Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Olainē katru otro ceturtdienu rīkos badmintona vienspēļu vai dubultspēļu turnīrus

Sākot ar janvāri un līdz maija beigām Jaunolaines Sporta namā katru otro ceturtdienas vakaru ir ieplānots badmintona turnīrs. Mēneša vidū notiks Playminton.com dubultspēļu vakari, savukārt pēc divām nedēļām, tuvāk mēneša beigām, ceturtdienas vakaros notiks Olaines badmintona līgas vienspēļu turnīri.

>>> Skatīt Olaines badmintona līgas vienspēļu vakaru nolikumu
>>> Skatīt Playminton.com dubultspēļu vakaru nolikumu

Olaines badmintona līgas vienspēļu vakari notiks 31.janvārī, 28.februārī, 28.martā, 25.aprīlī un 23.maijā. Savukārt Playminton.com dubultspēļu vakari ir ieplānoti 14.februārī, 14.martā, 11.aprīlī un 9.maijā. Atgādinām, ka šogad pirmais Playminton.com dubultspēļu vakars ir jau noticis 17.janvārī. 

>>> Skatīt Playminton.com dubultspēļu 1.vakara (2019/01/17) rezultātus

Pieteikšanas termiņš uz Olaines turnīriem ir iepriekšējas dienā līdz plkst. 20:00. Pieteikumi Olaines badmintona līgas vienspēļu vakariem ir jāsūta uz e-pastu: A73olaine@gmail.com vai sms uz 29352398. Pieteikumi Playminton.com dubultspēļu vakariem jāsūta rakstiski uz e-pastu: kristaps.pilveris@greno.lv vai sms formātā uz 27780760.

Jaunolaines Sporta nams atrodas ģeogrāfiski ļoti izdevīgā vietā, tāpēc sacensības Jaunolaines sporta namā pulcē ne tikai vietējos Olaines badmintona spēlētājus, bet arī badmintonistus no Rīgas, Jūrmalas, Ķekavas, Ozolniekiem, Jelgavas, Penkules un Uzvaras. 

Ņemot vērā sacensību plānoto mērogu un plānoto meistarības grupu, tām, saskaņā ar Latvijas reitinga nolikumu, ir piešķirts Starpreģionāls statuss B meistarības grupā ar fiksētu koeficientu 3,5. Šāds koeficients ir nofiksēts 2019.gada 1.pusgadā.  

“Visas sestdienas un svētdienas Latvijas badmintona kalendārā ir jau pārpilnas. Turklāt, ir daudz spēlētāju, kas nevar tik daudz laikā badmintonam veltīt brīvdienās, taču labprāt piedalītos nelielos turnīros darba dienas vakaros. Tāpēc jau 2018.gadā mēs Olainē iesākām rīkot turnīrus ceturtdienu vakaros. Šī jaunā pieredze cilvēkiem patika, tāpēc nolēmām to attīstīt arī šogad,” stāsta Olaines badmintona kluba A73 vadītājs Andrejs Šlikovs.

Lielo brīvdienu turnīru rīkotājiem nav pamats uzskatīt Olaines turnīrus par jaunu konkurentu, jo Olaines turnīri notiks citā laikā, gan arī tāpēc, ka Olaines turnīros turnīros būs laika un dalībnieku skaita ierobežojumi. Turnīriem atvēlētais laiks ir tikai 2,5 stundas un uz katra no 4 laukumiem nav plānots iesaistīt vairāk kā 6 spēlētājus vienspēles un 10 spēlētājus dubultspēlēs. 

“Mums pašiem Olainē pagaidām vēl nav tik daudz spēlētāju, lai pilnvērtīgi nodrošinātu sparingu uz vietas, tāpēc esam ļoti gandarīti, ka varam būt interesanti spēlētājiem no citām pilsētām, kas regulāri brauc pie mums, spēlē ar mūsējiem, tādējādi ceļot arī Olaines badmintona līmeni,” uzskata Andrejs Šlikovs.

Kā Olaines inovācija ir ne tikai turnīru rīkošana nevis brīvdienas, bet ceturtdienu vakaros. Neierasts ir arī turnīru formāts. Dubultspēļu turnīrā piedalās nevis pāri, bet individuāli spēlētāji. Datorprogramma uz katru spēli salozē pārus un izlozē viņu pretiniekus. Tiek spēlēts 1 sets līdz 21 punktam. Turnīru uzvar spēlētājs, kurš individuāli ir savācis visvairāk punktus 8 setos. Savukārt vienspēļu turnīros spēlētāji pēc reitinga tiek sadalīti meistarības grupas, katrā vidēji 4-6 spēlētāji, un tad tiek izspēlēti grupu turnīri. Spēlē vienu setu līdz 21. Turnīrā uzvar tas, kurš kopsummā izcīnījis visvairāk punktus. Šāds formāts motivē cīnīties par katru punktu arī spēlē ar daudz spēcīgāku pretinieku.

 

28.01.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv