Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Aicina jauniešus un trenerus gatavoties Eiropas un Pasaules čempionātiem

Latvijas Badmintona federācijas Valdes sēdē 12.februārī tika nolemts uzsākt gatavoties augustā ieplānoto Eiropas čempionātam U17, oktobrī notiekošo Pasaules čempionātu U19, kā arī Eiropas čempionātu U15, kas notiks nākamgad februārī. Latvijas Badmintona federācija aicina pieteikties potenciālos attiecīgā vecuma Latvijas izlases trenerus, kā arī attiecīga vecuma jauniešus cīnīties par savu vietu Latvijas izlasē.

Eiropas U17 čempionāts jau pēc 6 mēnešiem

Šobrīd, diemžēl, vēl nav zināms, kur un kad notiks Eiropas čempionāts U17. Eiropas badmintona kalendārā šim turnīram rezervēts laiks 2019.gada augustā un septembrī. Sākotnēji bija ieplānots, ka Eiropas čempionāts U17 notiks Polijā, taču līdz ar pārmaiņām Polijas badmintona kopienā, Polija savu pieteikumu atsauca, tāpēc tagad Eiropas badmintona konfederācija meklē jaunu rīkotāju. 

Eiropas čempionāta U17 sākotnēji notiks komandu turnīrs, savukārt pēc tā sekos individuālais turnīrs. Latvija uz Eiropas čempionātu U17 individuālo turnīru varēs pieteikt divus spēlētājus vīriešu vienspēles, divas spēlētājas sieviešu vienspēlēs, kā arī divus pārus katrā no dubultspēļu disciplīnām. Savukārt komandu turnīrā minimālais komandas sastāvs ir 2 puiši un 2 meitenes, taču Latvijas Badmintona federācija ir gatava uz komandu turnīru pieteikt arī lielāku komandu, lai čempionāta varētu piedalīties gan spēcīgākie spēlētāji vienspēlēs, gan arī arī spēcīgākie dubultspēļu pāri, nevis pārus komplektēt tikai no labākiem vienspēļu spēlētājiem.

“Lai iekļautos Latvijas U17 izlasē, vērā tiks ņemti vairāki kritēriji, tai skaitā maijā notiekošā Latvijas U17 čempionāta rezultāti, vieta Latvijas reitingā, savukārt jūlija sākumā, kad būs jau garām eksāmenu laiks, nedēļā pirms Latvijas Jaunatnes Olimpiādes, tiks sarīkots kandidātu atlases turnīrs,” informē Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina, piebilstot, ka kandidātiem būs arī jāapņemas turpināt trenēšanos jūlijā, lai nezaudētu sportisko formu pirms Eiropas čempionāta. Latvijas Badmintona federācija arī plāno nodrošināt Latvijas U17 izlases dalībniekiem treniņu iespējas jūlijā un augustā.

Spēlētāji, kuri tiks iekļauti Latvijas U17 izlasē, pirms Eiropas U17 čempionāta, no 29.jūlija līdz 3.augustam Igaunijā piedalīsies Baltijas U17 izlašu kopīgā treniņnometnē.

Pasaules U19 čempionāts oktobrī Kazaņā

No 30.septembra līdz 13.oktobrim Krievijas pilsētā Kazaņā notiks Pasaules čempionāts U19, tai skaitā komandu un individuālais turnīrs. “Šajā turnīrā plānojam arī Latvijas komandas līdzdalību. Kazaņa no tālu no Latvijas, tai skaita labi iepazīta Latvijas spēlētājiem un treneriem, jo te notika Eiropas čempionāts 2014.gadā, Eiropas komandu un Eiropas U15 čempionāts 2016. un 2018. gadā. Šī ir arī beidzamais gads, kad junioru vecumā sevi var parādīt Una Berga, Liāna Lencēviča un Diāna Stognija,” stāsta Diāna Šavalgina. 

