Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Krievijas badmintonistu triumfs Yonex Latvia U17 International

Siguldā no 29. līdz 31.martam notika Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrs Yonex Latvia U17 International, kurā visās piecās kategorijās pirmās un otrās vietas izcīnīja tikai badmintona spēlētāji no Krievijas. Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrs Latvijā notika pirmo reizi. Turnīrā piedalījās 116 spēlētāji no 16 valstīm.

>>> Skatīt Yonex Latvia U17 International rezultātus
>>> Skatīt 25. Yonex Siguldas starptautiskā jauniešu turnīra rezultātus
>>> Skatīt Foto.Inbox.lv

Sieviešu vienspēļu, sieviešu dubultspēļu un jaukto dubultspēļu kategorijās viss pjedestāls bija tikai no Krievijas spēlētājiem. Savukārt vīriešu vienspēlēs vienu no trešajām vietām izcīnīja talantīgas Igaunijas spēlētājs Tauri Kilk, bet vīriešu dubulspēlēs trešo viedu dalīja Ukrainas pāris Danylo Dubynskyi & Nikita Yeromenko un Igaunijas pāris Mario Kirisma & Robin Schmalz. Atgādinām, ka Eiropas un pasaules reitinga badmintona turnīros spēlētājiem pēc zaudētas spēlēs turnīrs ir beidzies, tai skaitā nenotiek spēle par 3.vietu, attiecīgi bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji.

Vīriešu vienspēlēs uzvarēja ar otro numuru izsētais Vladislavs Dobičkins. Viņš bija vienīgais no uzvarētājiem, kurš turnīrā nebija izsēts ar pirmo numuru. Sieviešu vienspēlēs uzvarēja Vasiļisa Kuzņecova, vīriešu dubultspēlēs Daņils Dubovenko & Maksims Oglobļins, sieviešu dubultspēlēs Anastasija Bojaruna & Aļena Jakovļeva, jauktajās dubultspēles Ļevs Barinovs & Anastasija Bojaruna. Tādējādi Anastasija Bojaruna bija vienīgā, kura Siguldas turnīrāaļas.

Siguldas turnīrā piedalījās spēlētāji no Austrijas, Baltkrievijas, Dānijas, Spānijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Skotijas, Zviedrijas, Ukrainas un Latvijas. Visvairāk spēlētāju Siguldas turnīrā bija no Krievijas - 28, Latvijas - 22, Ukrainas - 17, Igaunijas - 16.

"Latvijā šis turnīrs ir ļoti nozīmīgs tāpēc, ka visiem no Latvijas pieteiktajiem junioriem bija iespēja startēt un iegūt vērtīgos Eiropas U17 reitinga punktus. Tie nepieciešami gatavojoties Eiropas U17 čempionātam, kas notiks 2019.gada augusta beigās. Tāpat Eiropas U17 reitinga punkti nepieciešami startiem citos U17 reitinga turnīros, lai tiktu spēlēt pamatturnīrā vai augstāk izsēti. Piemēram, Polijas U17 turnīrā Victor Polish U1 turnīrā Victor Polish U17 International, kas notika skolēnu brīvlaikā no 15. līdz 17.martam, vairāki Latvijas spēlētāji tika iekļauti rezerves listē nepietiekošā reitinga dēļ, " skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

"Siguldas turnīrs bija arī kā organizatoriskās sagatavošanās posms Pasaules reitinga badmintona turnīram “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 30.maija līdz 2.jūnijam. Arī Siguldas turnīrā bija nepieciešams spēlētājus sagaidīt lidostā un nodrošināt viņiem transportu uz Siguldu. Tāpat bija nepieciešams nodrošināt pusfināla un fināla spēļu tiesāšanu no paaugstinājuma, tāpēc Siguldas turnīrs būs arī kā Latvijas paaugstinājumu tiesnešu praktikums," stāsta Kristians Rozenvalds. 

Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru kalendārā Latvijas U17 turnīram ir atvēlēta 13 nedēļa, kas parasti ir marta beidzama nedēļa. Šādu turnīru Siguldā plānots rīkot arī nākamgad, no 27. līdz 29.martam.

Vienlaicīgi ar Yonex Latvia U17 International notika arī tradicionālais Yonex 25.Siguldas atklātais starptautiskais jauniešu čempionāts U11 - U15 vecuma grupām, uz kuru pieteikušies vēl 104 dalībnieki. Tādējādi kopējais dalībnieku skaits nedēļas nogales sacensībās Siguldā būs vairāk nekā 220 no 16 valstīm.

No Latvijas spēlētājiem jauniešu turnīrā meiteņu U11 vienspēlēs Madara Gaure izcīnīja 2.vietu, savukārt zēnu U13 dubultspēlēs Regnārs Bajārs & Toms Sala izcīnīja 3.vietu.

Jauniešu turnīrā uz pjedestāla dominēja Ukrainas spēlētāji, kuri izcīnīja vairumu no pirmajām vietām. Divas pirmās vietas izcīnīja Lietuvas jaunieši - zēnu U11 vienspēlēs uzvarēja Dominik Tankevic, meiteņu U15 dubultspēlēs uzvarēja Viltė Paulauskaitė  & Monika Sukackaitė. Savukārt meiteņu U13 vienspēlēs uzvarēja Paola Gynga no Moldovas. 

Jāatzīmē, ka zēnu U15 dubultspēlēs uzvarēja latviešu izcelsmes spēlētājs Aleksandrs Jakovļevs no Norvēģijas.

Sacensības organizēja Latvijas badmintona federācija, Siguldas badmintona klubs ciešā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Siguldas Sporta skolu.

 

31.03.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv