Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Yonex Latvia International šogad notiks Zemgales Olimpiskajā centrā

Eiropas Badmintona konfederācija ir apstiprinājusi un publicējusi Pasaules reitinga Future Series badmintona turnīra Yonex Latvia International nolikumu. Latvijas starptautiskais badmintona turnīrs notiks no 30.maija līdz 2.jūnijam, Jelgavā. Šogad turnīra mājvieta būs nevis Jelgavas Sporta halle, bet Zemgales Olimpiskais centrs.

>>> Skatīt Yonex Latvia International nolikumu

“Lai gan mūs apmierināja arī Jelgavas sporta halle, kuru bija paspējuši iepazīt gan turnīra rīkotāji, gan dalībnieki, taču kopā ar Jelgavas pilsētas vadību pieņēmām lēmumu turpmāk šo nozīmīgo sporta notikumu rīkot pasākumam atbilstošākajā Zemgales Olimpiskajā centrā,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

“Zemgales Olimpiskā centra mums vairs nebūs nepieciešams aizlīmēt logus, kā tas bija neciešams Jelgavas sporta hallē, jo Pasaules reitinga badmintona turnīra noteikumos noteikts, ka zālē visiem logiem jābūt aizklātiem, lai spēlētājiem netraucētu dienas gaisma. Kā viena no Zemgales Olimpiskā centra priekšrocībām ir griestu augstums 12,5 metri, savukārt Jelgavas sporta hallē lampu augstums bija 8,50 metri, kas bija neatbilstoši Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkošanas noteikumiem, jo minimālais augstums šādiem turnīriem ir noteikts 9 metri. Savukārt Olimpiskajām spēlēm, Pasaules un Eiropas čempionātiem minimālais griestu augstums ir 12 metri. Tādējādi Zemgales Olimpiskajā centrā būtu iespējams rīkot arī Pasaules un Eiropas čempionātus badmintonā,” precizē Kristians Rozenvalds. 

Kristians Rozenvalds lepojas, ka Yonex Latvia International 2018.gadā bija Pasaulē lielākais Future Series badmintona turnīrs, pulcējot 340 spēlētājus no 40 valstīm. “Tas ir vairāku gadu darba rezultāts, jo spēlētājiem un treneriem pie mums patīk. Te ir samērīgas cenas par dzīvošanu, tai skaitā LLU kopmītnēs un Jelgavas viesnīcās, te ir samērīgas cenas par garšīgu ēdināšanu. Tāpat spēlētājiem ir iespēja Jelgavā trenēties pirms un pēc turnīra. To visu plānojam saglabāt un attīstīt,” stāsta Kristians Rozenvalds. 

“Yonex Latvia International nav tikai badmintona turnīrs. Mēs to cenšamies rīkot kā badmintona festivālu. Pērn mēs sarīkojām pirmo starptautisko badmintona triku konkursu, kā arī servēšanas sacensības, kurās ikviens dalībnieks un skatītājs varēja iegūt vērtīgas balvas ar vienu precīzu trāpījumu. Tāpat turnīrā laikā notika semināri turnīra rīkotājiem un treneriem. To visu turpināsim arī šogad, bet kā šī gada papildinājums būs Eiropas badmintona konfederācijas rīkots seminārs badmintona paaugstinājuma tiesnešiem,” informē Kristians Rozenvalds.

Nozīmīgs faktors ir arī tas, ka Latvijas turnīrs ir vienu nedēļu pirms līdzīga turnīra Lietuvā. Tādējādi dalībniekiem no tālām valstīm ir iespēja vienā ceļojuma iekļaut divus turnīrus. Turklāt šogad Lietuvas turnīrs notiks nevis Kauņā, bet Paņevežos, kas no Jelgava atrodas vien 135 km attālumā.

Pasaules reitinga Future Series badmintona turnīru “Yonex Latvia International” atbalsta ne tikai badmintona, tenisa un golfa inventāra ražotājs “Yonex”, bet arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs vasaras sākumā jau kļuvis par tradīciju Jelgavā. Tas notiek nedēļu pēc Jelgavas pilsētas svētkiem un nedēļu pirms tradicionālā Smilšu skulptūru festivāla. Par pasākuma nozīmīgumu Jelgavā liecina arī tas, ka badmintona turnīra laikā Jelgavā un tās apkārtnē nav neviena brīva viesnīcas numura.

 

20.02.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv