Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvija uz Pasaules senioru čempionātu piesaka 13 spēlētājus

Latvijas Badmintona federācija uz Pasaules čempionātu badmintonā senioriem ir pieteikusi 13 spēlētājus. Pasaules čempionāts badmintonā senioriem šogad notiks Polijas dienvidu pilsētā Katovicē no 4. līdz 11.augustam.

>>> Skatīt Pasaules čempionata badmintonā senioriem interneta lapu

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs arī par senioru kustību, ir gandarīts par to, ka pēc ilgāka pārtraukuma Latvija atkal būs pārstāvēta Pasaules senioru čempionātā, turklāt tik kuplā sastāvā. “Eiropā šobrīd ir jūtama ļoti liela senioru kustības aktivizēšanās, par kuru liecināja arī lielā interese par Eiropas senioru čempionātu 2018.gada septembrī. To jūtam arī Latvijā. Prieks, ka mūsu seniori 2 reizes nedēļā sabrauca uz koptreniņiem, lai nopietni trenētos mūsu talantīgā badmintonista Nika Podosinovika vadībā,” stāsta Viesturs Bajārs, piebilstot, ka Latvijas senioru izlase neplāno ņemt pauzi no badmintona vasarā, bet turpināt gatavošanos Pasaules čempionātam, izmantojot iespējas Elektrum Olimpiskajā centrā, Concept kortos Jūrmalā vai Saulkrastu Sporta centrā.

Vīriešu vienspēles +35 vecuma grupā spēlēs Ojārs Koziņecs un Viesturs Bajārs, +40 grupā Ivo Keišs, Mārtiņš Kažemaks un Valters Liepkalns, +45 grupā Uģis Briedis, Kaspars Zaķis un Ainārs Zanders, +50 grupā Edgars Kupfers, 55+ grupā Māris Avotiņš.

Vīriešu dubultspēles +35 grupā kopā spēlēs Viesturs Bajārs & Ivo Keišs, +40 grupā Valters Liepkalns & Kaspars Zaķis un Uģis Briedis & Mārtiņš Kažemaks, +50 grupā Māris Avotiņš & Edgars Kupfers.

Sieviešu vienspēļēs +35 grupā spēlēs Anita Švalbe.

Sieviešu dubultspēlēs +45 grupā kopā spēlēs Kristīne Martinsone & Ilze Ermiča. 

Jauktajās dubultspēlēs +35 grupā spēlēs Mārtiņš Kažemaks & Anita Švalbe, 45 grupā kopā spēlēs Uģis Briedis & Kristīne Martinsone un Ainārs Zanders & Ilze Ermiča. 

Pieteikšanās termiņš uz Pasaules senioru čempionātu  ir otrdiena, 2019.gada 18.jūnijs plkst 18:00. Spēlētājus sacensībām var pieteikt tikai katras valsts badmintona federācija, tiešsaistē, tāpat kā piesakot spēlētājus un Pasaules un Eiropas reitinga turnīriem.  

Pasaules čempionāts badmintonā senioriem notiks visās piecās badmintona disciplīnās un deviņās vecuma grupās: +35 (1983), +40 (1978), +45 (1973), +50 (1968), +55 (1963), +60 (1958), +65 (1953), +70 (1948), +75 (1943).

Dalības maksa vienam dalībniekam ir visnotaļ augsta - USD 120 par dalību vienā disciplīnā un USD 150 par dalību divas vai trijās disciplīnās. 

Latvijas Badmintona federācijas 2019.gada budžeta projektā senioru atbalstam ir ieplānoti 1000 eiro. Lēmumu par to, kā šo līdzekļus lietderīgāk izmantot Latvijas Badmintona federācijas Valde pieņems jūnijā, kad būs zināms, cik daudzi Latvijas spēlētāji plāno piedalīties Pasaules čempionātā badmintonā senioriem. Iespējams, Latvijas Badmintona federācija kompensēs Pasaules čempionāta dalības maksu vai ceļa un uzturēšanas izdevumus, taču, iespējams, šī nauda tiks izlietota, piemēram treniņprocesam vai sporta formām. Atbildīgais par lēmuma virzīšanu ir Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs.

Atgādinām, ka 2018.gadā septembrī Latvija bija plaši pārstāvēta Eiropas čempionātā badmintona senioriem, kas notika Spānijā. Turnīrā piedalījās 1235 spēlētāji, tai skaitā arī 11 spēlētāji no Latvijas: Māris Avotiņš, Viesturs Bajārs, Uģis Briedis, Vadims Čulka, Ilze Ermiča, Ivo Keišs, Ojārs Koziņecs, Edgars Kupfers, Kristīne Martinsone, Aija Mētra, Ainārs Zanders. Latvijas Badmintona federācija šiem spēlētājiem daļēji sedza izdevumus par dalības maksu, kā arī daļēji sedza izdevumus par Yonex sporta formu. 

 

18.06.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv