Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Ārkārtas situācijas laikā ir atcelti visi Latvijas badmintona reitinga turnīri

Latvijas Republikas Ministru kabineta 12.marta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” punktā 4.4. ir nepārprotami noteikts, ka ārkārtējās situācijas laikā “pārtraukt visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi)”. Tas nozīmē, ka līdz 2020. gada 14. aprīlim tiek atcelti visi iepriekš izziņotie Latvijas badmintona reitinga turnīri, tai skaitā arī šonedēļ ieplānotais Yonex XI LABL 5.posms Inčukalnā, Liepājas jauniešu turnīrs “Liepāja Junior Open”, kā arī dubultspēļu turnīrs Emburgā.

>>> Skatīt LR MK rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”

Uz nenoteiktu laiku ir apturēta arī EHR augstskolu badmintona līga, kā arī šobrīd netiks uzsākta iepriekš ieplānotā Evelatus Latvijas badmintona komandu līga. Par šo līgu tālāko darbību tiks lemts atsevišķi. EHR augstskolu badmintona līgu, iespējams, varēs pabeigt vēl šajā mācību gadā, savukārt Evelatus Latvijas badmintona komandu līga visdrīzāk tiks pārcelta uz rudeni vai arī tiks organizēta kā vasaras turnīrs. “Šobrīd ir vēl pāragri jebko spriest. Skatīsimies kā attīstās notikumi. Pie šo jautājumu risināšanas atgriezīsimies pirms Lieldienām, kad, cerams, būs jau zināms, vai izsludinātais ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts, jeb treniņu un sacensību process varēs atgriezties ierastā režīma,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Lai gan formāli Ministru kabineta rīkojums nosaka, ka atcelti tiek sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu treniņi un sacensības, attiecīgi, piemēram, senioru un pieaugošo turnīriem nav noteikts aizliegums (tikai ierobežojums turnīra dalībnieku skaitam nepārsniegt 200), taču reitingā netiks iekļauts neviens turnīrs, kurš notiek ārkārtas situācijas laikā. Tā ir gan atbildīga rīcība kontekstā ir mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, gan arī neizaicina spēlētājus, jo īpaši jauniešus, piedalīties turnīros tikai tāpēc, ka tas ļauts arī citiem,” skaidro Kristians Rozenvalds. 

“Šobrīd aktuāls jautājums, ko un kā spēlētāji var darīt šajā laikā - kā individuāli trenēties mājas apstākļos, taču vienlaicīgi saglabāt kopības sajūtu? Svarīga loma ir savstarpējai komunikācijai ar treneriem. Treneriem ir iespēja izstrādāt individuālos treniņu plānus ar dažādiem fiziskiem vingrinājumiem - kross, spēka vingrinājumi, vingrinājumi dziļās muskulatūras stuprināšanas u.c., kurus ir iespējams veikt mājas apstākļos. Varbūt varam savā starpā sacensties virtuāli, tai skaitā publicējot noskrietu km un minūšu daudzumu, paveiktos vingrinājumus! Uzmundrinām un palīdzam viens otram!” aicina Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekle un Treneru komisijas vadītāja Diāna Šavalgina.

Savukārt Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, kurš ir atbildīgs par jauniešu turnīriem, aicina jau tagad aizsākt diskusiju par to, ko darīt pēc tam, kad badmintonisti būs atgriezušies ierastajā ritmā. “Vai ir jēga nākamajā nedēļā pēc tam, kad mēnesis ir aizvadīts bez badmintona treniņiem, uzreiz organizēt Latvijas čempionātu jauniešiem? Šobrīd Latvijas čempionāts U11 un U17 vecuma grupām bija ieplānots 9. un 10.maijā. Iespējams, mums jau tagad ir jāvienojas par tā pārcelšanu vēlāk, lai dotu jauniešiem iespēju pienācīgi sagatavoties?” uz diskusiju aicina Jānis Sala. Līdzīgi jautājumi par 25.aprīlī ieplānoto Latvijas klubu komandu čempionātu ir arī Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklim un Atlētu komisijas vadītājam Viesturam Bajāram.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs un Reitinga komisijas vadītājs Mārtiņš Kažemaks informē, ka Latvijas badmintona federācija  plāno kompensēt šo mēneša piespiedu dīkstāvi, pagarinot Latvijas badmitnona reitinga licences uz ārkārtas situācijas periodu visiem spēlētājiem, visiem spēlētājiem, kuri licences iegādājušies patstāvīgi.

Latvijas Badmintona federācijas Valde ir pieņēmusi lēmumu, ka Latvijas badmintona reitings arī turpmāk tiks automātiski atjaunots naktī no pirmdienas uz otrdienu. Atjaunotajā reitingā tiks automātiski samazināti iegūti punkti pirms 12 mēnešiem (-20%), 18 mēnešiem (-30%), 24 mēnešiem (-40%), 36 mēnešiem (-60%), 48 mēnešiem (-80%), 60 mēnešiem (-100%), kā arī atcelti izcīnītie bonusu punkti, kas vecāki par 6 mēnešiem. Tādējādi, izmaiņas reitingā būs arī nenotiekot badmintona turnīriem.

12.martā Latvijas Badmitnona federācijas dalīborganizācijām tika izsūtīts uzaicinājums uz ikgadējo biedru sapulci 27.martā, pēc kuras bija plānots arī Latvijas badmintona forums. "Mēs sekosim līdzi notikumiem, un attiecīgi rīkosimies šīs ieplānotās biedru sapulces un foruma sakarā, pēc nepieciešamības par to atsevišķi informējot," precizē Latvijas Badmintona federācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris, kurš atbildīgs arī par šīs sapulces organizēšanu.

>>> Skatīt informāciju par Latvijas Badmintona federācijas biedru sapulci

 

13.03.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv