Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Valmierā noskaidroti Latvijas čempioni badmintonā U13 un U17

4. un 5.maijā Valmierā notika Latvijas čempionāts badmintonā U13 un U17 vecuma grupām, kā arī vienlaicīgi notika Evelatus Latvijas kauss U11, U15 un U21 vecuma grupām. Rīdzinieks Toms Sala kā vienīgais U13 vecuma grupā izcīnīja visas trīs zelta medaļas, kļūstot par U13 absolūto čempionu, savukārt divas zelta medaļas izcīnīja Elza Zitāne U13 vecuma grupā un Arta Priedniece U17 vecuma grupā.

Latvijas čempionātā badmintonā U13 vecuma grupā četras no piecām 1.vietām izcīnīja Rīgas skolēnu pils audzēkņi: zēnu vienspēles Toms Sala, meiteņu vienspēlēs Elza Zitāne, zēnu dubultspēlēs Toms Sala & Regnārs Bajārs, jauktajās dubultspēles Toms Sala & Elza Zitāne. Par čempionēm šajā vecuma grupā kļuva arī Siguldas meiteņu pāris Madara Mackēviča & Anete Priedniece.

Medaļas U13 grupā bez Rīgas Skolēnu pils un Siguldas Sporta skolas audzēkņiem izcīnīja arī jaunieši no Cēsīm, Talsiem un Valkas.

U17 zelts Siguldā, Rīgā, Jelgavā un Valmierā

Latvijas čempionātā badmintonā U17 vecuma grupā divas zelta medaļas izcīnīja siguldiete Arta Priedniece, kura kļuva par Latvijas čempioni gan meiteņu, gan jauktajās dubultspēlēs. Arī meiteņu vienspēļu zelta medaļu izcīnīja siguldiete Anna Kupča. Taču zelta medaļas no Valmieras aizceļoja ne tikai uz Siguldu, bet arī Talsiem (Patriks Kandis zēnu vienspēlēs), Valmieru (Arīna Babre meiteņu dubultspēlēs), Jelgavu (Pauls Eliass Rozenvalds jauktajās dubultspēlēs) un Rīgu (Renārs Roberts Miščenko & Oskars Saulītis zēnu dubultspēlēs).

Balvas no Aloja-Starkelsen, Ķekavas ūdens, BESPORT un Anante

Visi sacensību dalībnieki saņēma balvu no uzņēmuma "Aloja-Starkelsen”, savukārt čempioni kā dāvanu saņēma “Ķekavas ūdens” iepakojumu un Latvijas badmintona federācijas Valdes loceklim Viesturam Bajāram piederošās SIA “Anante” sarūpētās dāvanas. Latvijas čempionāta U13 vienspēļu uzvarētāji un Evelatus Latvijas kausa vienspēļu uzvarētāji kā balvu saņēma arī “Besport” sarūpētās KROM Kendama.

Servēšanas konkurss un slaloms ar Evelatus giroskūteri

Sacensību laikā visiem dalībniekiem bija iespēja testēt "Evelatus" piedāvāto giroskūteri Evelatus Eboard SKY01 6.5. Pirmo reizi notika arī giroskūtera slaloma sacensības pa īpašu izveidotu trasi, un šajā sacensībās uzvarēja Edgars Romka no Cēsīm.

Ar SIA “Anante” palīdzību notika arī serves precizitātes konkurss, kurā dalībniekiem no serves līnijas bija jātrāpa pa balvām, kuras tika izvietotas laukumā. Dalībniekiem bija iespēja izcīnīt jaunu badmintona raketi, mobilos akumulatoros, grozāmgrābsli, dvielīšus, vafeļu tortes un citas vērtīgas balvas, kuras sarūpēja SIA “Anante”.

Šogad vēl čempionāts U11, U15 un U19

Šis bija pirmais no 2019.gadā ieplānotajiem Latvijas čempionātiem jauniešiem. 2019.gada 12.oktobrī ir ieplānots Latvijas čempionāts U15, savukārt 30.novembrī ir ieplānots Latvijas čempionāts U11 un U19 vecuma grupās.

Kā Latvijas čempionāta norises vieta tika izraudzīta Valmiera, kura kā vienīgā pieteicās rīkot šo turnīru. Latvijas Badmintona federācija turpina gaidīt Latvijas badmintona klubu un pašvaldību pieteikumus rīkot Latvijas čempionātus U15, U11 un U19, kā arī Latvijas čempionātu senioriem, kas ieplānots 2019.gada 2.novembrī. Pieteikšanās termiņš rīkotājiem - 2 mēneši pirms iespējamā čempionāta.