Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Baltijas valstis iekļaujas Ziemeļvalstu badmintona kopienā

19.oktobrī Dānijas pilsētā Odensē, vienlaicīgi ar prestižo Pasaules reitinga badmintona turnīru Danisa Denmark Open 2019, notika arī Ziemeļvalstu badmintona federāciju vadītāju regulārā tikšanās, uz kuru pirmo reizi tika pieaicināti arī trīs Baltijas valstu federāciju ģenerālsekretāri, tādējādi paplašinot šo kopienu līdz 10 valstīm, tai skaitā Dānija, Zviedrija, Somija, Norvēģija, Islande, Grenlande un Farēru salas.

Ziemeļvalstu badmintona kopiena ir neformāla federāciju apvienība, kuras pārstāvji tiekas divas reizes gadā - viena tikšanās notiek Eiropas Badmintona konfederācijas Asamblejas laikā, otra tikšanās notiek rudenī kādā no dalībvalstīm. Nākamgad šāda tikšanās visdrīzāk notiks Latvijā, vienlaicīgi ar Baltijas čempionātu.

Ziemeļvalstu federāciju vadītāju tikšanos mērķis ir informācijas apmaiņa, kopīgu reģionālu iniciatīvu apspriešana, kā arī viedokļu saskaņošanu pirms Pasaules badmintona federācijas un Eiropas badmintona konfederācijas asamblejām.

Odensē tikšanās darba kārtībā bija iekļauti 10 punkti. Igaunijas badmintona federācijas ģenerālsekretāre Renna Unt ierosināja veidot treneru datu bāzi, lai federācijas un klubiem būtu pieejama informācija par treneriem, kuri var un vēlas strādāt citā valstīm, savukārt Norvēģijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Espens Larsens aktualizēja diskusiju par kopīgiem treneru kursiem un informēja par Norvēģijas pieredzi ar digitālo badmintona treneru kursu.

Somi iepazīstināja kolēģus ar savu pieredzi pirmajā pludmales AirBadminton turnīrā. Klātesošie vienojās par nepieciešamību ieguldīties pludmales badmintona attīstībā, jo tā ir iespēja badmintonam piesaistīt vēl plašāku spēlētāju loku.

Zviedrijas badmintona federācijas prezidents Tomas Sando Brandts pievērsa uzmanību tam, ka ir mainījušies Pasaules badmintona federācijas noteikumi par attālumiem starp kortiem, tāpēc Ziemeļvalstīs izplatītās handbola arēnas varētu būt problemātiski piemērot lieliem badmintona turnīriem ar lielu kortu skaitu.

Farēru salu badmintona federācijas vadītājs Ēriks Engelbrehts Tomsens aicināja kopīgi vērsties pie Eiropas U17 un U19 komandu čempionātu rīkotājiem, lai šo turnīru formāts būtu līdzīgs kā Pasaules U19 komandu čempionāts, kad katrai komandai ir nodrošinātas daudzas spēles. Tas gan neesot iespējams, jo Eiropas turnīros spēļu dienu skaits ir ierobežots, taču klātesošie vienojās par to, ka komandas, kuras neturpina turnīru, brīvajā dienā varētu rīkot draudzības spēles savā starpā.

Baltijas federāciju vadītāji informēja par Baltijas reģionālajiem turnīriem, kuros aicināti piedalīties arī Ziemeļvalstu spēlētāji, tai skaitā katru gadu maijā notiekošais Baltijas senioru čempionātus un novembrī notiekošais Baltijas jaunatnes komandu un individuālais čempionāts.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds informēja par Latvijas pieredzi Pasaules reitinga badmintona turnīros rīkot arī citas paralēlās aktivitātes, kā piemēram semināru treneriem un tiesnešiem, kā arī aizsākt sociālas iniciatīvas, piemēram nosaucot vienu no turnīra kortiem nevis sponsora vārdā, bet sociālas aktivitātes vārdā, šai gadījumā Notre Dame.

Daudz tika runāts arī par komandu turnīra formātu Badminton 100, kurš Latvijā ir izmantots Latvijas skolu komandu čempionātā un Latvijas čempionāta B līgas turnīrā. Šis jautājums tika aktualizēts arī tāpēc, ka starp dalībvalstīm sākusies diskusija par to, vai šāda formātā būtu vēlams spēlēt Pasaules U19 čempionātu Jaunzēlandē. Klātesošie vienojās par to, ka Pasaules U19 čempionātā būtu jāsaglabā esošais formāts, lai nodrošinātu lielu spēļu praksi spēlētājiem, taču Badminton 100 formāts ir ļoti piemērots nacionālajām līgām un dažādiem citiem nacionālajiem un  starpvalstu komandu turnīriem, jo šis formāts ir viegli saprotams, līdzjutējiem, vieglāk ieinteresēt TV, kā arī vieglāk rīkojams, jo nav nepieciešams tiks liels laika patēriņš.

Dānijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Bo Jensens ierosināja diskusiju par to, ka jāmaina kārtībā kā Eiropā tiek izraudzīti Eiropas čempionātu rīkotāji. Šobrīd kārtība paredz, ka rīkotājiem ir jāiegādājas rīkošanas tiesības, taču šīs tiesību summas ir tik lielas, ka to var atļauties tikai valstis vai pašvaldības, kurās ir īpašs finansējums šādu pasākumu rīkošanai, bet čempionāta rīkošana bez šāda pabalsta nav ekonomiski izdevīga. Tāpēc šobrīd čempionātu rīkošana koncentrējās tikai dažās valstīs, tai skaitā Krievija, Polija, Slovēnija, tagad arī Ukraina.

Vienlaicīgi ar Pasaules reitinga badmintona turnīru Danisa Denmark Open 2019 notika arī jauniešu turnīrs, kurā piedalījās četri Latvijas jaunieši - Edgars Romka, Arīna Babre, Pauls Rozenvalds un Arta Priedniece. Jāatzīmē, ka Arīna Babre U15 Masters meiteņu grupā izcīnīja 1.vietu, savukārt Edgars Romka U15 B grupā izcīnīja 2.vietu. Savukārt Danisa Denmark Open 2019 turmīrā kā paaugstinājuma tiesnesis pie uzaicināts Gunārs Lūsveris.

 

24.10.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv