Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Latvija piesaka komandu uz Eiropas klubu komandu čempionātu

Latvijas badmintona federācija ir pieteikusi Rīgas Badmintona skolas komandu uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu, kurš notiks no 2. līdz 6.jūlijam Luksemburgā. Rīgas Badmintona skolas un Rīgas skolēnu pils apvienotā komanda ieguva tiesības piedalīties Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā, uzvarot Tērvetā notikušajā Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā. Rīgas komanda ar rezultātu 3:2 uzvarēja Siguldas komandu, savukārt 3.vietu izcīnīja Valmiera, mazajā finālā uzvarot RTU komandu.

Uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu Latvijas čempionvienības sastāvā var doties spēlētāji, kuri ir piedalījušies kaut vienā spēlē šīs komandas sastāvā nacionālajā čempionatā. Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā zelta medaļas Tērvetē izcīnīja 6 spēlētāji - Pauls Gureckis, Edijs Līviņš, Reinis Šefers, Anna Lauva, Diāna Stognija un Kristīne Šefere.

Eiropas badmintona klubu komandu čempionāta nolikums nosaka, ka čempionātā var piedalīties arī kluba spēlētāji, kuri piedalījušies kluba veidotās citas komandas sastāvā tai pašā vai citā līgā. Atgādinām, ka TOP Media līgā piedalījās trīs Rīgas Badmintona skolas un Rīgas Skolēnu pils apvienotās komandas. 2.komanda (Jānis Mētra, Roberts Lauris, Kārlis Stafeckis, Zane Mētra un Madara Puķīte) izcīnīja 9.vietu, bet 3.komanda (Jēkabs Blumbergs, Uldis Krastiņš, Olafs Šulcs, Elizabete Kandere, Agate Solovjova) izcīnīja 8.vietu.

Dalības maksu par piedalīšanos Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā sedz Latvijas badmintona federācija. Tas noteikts arī Latvijas badmintona klubu komandu čempionāta nolikumā, garantējot Latvijas čempionāta uzvarētājiem šādas iespējas. Taču klubam vai spēletājiem pašiem jāsedz savas komandas ceļa un uzturēšanas izdevumi, kā arī treniņprocess, sporta formas u.c.

Iepriekš divus gadus pēc kārtas uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu no Latvijas devās Valmieras badmintona kluba komanda. 2018.gadā valmieriešu devās uz Polijas pilsētu Bialostoku kā Latvijas čempioni, bet 2017.gadā uz Itālijas pilsētā Milānu priekšrokas doties bija Sigildas komandai, kura no šīs iespējas atteicas, bet Valmieras komandu kā nākamā pretendente šo iespēju izmantoja.