Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
RSP/RBS komanda Luksemburgā piedalās Eiropas klubu komandu čempionātā

No 2. līdz 6.jūlijam Luksemburgā notiek Eiropas klubu komandu čempionāts, kurā starp 12 valstu 13 komandām piedalās arī Latvijas klubu komandu čempionāta uzvarētājs - Rīgas Skolēnu pils un Rīgas Badmintona skolas apvienotā komanda RSP/RBS. Rīgas komandu Luksemburgā pārstāv 4 spēlētāji - Roberts Lauris, Jānis Mētra, Zane Mētra un Anna Lauva.

>>> Skatīt RSP/RBS spēļu sarakstu un rezultātus 

Eiropas klubu komandu čempionātā Rīgas komanda tika ielozēta 3.apakšgrupā kopā ar Luksemburgas komandu Fiederball Schëffleng un Itālijas komandu Calvi Network BC Milano. Tādējādi Rīgas badmintonistiem ir vismaz divas garantētas spelēs. Apakšgrupas pirmās un otrās vietas ieguvēji tālāk cīnīsies izslēgšanas turnīrā sākot ar 1/4 finālu, bet trešās vietas ieguvējam turnīrs līdz ar to ir noslēdzies.

Rīgas komanda Eiropas klubu komandu čempionātu iesāka ar zaudējumu 0:5 pret Luksemburgas klubu Fiederball Schëffleng. Vissīvāko pretestību spēja uzrādīt vīriešu dubultspēļu pāris  Jānis Mētra & Roberts Lauris, kuri pirmā seta izskaņā panāca 20:00, un zaudēja pagarinājumā. Latvijas spēlētāji zaudēja gan visās piecās spēlēs, gan arī visos 10 setos.

>>> Skatīt video: Roberts Lauris vs Frédéric Gaspard (MS)
>>> Skatīt video: Anna Lauva vs Sabine Devooght (WS) 
>>> Skatīt video: Roberts Lauris & Jānis Mētra vs Ilia Latypov & Alexandre Servatius (MDs)
>>> Skatīt video: Anna Lauva & Zane Mētra vs Aude Meyer & Elena Nozdran (WD)
>>> Skatīt video: Jānis Mētra & Zane Mētra vs Frédéric Gaspard & Sabine Devooght (MD)

Bezierunu zaudējumu Rīgas komanda piedzīvoja arī pret salīdzinoši spēcīgo Itālijas klubu Calvi Network BC Milano. Arī šajā spēlē rīdzinieki zaudēja visos 20 setos.

>>> Skatīt video: Wisnu Putro & Megumi Sonoda vs Jānis Mētra & Zane Mētra (XD)
>>> Skatīt video: Matteo Bellucci vs Roberts Lauris (MS)
>>> Skatīt video: Camilla Taramelli vs Anna Lauva (WS)
>>> Skatīt video: Gianmarco Bailetti & Wisnu Putro vs Roberts Lauris & Jānis Mētra (MD)
>>> Gloria Pirvanescu & Megumi Sonoda vs Anna Lauva & Zane Mētra (WD)

Rīgas Badmintona skolas un Rīgas skolēnu pils apvienotā komanda RSP/RBS ieguva tiesības piedalīties Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā, uzvarot Tērvetē notikušajā Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā. Rīgas komanda ar rezultātu 3:2 uzvarēja Siguldas komandu, savukārt 3.vietu izcīnīja Valmiera, mazajā finālā uzvarot RTU komandu.

Uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu Latvijas komanda ir devusies minimālajā sastāvā. Eiropas badmintona klubu komandu čempionāta nolikums nosaka, ka kluba komandas sastāvā var spēlēt tikai tie spēlētāji, kuri ir piedalījušies kaut vienā spēlē šīs komandas sastāvā nacionālajā čempionātā. Latvijas klubu komandu čempionāta TOP Media līgā zelta medaļas Tērvetē izcīnīja 6 spēlētāji - Pauls Gureckis, Edijs Līviņš, Reinis Šefers, Anna Lauva, Diāna Stognija un Kristīne Šefere. Eiropas badmintona klubu komandu čempionāta nolikums nosaka, ka čempionātā var piedalīties arī kluba spēlētāji, kuri piedalījušies kluba veidotās citas komandas sastāvā tai pašā vai citā līgā. Atgādinām, ka TOP Media līgā piedalījās trīs Rīgas Badmintona skolas un Rīgas Skolēnu pils apvienotās komandas. Otrajā komandā spēlēja Jānis Mētra, Roberts Lauris, Kārlis Stafeckis, Zane Mētra un Madara Puķīte, un šī komanda izcīnīja 9.vietu, bet trešā komandā spēlēja Jēkabs Blumbergs, Uldis Krastiņš, Olafs Šulcs, Elizabete Kandere, Agate Solovjova, un šī komanda izcīnīja 8.vietu.

Dalības maksu par piedalīšanos Eiropas badmintona klubu komandu čempionātā sedz Latvijas badmintona federācija. Tas noteikts arī Latvijas badmintona klubu komandu čempionāta nolikumā, garantējot Latvijas čempionāta uzvarētājiem šādas iespējas. Taču klubam vai spēlētājiem pašiem bija jāsedz savas komandas ceļa un uzturēšanas izdevumi, kā arī treniņprocess, sporta formas u.c. 

Iepriekš divus gadus pēc kārtas uz Eiropas badmintona klubu komandu čempionātu no Latvijas devās Valmieras badmintona kluba komanda. 2018.gadā valmieriešu devās uz Polijas pilsētu Bialostoku kā Latvijas čempioni, bet 2017.gadā uz Itālijas pilsētā Milānu priekšrokas doties bija Siguldas komandai, kura no šīs iespējas atteicas, bet Valmieras komandu kā nākamā pretendente šo iespēju izmantoja.

 

03.07.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv