Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
2.februārī Ķekavā tiks noskaidroti Latvijas čempioni badmintonā

Svētdien, 2.februārī Ķekavā turpināsies Latvijas čempionāts badmintonā, noskaidrojot čempionus visās piecās badmintona disciplīnās: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Finālspēles sāksies no plkst. 18:00, tās tiešraidē translēs arī Sportacentrs TV. Skatītājiem ieeja Ķekavas sporta zālē ir bezmaksas, turklāt skatītājiem uz vietas būs iespēja laimēt balvas gan bezmaksas loterijā, gan arī piedaloties precīzās serves konkursos.

>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintonā 2020.gada nolikumu
>>> Skatīt Latvijas čempionāta spēlētāju sarakstu

Sestdien, 1.febuārī notika vīriešu vienspēļu kvalifikācijas turnīrs, kā arī dubultspēļu pamatturnīrs, kurā tika noskaidroti finālisti, kā arī bronzas medaļu ieguvēji. 

Jauktajās dubultspēlēs fināla tiksies 2019.gada čempioni Reinis Krauklis & Diāna Stognija pret 2015.gada junioru čempioniem Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova. 3.vietu šogad izcīnīja šī brīža Latvijas reitinga līderi Pauls Gureckis & Kristīne Šefere, divos setos (21-10, 21-15) uzvarot Latvijas pieredzējušo senioru pāri Uģis Briedis & Kristīne Šonmane.

Vīriešu dubultspēlēs finālā tiksies Reinis Krauklis & Toms Preinbergs pret Pauls Gureckis & Kārlis Vidass. 3.vietā Ardis Daniels Bedrītis & Teodors Kerimovs, kuri trijos setos (21-12, 13-21, 21-11) uzvarēja turpat Ķekavas novadā dzīvojošos Mārtiņš Kažemaks & Valters Liepkalns.

 Sieviešu dubultspēlēs finālā spēlēs Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova pret Ieva Pope & Kristīne Šefere. Pāris šogad tika atzīts par Gada pāri, bet šo meiteņu izcīnītā 3.vietā Pasaules reitinga turnīrā Lietuvā tika atzīts par gada sasniegumu, savukārt pāris Ieva Pope & Kristīne Šefere pēdējā laikā kopā nav spēlējušas, bet iepriekš ir kopā kvalificējušās uz Eiropas čempionātu, kā arī 2015.gada 25.oktobrī izcīnījušas 1.vietu Pasaules reitinga turnīrā Marokā. Šogad 3.vietu Latvijas čempionātā izcīnīja pāris Una Berga & Diāna Stognija kuras 2 līdzīgos setos (21-19, 21-19) uzveica Siguldas jauniešu pāri Anna Kupča & Annija Rulle-Titava. 

Tādējādi šobrīd ir divi spēlētāji, kuri iesaistīt vairāk nekā vienā fināla - Reinis Krauklis un Jekaterina Romanova. Abi šie spēlētāji svētdien centīsies kvalificēties uz fināliem vienspēlēs. Iespējams, kāds no viņiem kļūs arī par šī čempionāta absolūto uzvarēju, uzvarot visās trijās disciplīnās. 

Vīriešu vienspēlēs ierindā ir arī iepriekšējo gadu Latvijas čempions Niks Podosinoviks, kā arī Latvijas reitinga līderi Reinis Krauklis, Andis Bērziņš, Pauls Gureckis un Artūrs Akmens. 

Sieviešu vienspēlēs 2019.gada Latvijas čempiones titulu centīsies nosargāt Jekaterina Romanova, taču ierindā ir arī citu gadu Latvijas čempiones, tai skaitā Una Berga, kura 2019.gada čempionātā nepiedalījās. No Nīderlandes speciāli uz Latvijas čempionātu ir atbraukusi Ieva Pope, kura 2019.gadā kā vienīgā no Latvijas kvalificējās uz Eiropas spēlem Minskā. Savukārt traumas dēļ šogad Latvijas čempionātā nepiedalās daudzkārtējā Latvijas čempione Monika Radovska.

Latvijas čempionātā šogad piedalās 94 spēlētāji. Vīriešu un sieviešu vienspēļu pamatturnīrā piedalās 32 spēlētāji, no tiem 24 kvalificēsies saskaņā ar reitingu, bet pārējie 8 tiek noteikti kvalifikācijas turnīrā. Tāpat pamatturnīrā varēja piedalīties 16 pāri dubultspēles, no tie 12 kvalificējās saskaņā ar reitingu, bet pārējie 4 tika noteikti kvalifikācijas turnīrā. 

Latvijas čempionāta badmintona norises laiks ir nemainīgs jau ilgu laiku - tas notiek gada piektās nedēļas nogalē, kas Eiropas un Pasaules badmintona kalendāros ir atvēlēta nacionālajiem badmintona čempionātiem. Ķekavā Latvijas čempionāts badmintonā notiek jau otro gadu pēc kārtas, bet 2018.gadā čempionāts notika Siguldā, 2017.gadā Talsos, 2016.gadā Valkā.

Domājot gan par TV tiešraidi, gan arī citām šo sacensību spēlēm, kuras tiks translētas Facebook vai Youtube, kā arī tiks fotografētas no čempionāta norises vietas, Latvijas čempionāta nolikumā ir precizēts, ka “attiecībā uz reklāmām, nav noteikti nekādi ierobežojumi”. Tas nozīmē, ka spēlētāji un klubi tiek mudināti izmantot iespēju vēl vairāk ieinteresēt savus sponsorus. Taču, lai badmintons tiktu labāk prezentēts skatītājiem uz vietas sporta zālē un TV tiešraidē, sākot ar 1/2 fināliem dubultspēļu pāriem vienāds sporta tērps ir obligāts.

 

02.02.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv