Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Baltijas senioru čempionātā Uģis Briedis izcīna 2 zelta medaļas

Sestdien, 15.jūnijā Lietuvas pilsētā Priena notika ikgadējais Baltijas senioru čempionāts, kurā piedalījās 154 seniori, tai skaitā 15 no Latvijas, 32 no Igaunijas, 2 no Polijas, bet pārējie 105 no Lietuvas. Jauktajās dubultspēlēs +45 grupā, nezaudējot nevienu setu, pārliecinoši uzvarēja Uģis Briedis & Kristīne Martinsone. Tikpat pārliecinoši Uģis Briedis izcīnīja 1.vietu arī vīriešu vienspēlēs +45 grupā, tādējādi ar divām zelta medaļām kļūstot par šī čempionāta titulētāko spēlētāju. Savukārt jauktajās dubultspēlēs +35 grupā uzvarēja Latvijas un Igaunijas apvienotais pāris Ojārs Koziņecs & Kairi Teevali. Ojārs Koziņecs izcīnīja 2.vietu arī vīriešu vienspēles +35 grupā, finālā trijos setos (9:21, 21:19, 21:18) zaudējot Ramūnas Bilius no Lietuvas.

Sieviešu dubultspēlēs +50 grupā liepājniece Marina Varslavāne pāri ar lietuvieti Salvinija Tarvydaitė izcīnīja 2.vietu.

Vīriešu dubultspēles +50 grupā 3.vietu izcīnīja Latvijas pāris Artis Kļaviņš & Olafs Krūzmētra, kuri bronzas fināla divos uzvarēja Jelgavas pāri Māris Avotiņš & Edgars Kupfers.

Vīriešu vienspēlēs +50 grupā valmierietis Artis Kļaviņš izcīnīja 2.vietu, finālā divos setos (13:21, 7:21) zaudējot Igoram Faišurovam no Igaunijas.

Jāatzīmē, ka neparasti daudz Latvijas spēlētāji šoreiz izcīnīja 4.vietu, tādējādi ļoti maz līdz pjedestālam vīriešu vienspēlēs pietrūka Viesturam Bajarām (+35), Jurim Krūmiņam (+40), Kasparam Zaķim (+45), Olafam Krūzmētram (+50), Mārim Avotiņam (+55), kā arī Diānai Šavalginai sieviešu vienspēlēs +40 grupā. Tāpat 4.vietu izcīnīja arī vīriešu dubultspēļu pāris Viesturs Bajārs & Kaspars Zaķis (+35) un Māris Avotiņš & Edgars Kupfers (+50).

Baltijas senioru čempionātu reizi gadā rindas kārtībā rīko Igaunijas, Latvijas un Lietuvas badmintona federācijas. 2020.gadā Baltijas senioru čempionātu rīkos Igaunija, bet 2021.gada Latvija.

Atgādinām, ka kopš 2018.gada ir nofiksēts datums Latvijas senioru čempionātam, kurš tuprmāk notiks novembra pirmajā nedēļā, vienlaicīgi ar Baltijas čempionātu jauniešiem. 2019.gada čempionāta norises vieta vēl nav noteikta - Latvijas badmintona federācija gaida badmintona klubu un pašvaldību pieteikumus.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs arī par Latvijas senioru kustību, atgādina, ka līdz 18.jūnijam iespējams pieteikties uz Pasaules čempionātu badmintonā senioriem, kurš šogad no 4. līdz 11.augustam notiks Polijas pilsētā Katovicē.