“Lai noteiktu spēlētājus uz Latvijas U19 izlasi, vērā tiks ņemti rezultāti no Latvijas Jaunatnes Olimpiādes, Latvijas reitinga, kā arī ņemot vērā spēlētāju rezultātus pieaugušo turnīros, jo, diemžēl, mums nav spēcīgu pašmāju U19 turnīru. Taču izlases galīgais sastāvs tiks noteikts kandidātu atlases turnīrā, kuru rīkosim augusta beigās, pirms komandas pieteikuma nosūtīšanas. Ņemsim vērā arī spēlētāju ieguldīšanos treniņprocesā vasarā. Un noteikti rīkosim sparinga treniņus pāriem, lai noteiktu saderīgāko, jo, diemžēl, no 2001. un 2002.gada spēlētājiem, mums nav neviena pastāvīgi kopā spēlējoša pāra,” informē Diāna Šavalgina.

Eiropas U15 čempionāts 2020.gada februārī

Neskatoties uz to, ka Eiropas U15 čempionāts notiks pēc gada, 2020.gada 14.-16.februārī, Francijā, taču jau šobrīd Eiropas badmintona kalendārā ir izziņoti turnīri, kuri ņemti vērā spēlētāju izsēšanai Eiropas U15 čempionātā. Tāpēc Latvijas Badmintona federācija aicina trenerus, jauniešus un vecākus jau savlaicīgi domāt par iespējamo līdzdalību. 2020.gadā Eiropas U15 čempionātā varēs piedalīties 2006.gadā dzimušie un jaunāki. No Latvijas uz Eiropas U15 čempionātu varēs pieteikt 2 spēlētājus zēnu vienspēlēs, 2 spēlētājas meiteņu vienspēles, kā arī divus pārus katrā no dubultspēļu disciplīnām. Iepriekš Eiropas U15 čempionāta bija noteikts ierobežojums, ka viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā divās disciplīnās.

Lai noteiktu spēlētājus uz Latvijas U15 izlasi, vērā tiks ņemti rezultāti no oktobrī notiekošā Latvijas U15 čempionāta, Latvijas reitinga, kā arī ņemot vērā rezultātus U15 jauniešu turnīros Latvijā un ārzemēs. Taču izlases galīgais sastāvs tiks noteikts kandidātu atlases turnīrā 2019.gada decembrī.

Aicina pieteikties Latvijas jaunatnes izlašu trenerus

Latvijas Badmintona federācija aicina pieteikties trenerus, kuri vēlas uzņemties attiecīga vecuma izlases trenera pienākumus. “Tas nav apmaksāts darbs, tas vairāk ir gods! Tā ir iespēja kopā ar Latvijas labākajiem jauniešiem un junioriem piedalīties Eiropas vai Pasaules čempionātos. Savukārt Latvijas Badmintona federācija nodrošinās treneriem un spēlētājiem formas, apmaksās ceļa un uzturēšanās izdevumus uz Pasaules un Eiropas čempionātiem, kā arī nodrošinās apstākļus sparinga un kandidātu atlases turnīru sarīkošanai. Latvijas Badmintona federācija ir paredzējusi budžetu dalības maksām U15, U17 un U19 turnīros ārzemēs, savukārt izlases treneris būtu tas, kurš noteiktu, kā šos līdzekļus visoptimālāk izmantotu. Izlases trenerim arī būtu iespēja piedāvāt savu programmu treniņprocesam,” precizē Diāna Šavalgina.

Gadījumā, ja Latvijas Badmintona federācijai līdz treniņprocesa beigām neizdosies piesaistīt attiecīgas vecuma grupas izlases treneri, tad komandas vešana uz attiecīgo Pasaules vai Eiropas čempionātu tiks uzticēta kādam no treneriem, kura audzēkņi būs izcīnījuši vietu Latvijas izlasē. Priekšroka būs trenerim, kuram attiecīgajā izlasē būs visvairāk audzēkņu.

 

15.02.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv