidojot pašiem savu tabulu, saskaņā ar kuru Latvijas reitingā tiks pievienoti punktu no Pasaules un Eiropas reitinga turnīriem. Piemēram Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova par iekļūšanu 1/8 finālā Yonex Estonian International 2019, saskaņā ar jaunu tabulu, saņems 750 punktus, bet Una Berga, kura vienspēlēs iekļuva 1/16 finālā, saņems 600 punktus.

Fiksēti koeficienti arī pēc sacensību mēroga

Iepriekš fiksētus koeficientus sacensībām piešķīra vērtējot iepriekšējo sacensību dalībnieku skaitu attiecīgajos meistarības grupu turnīros, bet turpmāk fiksētos koeficientus varēs iegūt arī saskaņā ar turnīra mērogu. Ir ievestas 7 kategorijas, tai skaitā pagasta un kluba sacensības, novada sacensības, reģionālas sacensības, starpreģionālas sacensības, Latvijas mēroga sacensības, kā arī 6.kategorija ir Latvijas Lielā balva, bet 7.kategorija ir Latvijas Superserija. 

Lai rīkotājs varētu pretendēt uz 6. un 7.kategorijas fiksētu koeficientu, ir jāuzņemas izpildīt noteiktas saistības, tai skaitā jānodrošina, ka medaļu spēles ir ar paaugstinājuma tiesnešiem un līnijtiesnešiem, kā arī jānodrošina iepriekš izziņota video tiešraide internetā no šīm spēlēm. Šajās sacensībās jābūt Galvenajam tiesnesim, kurš pēc sacensībām sagatavo publiski pieejamu ziņojumu. Rīkotājiem arī noteikts spēļu skaita ierobežojums uz viena laukuma - ne vairāk kā 30 spēlēs dienām, bet vienai spēlei paredzētāis laiks nav īsāks par 25 minūtēm. Tas nozīmē, ka piemēram sporta zālē ar 6 laukumiem vienas dienas sacensību laikā nevar būt ieplānotas vairāk kā 180 spēles.

Lai iegūtu Supersērijas statusu, rīkotājiem papildus jānodrošina balvu fonds vismaz 500 eiro apmērā.

Ieviešot sacensību klasifikāciju pēc mēroga, rīkotāji tiek motivēti rīkot pēc iespējas kvalitatīvākus turnīrus, savukārt mazāku turnīru rīkotāji ir atbrīvoti no pienākuma par katru cenu nodrošināt, ka sacensībās visos meistarības grupu turnīros piedalās noteikts dalībnieku skaits, piemēram nevis 7, bet 8.

Atlaides ar 3+ Ģimenes karti

Arī turpmāk, uzrādot 3+ Ģimenes karti, ir paredzētas atlaides. Bērni līdz U19 vecumam tiek licencēti uz vienu gadu par simbolisku samaksu €1, bet vecāki par €2. Iepriekš bērni tika licencēti bezmaksas, bet vecākiem bija 50% atlaide. Izmaiņas bija nepieciešamas tāpēc, lai reitinga sarakstā aktīvās licences būtu tiem bērniem, kuri joprojām spēlē badmintonu. 

Izmaiņas skar arī turnīru rīkotājus. Iepriekš rīkotājiem bija obligāti jāpiešķir 50% atlaide bērniem un 33% atlaide vecākiem, taču tagad rīkotājiem ir sacensību nolikumā īpašā punktā jānorāda, kāda atlaide tiek piešķirta uzrādot “3+ Ģimenes karti”, kā arī senioriem, kas sasnieguši 60+ vecumu. Rīkotāji var arī nepiemērot atlaides, taču arī tad tas ir jānorāda Sacensību nolikumā. 

Savukārt Latvijas Badmintona federācijas rīkotajos čempionātos bērniem līdz U19 vecumam joprojām būs 50% atlaide, bet vecākiem 33% atlaide no dalības maksas.

 

15.01.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv