Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
Einšteins Autoskola
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas skolu badmintona komandas arī šogad cīnīsies par Tallink balvām

2019.gada 2.maijā Valmierā notiks Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās. Šāds skolu komandu čempionāts Latvijā notiks jau otro gadu pēc kārtas. Arī šogad čempionāta uzvarētāji visās vecuma grupās saņems “Tallink” apmaksātu kruīza ceļojumu maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga ar prāmi “Romantika” vai “Isabelle”.

>>> Skatīt Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā nolikumu

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā pirmo reizi notika 2018.gada 6.aprīlī Salaspilī, pulcējot skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Sacensības piedalījās 23 komandas un 168 dalībnieki, tai skaitā 82 puiši un 86 meitenes. 

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā šogad notiks Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē. Atgādinām, ka Valmieras Pārgaujas sākumskolas komanda 2018.gadā Latvijas pirmajā skolu komandu čempionātā izcīnīja 1.vietu sākumskolu grupā, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda uzvarēja vidusskolu grupā. “Tāpēc likumsakarīgi, ka šogad Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiek Valmierā, Pārgaujā,” norāda Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

Pieteikšanās termiņš uz Latvijas skolu komandu čempionātu  ir 2019.gada 24.aprīļa plkst. 24:00. Pieteikums jānosūta elektroniski uz e-pastu: pieteikumi@badminton.lv. Katra skolu uz čempionātu var pieteikt vienā vecuma grupā tikai vienu komandu. Minimālais komandas sastāvs - 2 puiši un 2 meitenes, bet maksimālais sastāvs vienā komandu spēlē - 4 puiši un 4 meitenes. Komandā var pieteikt ne vairāk kā 10 puišus un 10 meitenes.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiks Badminton 100 formātā, kad viens komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 secīgām spēlēm - vispirms meiteņu vienspēle, kurai seko zēnu vienspēle, meiteņu dubultspēle, zēnu dubultspēle un jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz 100 punktiem. Sākumā meitenes spēlē vienspēli līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad komandu spēle turpinās ar zēnu vienspēli no esošā rezultāta līdz uzvarošā komanda iegūst 40. punktu, tad līdzīgi arī meiteņu dubultspēle un zēnu dubultspēle, bet komandu spēle noslēdzas ar jaukto dubultspēli līdz uzvarošā komanda ir ieguvusi 100.punktu.

“Šis formāts ir ļoti atbilstošs skolu komandu čempionātam, jo šādā formātā spēlējot ikkatrs spēlētāja gūtais vai zaudētais punkts ir ļoti nozīmīgs. Turklāt vienas komandu spēles garums ir aptuveni stunda. Šādā formātā notika arī Jaunatnes Olimpiādes badmintona komandu turnīrs Argentīnā 2018.gadā. Šo formātu šobrīd kā atbilstošāko komandu turnīriem testē daudzviet pasaulē,” uzskata Kristians Rozenvalds.

“Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču tiešu komandu turnīri ir tie, kas visvairāk veicina badmintona popularitāti. Tā ir iespēja spēlētājiem sajusties komandā, savukārt līdzjutējiem ir papildus interese just līdzi savai komandai, tai skaitā skolai, pašvaldībai vai valstij, kuru šī komanda pārstāv. Eiropā notiek gan Eiropas klubu komandu čempionāti, kuros piedalās nacionālo čempionātu uzvarētāji. Tāpat notiek gan Eiropas jaukto komandu čempionāti pieaugušajiem, U19 un U17 vecuma grupās, kā arī Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām,” skaidro Kristians Rozenvalds.

 

15.03.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv