Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Latvijas sieviešu valstsvienība uzsāk Eiropas čempionātu ar uzvaru pret Portugāli

Latvijas sieviešu valstsvienība ar uzvaru pret Portugāli (3:2) ir uzsākusi dalību Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā, kurš no 11. līdz 16.februārim notiek Francijas pilsētā Lievin.

Pirmajā no piecām spēlēm Jekaterina Romanova neizmantoja savu mačmumbu pret Sonia Goncalves, piedzīvojot sāpīgu zaudēju trijos setos (18-21, 21-16, 20-22). Taču Ieva Pope izlīdzināja rezultātu, trijos setos (19-21, 21-18, 21-15) uzvarot Adriana F.Goncalves. Trešajā vienspēlē Diāna Stognija, arī trijos setos (21-19, 11-21, 18-21), piekāpās Luisa Faria.

Pirmajā no divām dubultspēlēm Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova divos setos (21-15, 21-16) uzvarēja Adriana F.Goncalves & Sonia Goncalves, tādējādi izlīdzinot spēles rezultātu starp valstsvienībām.

Izšķirošajā piektajā spēle pieredzējušas Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Kristīne Šefere divos setos (21-14, 21-15) uzvarēja Mariana Afonso & Ana Fernandes, nodrošinot Latvijai pirmo uzvaru šajā čempionātā.

Latvijas sieviešu komandā spēlēs 5 badmintonistes, tai skaitā Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča, Ieva Pope, Diāna Stognija un Kristīne Šefere. Diemžēl, Latvijas komandai traumu dēļ nevarēja pievienoties divas spēcīgas spēlētājas - Latvijas čempione Una Berga, kā arī pieredzējusī spēlētāja un trenere Monika Radovska.

Eiropas vīriešu un komandu čempionātā sākotnēji būs grupu turnīrs, kurā komandas tiksies katra ar katru, izspēlējot pilnas piecas spēlēs - trīs vienspēles un 2 dubultspēlēs. Latvijas sieviešu komanda spēlēs 4.apakšgrupā kopā ar Vāciju, Portugāli un Slovākiju.  Cīņu par Eiropas čempionāta medaļām turpinās tikai 8 komandas - apakšgrupu uzvarētājas. Izslēgšanas turnīrā, sākot ar 1/4 finālu, komandas cīnās līdz kāda no tām uzvarējusi trijās no piecām savstarpējām spēlēm.

Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts notiek reizi divos gados. Šogad Eiropas čempionātā piedalās 34 vīriešu komandas un 29 sieviešu komandas.

Iepriekšējais čempionāts notika Krievijas pilsētā Kazaņā 2018.gadā, kad turnīrā arī piedalījās Latvijas vīriešu un sieviešu komandas. Kazaņā Latvijas vīriešu komanda ar rezultātu 0:5 zaudēja visās spēlēs pret Somiju, Turciju, Norvēģiju un Igauniju. Arī sieviešu izlase Kazaņā ar 0:5 zaudēja visās spēles pret Krieviju, Turciju un Igauniju.