Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Precizēta kārtība dalības maksas līdzfinansējumam starptautiskajos turnīros

Latvijas Badmintona federācijas Valde ir noteikusi kritērijus dalības maksas līdzfinansējumam starptautiskajos turnīros, kā arī precizēju kārtību, kādā tiek pieteikti spēlētāji uz Pasaules un Eiropas badmintona turnīriem.

>>> Skatīt LBF Valdes lēmumu "Par spēlētāju pieteikšanu uz BWF un BEC turnīriem"

“Šajā LBF Valdes lēmumā nav daudz jauninājumi, drīzāk tehniski precizējumi. Mēs jau iepriekš bija pieņēmuši lēmumu par to, ka naudu, kura paredzēta dalībai starptautiskajos turnīros, mēs nevis fokusējām uz pāris spēlētājiem, bet gan cenšamies ietekmēt pēc iespējas plašāku spēlētāju loku. Tāda bija mūsu izvēle,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Šis lēmums jau ieprpiekš bija grūts un nav viennozīmīgs. Ir valstis, tai skaitā mums kaimiņos, kuras 1/2 no budžeta velta tikai TOP spēlētājiem. Piemēram Igaunija, bet tur ir arī prasības - atbalsts ir tikai spēlētājiem, kuri ir TOP 100 vienspēlēs un TOP 80 dubultspēles, savukārt spēlētāji, kuri ir zemāk par TOP 500 nesaņem neko. Lietuvā līdz šim mērķtiecīgi tika finansētās divas sievietes - Vytaute Fomkinaite un Gerda Voitechovskaja. Viņām tika apmaksāta ne tikai dalības maksa, bet arī ceļa un uzturēšanās izdevumi uz turnīriem. Jā, viņām personiski tas nāca par labu, bet tikmēr Pasaules reitinga turnīros Lietuvas spēlētāju skaits strauji saruka, un pārstājot spēlēt šim pārim, viss būs jāsāk teju no nulles…” komentē Kristians Rozenvalds.

“Ir nācies arī uzklausīt pārmetumus par to, ka citu valstu labākie spēlētāji ir labāk situēti. Piekrītu! Bet tam jau nav nekāds sakars ar vietu Latvijas reitingā. Ja Latvijas spēlētāks būs TOP 100, tad arī viņam būs pieejami Latvijas Olimpiskās vienības un citi sponsoru resursi. Ir jāsalīdzina spēlētāji ar līdzīgu rezultātu Pasaules reitingā, un te mēs, manuprāt, esam daudzām valstīm priekšā, jo vismaz ar dalības maksām cenšamies saviem spēlētājiem palīdzēt,” norāda Kristians Rozenvalds.

“Šis lēmums nav mūžīgs, tas drīzāk ir kā pagaidu risinājums esošajā situācijā. Mūsu mērķis ir Olimpiāde. Ja redzēsim, ka kāds Latvijas spēlētājs pietuvojas šim mērķim, tad, saprotams, darīsim visu, lai šo mērķi sasniegtu. Tad arī fokusēsimies uz to! Bet lai sāktu par to domāt, kādam no spēlētājam ir jāpietuvojas un jānoturas TOP 120 vienspēlēs un TOP 80 dubultspēlēs,” skaidro Kristians Rozenvalds.

“Ar gada budžetu, kāds nu mums tas ir, mēs nevaram nodrošināt atsevišķiem spēlētājiem apstākļus profesionāla sportista ikdienai. Tas, manuprāt arī nav federācijas uzdevums. Tas būtu jādara klubiem, savukārt federācijai ir jāveido tāda vide, lai klubiem tas būtu vieglāk paveicams. Taču federācijai ir iespējams kaut simboliski palīdzēt ikvienam spēlētājam, kurš vēlas iekļauties Pasaules reitinga apritē. Jo vairāk šādu spēlētāju, jo lielākas cerības, ka starp tiem būs arī kāds Olimpisko spēļu dalībnieks vai pat medaļnieks,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas budžeta projektu 2019.gadam, Latvijas spēlētāju dalībai starptautiskajos turnīros ir atvēlēti 9950 eiro, tai skaitā 4500 eiro pieaugušajiem, 3200 eiro U17 un U19 junioriem, kā arī 1800 eiro jauniešiem.

>>> Skatīt Latvijas Badmintona federācijas budžeta projektu 2019.gadam

LBF Valdes lēmumā ir noteikts, ka turnīros ārpus Baltijas, attiecīgā vecuma spēlētājiem dalības maksa tiek apmaksāta 100% apmērā, savukārt turnīros, kuri notiek Lietuvā un Igaunijā, attiecīgā vecuma spēlētājiem dalības 50% apmērā. Latvijā notiekošajos turnīros dalības maksas atlaides Latvijas spēlētājiem nosaka turnīra rīkotājs - piemēram Yonex Latvia U17 International 2019 Siguldā visi Latvijas spēlētāji maksāja tikai 50%, savukārt Yonex Latvia International 2019 Jelgavā visiem Latvijas spēlētājiem turnīrs bija bezmaksas.

LBF Valdes lēmumā arī noteikti vecuma kritērīji, lai spēlētājus sākotnēji motivēti cīnīties savā vecuma grupā, un tikai tad, ja dalība savas vecuma grupas turnīros nav attīstību veicinoša, LBF Valde, izvērtējot spēlētāja rezultātus, kā arī spēlētāja un trenera pieteikumu, var pieņemt lēmumu par dalības maksas segšanu pilnā apmērā arī vecākā grupā.

LBF Valde ir arī noteikusi vairākas prasības līdzfinansējuma saņemšanai, tai skaitā spēlētājam ir jābūt LBF pastāvīgi licencētam un aizvadītajos 18 mēnešos jāpiedalās vismaz 3 LBF reitinga turnīros Latvijā, kā arī vismaz vienā no trim nozīmīgākajiem turnīriem, tai skaitā Latvijas čempionāts, Latvijas klubu komandu čempionāts, Latvijas Olimpiāde, Latvijas Universiāde vai kāds no Latvijas kausa posmiem. Tāpat spēlētājam ir jāiesniedz LBF Valdei īss apraksts par sezonas mērķiem, kā arī informācija par to, kā spēlētājs ieplānojis treniņprocesu, lai savus mērķus sasniegtu.

LBF Valdes lēmumā arī precizēts par citkārt strīdīgām situācijām saistībā ar dubultspēļu pāriem. Dalības maksa turnīros tiks segta tikai par kopā spēlējošiem pāriem (12 mēnešu laikā vismaz 2 reizes kopā spēlēts oficiālos turnīros), kā arī netiks apmaksāta dalības maksa par dubultspēlēm gadījumos, ja otrs partneris ir citas valsts spēlētājs.

 

12.08.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv