Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Kazaņā ar Latvijas izlases līdzdalību notiek Pasaules junioru čempionāts

Latvijas badmintona U19 izlase 28.septembrī devās uz Krievijas pilsētu Kazaņu, kur 30.septembrī sākas Pasaules junioru (U19) čempionāts badmintonā. No 30.septembra līdz 6.oktobrim Kazaņā notiks Pasaules U19 komandu čempionāts, bet no 7.oktobra līdz 13.oktobris Pasaules U19 individuālais čempionāts.

>>> Skatīt Latvijas U19 komandas spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Pasaules U19 čempionāta spēļu sarakstu un rezultātus

Latvijas izlase sākotnēji ar lidmašīnu izlidoja uz Maskavu, bet vēlāk ar nakts vilcienu no Maskavas dodas uz Kazaņu.

Latvijas U19 izlasē ir 7 juniori - Diāna Stognija un Mārtiņš Ķirkums no Rīgas, Amanda Azarova, Anna Kupča, Annija Rulle-Titava un Alens Zandovskis no Siguldas, Kristaps Vārna no Talsiem. Latvijas U19 izlases treneris ir Ainārs Gureckis.

Pirmdien, 30.septembrī plkst. 12:00 C1 apakšgrupas turnīrā Latvijas komanda spēlēs pret spēcīgo Taizemes komandu, kura čempionātā izsēta ar 3/4 numuru, bet tās pašas dienas vakarā 19:30 spēle pret Baltkrievijas komandu. 

Nākamajā kārtā C1 grupas attiecīgo vietu ieguvēji tiksies ar C2 grupas attiecīgo vietu ieguvējiem, lai noskaidrotu vietu secību C grupā. 1.vietas ieguvējs turpinās cīnīties 1/4 finālā, kā arī pārējās turpinās spēlēt, noskaidrojot visas vietas no 1. līdz 43.vietai.

Pasaules junioru (U19) komandu čempionātā šogad piedalās 43 komandas. Kazaņā ir arī 22 komandas no Eiropas, tai skaitā arī komandas no visām Latvijas kaimiņvalstīm - Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Lietuvas. Tāpat Pasaules čempionātā piedalīsies arī komandas no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, Āfrikas un Okeānijas, kā arī Āzijas, kur badmintons ir īpaši populārs un daudzviet ir populārākais sporta veids.

2018.gadā Pasaules junioru (U19) komandu čempionātā uz pjedestāla bija tikai Āzijas komandas - 1.vietā Ķīna, 2.vieta Dienvidkoreja, 3.vietā Indonēzija un Japāna. Jāatzīmē, ka par Pasaules čempioniem ir kļuvušas tikai 3 valstu komandas - 2011.gadā Malaizija, 2006. un 2013.gadā Dienvidkoreja, bet visas pārējās 13 reizes ir uzvarējusi Ķīnas komanda, tai skaitā 5 pēdējos gadus pēc kārtas, sākot ar 2014.gadu.

Pasaules junioru (U19) čempionāts notiek kopš 2000.gada. Līdz 2008.gadam čempionāts notika reizi divos gados, bet sākot ar 2009.gada čempionāts notiek katru gadu, rudenī. Pirms gada čempionāts notika Kanādas pilsētā Toronto, un šajā čempionāta Latvijas izlase nepiedalījās. 2017.gadā Latvijas jaunieši kopā ar treneri Andi Bērziņu piedalījās čempionātā, kurš notika Indonēzijā, bet 2016.gadā Latvijas komanda kopā ar treneri Aināru Gurecki piedalījās čempionātā, kurš notika Spānijas pilsētā Bilbao. Nākamgad Pasaules junioru čempionāts notiks Jaunzēlandē.

 

28.09.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv