Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas vīriešu un sieviešu badmintona komandas uzsāk dalību Eiropas čempionātā

Francijas pilsētā Lievin no 11. līdz 16.februārim norisināsies Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts badmintonā, kurā piedalīsies arī Latvijas vīriešu un sieviešu valstsvienības. Sievietēm pirmā spēlē būs 11.februārī plkst. 13:00 pret Portugāli, savukārt Latvijas vīriešu komanda uzsāks Eiropas čempionātu 11.februārī plkst. 20:00 ar spēli pret Šveici. 

>>> Skatīties Badminton Europe video tiešraidi 
>>> Skatīt Latvijas vīriešu komandas spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Latvijas sieviešu komandas spēļu sarakstu un rezultātus

Latvijas vīriešu komanda ir ielozēta 1.apakšgrupā ar Dāniju, Šveici un Velsu, savukārt Latvijas sieviešu komanda spēlēs 4.apakšgrupā kopā ar Vāciju, Portugāli un Slovākiju. Cīņu par Eiropas čempionāta medaļām turpinās tikai 8 komandas - apakšgrupu uzvarētājas.

Latvijas vīriešu komandas sastāvā uz Franciju ir devušies 6 badmintonisti, tai skaitā Andis Bērziņš, Pauls Gureckis, Toms Preinbergs, Ivo Keišs, Viesturs Bajārs un Niks Podosinoviks, kurš būs arī vīriešu un sieviešu komandas treneris šajā turnīrā. No Latvijas spēcīgākajiem spēlētājiem komandā nevarēja iekļauties Artūrs Akmens, kurš ikdienā strādā Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, kur šonedēļ notiek IBSF Pasaules kauss un Eiropas čempionāts.

“No sportiskā viedokļa, izloze Latvijas vīriešu komandai ir ļoti nelabvēlīga, jo visas trīs komandas ir ļoti spēcīgas, taču atrašanās vienā apakšgrupā ar spēcīgo Dāniju nodrošinās to, ka Latvijas komanda un tās spēlētāji būs pastiprinātas uzmanības lokā. Mūsu spēlētājiem būs iespēja spēlēt pret Pasaules badmintona zvaigznēm, kuru ikgadējie ienākumi mērāmi miljonos,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Dānijas komandā ir iekļauti 10 spēlētāji, tai skaitā Pasaules eksčempions un olimpiskās bronzas medaļnieks Viktor Axelsen, Pasaules vicečempions Anders Antonsen, kā arī tādi pazīstami spēlētāji kā Kim Astrup, Mathias Boe, Mads Conrad-Petersen, Jan O Jorgensen, Carsten Mogensen, Anders Skaarup Rasmussen, Frederik Søgaard un Hans-Kristian Solberg Vittinghus.

Latvijas sieviešu komandā spēlēs 5 badmintonistes, tai skaitā Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča, Ieva Pope, Diāna Stognija un Kristīne Šefere. Diemžēl, Latvijas komandai traumu dēļ nevarēja pievienoties divas spēcīgas spēlētājas - Latvijas čempione Una Berga, kā arī pieredzējusī spēlētāja un trenere Monika Radovska. 

Eiropas vīriešu un komandu čempionātā sākotnēji būs grupu turnīrs, kurā komandas tiksies katra ar katru, izspēlējot pilnas piecas spēlēs - trīs vienspēles un 2 dubultspēlēs. Savukārt izslēgšanas turnīrā, sākot ar 1/4 finālu, komandas cīnās līdz kāda no tām uzvarējusi trijās no piecām savstarpējām spēlēm.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados. Šogad Eiropas čempionātā piedalās 34 vīriešu komandas un 29 sieviešu komandas. 

Iepriekšējais čempionāts notika Krievijas pilsētā Kazaņā 2018.gadā, kad turnīrā arī piedalījās Latvijas vīriešu un sieviešu komandas. Kazaņā Latvijas vīriešu komanda ar rezultātu 0:5 zaudēja visās spēlēs pret Somiju, Turciju, Norvēģiju un Igauniju. Arī sieviešu izlase Kazaņā ar 0:5 zaudēja visās spēles pret Krieviju, Turciju un Igauniju.

 

10.02.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv