Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintona tiesneši seminārā iegūst jaunu pieredzi

23.novembrī Rīgā notika Latvijas Badmintona federācijas tiesnešu seminārs, kurā piedalījās 19 dalībnieki. Dienas garumā semināra dalībnieki iepazinās ar jauninājumiem un traktējumiem badmintona noteikumus, dalījās pieredzē, kā arī pārrunāja organizatoriskus jautājumus. Semināru vadīja Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Tiesnešu komisijas vadītājs Gunārs Lūsveris. Visi semināra dalībnieki saņēma apliecinošos sertifikātus. Seminārs noslēdzās ar kopīgām vakariņām restorānā “Piranija”.

>>> Skatīt Latvijas tiesnešu sarakstu un statistiku

Seminārā piedalījās badmintona tiesneši ar pieredzi jau vairāku Pasaules reitinga badmintona turnīru tiesāšanā, tai skaitā Kristaps Pilveris, Olafs Krūzmētra, Oļģerts Tīliks, Andrejs Šlikovs, Olga Mihailova, Kārlis Ērglis un Kristians Rozenvalds. Jelgavā notiekošā Pasaules reitinga turnīra “Yonex Latvia International” pieredze bija Aijai Mētrai, Vizmai Kaļčevai un Ievai Abigailai Valgelinai, savukārt Uvis Raivis Kronenbergs, Guntis Leska un Juris Krūmiņš ir bijuši līnijtiesnešu koordinatori Jelgavas turnīrā, bet jaunās spēlētājas Arta Priedniece, Anna Kupča, Annija Rulle-Titava un Estere Pikša ir tiesājušas vairākas spēlēs Latvijas čempionātos. Seminārā piedalījās arī Ainārs Gureckis, kurš ir gan badmintona treneris, gan arī turnīru rīkotājs, tai skaitā Eiropas badmintona U17 reitinga turnīra “Yonex Latvija U17” direktors.

Latvijas tiesnešu semināra vadītājs Gunārs Lūsveris ir Latvijā vienīgais Pasaules badmintona federācijas (BWF) sertificētais tiesnesis. Gunārs Lūsveris sertificētā tiesneša statusu ieguva 2018.gadā.  Eiropā šobrīd ir tikai 17 šādi sertificētie tiesneši, kuriem būtu iespēja tiesāt, piemērām, Olimpiskās spēles. Šogad Gunārs Lūsveris tiesāja spēles Pasaules komandu čempionātā Ķīnā, Eiropas spēlēs Minskā, kā arī "HSBC BWF World Tour" turnīrus Taivanā, ASV un Dānijā. Gunārs Lūsveris ir arī Eiropas badmintona konfederācijas tiesnešu apmācības eksperts.

Latvijas tiesnešu seminārs notika Rīgas klusajā centrā viesu namā “Jakob Lenz”, kurš pieder vienam no Latvijas badmintona tiesnešiem - Kārlim Ērglim. Šogad Kārlis Ērglis ir tiesājis 15 spēles tikai “Yonex Latvia International”, taču 2017.gadā Kārlis Ērglis bija trešais “ražīgākais” Latvijas tiesnesis ar 75 spēlēm, tai skaitā “Yonex Latvia International”, “Yonex Lithuania International” un “Yonex Lithuania Junior U19”.

2019.gadā Pasaules un Eiropas reitinga turnīru tiesāšanas pieredze ir 14 Latvijas tiesnešiem. 2019.gadā visvairāk spēles (145) ir tiesājis Andrejs Šlikovs, kurš šogad bija Pasaules reitinga badmintona turnīros Jelgavā, Paņevežos, Gatčinā, Klaipēdā, Minskā, Harkovā, savukārt Gunāram Lūsverim šobrīd ir sakrātas 143 šogad tiesātas spēles, tai skaitā turnīros Austrijā, Ķīnā, Baltkrievijā, ASV, Taivanā un Dānijā.

 

24.11.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv