Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Noslēgusies aptauja par Latvijas čempionātu, reitingu un kalendāru

4.martā noslēdzās Latvijas Badmintona federācijas Valdes rīkotā interneta aptauja par Latvijas čempionātu, reitingu un kalendāru. Balstoties uz aptaujas rezultātiem, Latvijas Badmintona federācijas Valde ir pieņēmusi vairākus lēmumus par Latvijas čempionātu 2021.gadā, kā arī nolēmusi neko nemainīt reitinga termiņos un kalendārā.

Latvijas čempionātos bez pārmaiņām 

2021.gadā uz Latvijas čempionātu, kas notiks 5.nedēļas nogalē vienlaicīgi ar spēlētāji kvalificēsies saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu 2020.gada 31.demcembrī, savukārt izsēšana notiks saskaņā ar reitingu 5.nedēļas pirmdienā. Šāds risinājums ļaus spēlētājiem jau 1.janvārī būt drošiem par savu iekļūšanu (vai neiekļūšanu) Latvijas čempionāta pamatturnīrā, savukārt spēlētājiem vēl visu janvāri būs iespēja cīnīties par labāku vietu reitingā, lai cīnītos par labāku grozu izlozē.

Aptauja arī uzrādīja spēlētāju interesi saglabāt esošo kārtību, kurā pirmie 8 spēlētāji vienspēlēs un pirmie 4 pāri dubultspēlēs tiek izsēti saskaņā ar reitingu (5.nedēļas pirmdienā), bet pārējie tiek sagrupēti grozos pa 8 vienspēlēs un 4 dubultspēlēs, bet šo grozu ietvaros notiek izloze. Tāpat kā iepriekš, arī nākamgad esošie Latvijas čempioni tiks izsēti kā 1.numurs, tas attiecas arī uz pāriem, ja abi spēlētāji turpina spēlēt vienā pāri.

Lai gan balsojuma nedaudz lielāks bija balsu skaits par to, ka visas 5 finālspēles būtu organizējamas vienā vakarā, tomēr Valdē tika nolemts šo jautājumu atstāt katra čempionāta rīkotāju ieskaitā, tai skaitā piemērojoties TV iespējām. Visi pieci fināli vienā vakarā ir interesantāks pasākums skatītājiem un tad tas ir kā svinīgāks notikums, taču tas varētu būt apgrūtinājums finālu dalībniekiem, kuri sākotnēji piedalās vienspēļu turnīra 5 spēlēs, bet pēc tam vēl piedalās vienā vai pat divos dubultspēļu finālos.

Balsojumā arī vairāk nekā 3/4 balsotāju ierosināja saglabāt spēlēs par 3.vietu, nevis līdzīgi kā turnīros cituviet pasaulē, bronzas medaļas pasniegt abu 1/2 zaudētājiem. Tāpat tika nolemts Latvijas čempionāta pamatturnīrā arī turpmāk ieplānot spēlēs par visām vietām, taču vienlaicīgi, balsojumā netika akceptēts ierosinājums noteikts sodu par nepamatotu izstāšanos. Tādējādi, spēlētāji arī turpmāk varēs bez sankcijām atsaukt dalību no turnīra pēc tam, kad zaudētas iespējas cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām.

Nemainīgs reitings no 1.janvāra līdz 31.decembrim 

Aptaujas vairākums bija par to, ka reitings ir no 1.janvāra līdz 31.decembrim un šajā laika posmā reitingā netiek veiktas izmaiņas vai ieviesti jauninājumi. Šāda kārtība bija arī pēdējos gadu, nodrošinot, ka izmaiņas Reitinga nolikumā tiek veiktas tikai gadu mijā. Izņēmumus ir nebūtiski “kosmētiski uzlabojumi”, kas neietekmē spēku samēru esošajā reitingā un neizmaina spēlētāju izcīnītos punktu. Taču arī šādiem konstatēto kļūdu labojumiem ir tikai viens termiņš - 1.jūlijs. 

Kalendārs tikai interneta lapas versijā

Balsojums uzrādīja, ka vairums spēlētāju vēlas saglabāt kalendāru vecajā versijā, nevis ieviest jauno Google kalendāru. Kā papildus arguments Valdes ieskatā bija spēlētāju mudināšana apmeklēt internet lapu Badminton.lv, tādējādi pāršķirstot arī jaunumu labu un uzzinot Latvijas badmintona aktualitātes.

 

05.03.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv