Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
AirBadminton
Adventures`Zone turnīrs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Prognozē pludmales badmintona attīstību šovasar

“Šovasar Pasaules badmintona federācija bija ieplānojusi īpašas reklāmas aktivitātes, lai pievērstu uzmanību pludmales badmintonam, kurš starptautiski tiks attīstīts ar nosaukumu AirBadminton. Taču izskatās ka Covid-19 dēļ, interese par pludmales badmintonu būs liela arī bez plašām reklāmas aktivitātēm,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt vairāk informāciju par AirBadminton

“AirBadminton ir vērienīgs jauns Pasaules badmintona federācijas attīstības projekts, lai radītu iespējas visu vecumu un spēju cilvēkiem spēlēt badmintonu zālienos un smilšu laukumos parkos, dārzos, ielās, rotaļlaukumos un pludmalēs visā pasaulē. Ņemot vērā, ka vairums cilvēku pirmo reizi ar badmintonu saskaras brīvā dabā, tagad ar AirBadminton ikvienam tiks atvieglota piekļuve šim sporta veidam, kurš uzlabo fiziskās īpašības, tai skaitā ātrumu, izturību, izturību un veiklību, kā arī novērš stresu un palīdz novērst tādus veselības traucējumus kā augsts asinsspiediens, diabēts un aptaukošanās,” teikts interneta lapā airbadmitnon.sport, kuru Pasaules Badmintona federācijas izveidojusi speciāli šim projektam.

Pēdējos piecus gadus kopš 2014.gada Pasaules Badmintona federācija ir sadarbojusies ar Nanjanas Tehnoloģiskajā universitātes Sporta pētījumu institūtu, lai izstrādātu jaunu pludmales badmintona bumbiņu (AirShuttle) ar paaugstinātu izturību pret vēju un nokrišņiem. Galvenie uzstādījumi bija spēlēt ar tām pašām badmintona raketēm, bet nodrošināt precīzu pludmales badmintona bumbiņas lidojumu un izturību.

Līdz 2018.gadam tika paralēli izstrādāti un testēti vairāk nekā 30 prototipi, bet veiksmīgākos turpināja testēt neatkarīgos pētījumos Alikantes Universitātē un Malaizijas Universitāte. Šobrīd prototipa elementi ir patentēti, kā arī noslēgts līgums ar badmintona inventāra ražotāju “Victor” par ražošanas uzsākšanu. Eiropā un Latvijā jaunās pludmales badmintona bumbiņas varēs iegādāties jūnija sākumā.

Pludmales badmintona bumbiņa lidojumu neietekmēs līdz 3,3 m/s spēcīgs vējš, tai skaitā pavējš, sānvējš un pretvējš, kā arī neietekmēs mitrums un nespēcīgs lietus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskā informācija liecina, ka vasaras mēnešos vidējais vēja ātrums Latvijā ir mazāks nekā 3 m/s.

“AirBadminton noteikumi ir līdzīgi mums jau zināmajiem badmintona noteikumiem, taču ir arī dažas atšķirības. Pludmalē varēs spēlēt ne tika vienspēles un dubultspēles, bet būs iespēja spēlēt trīs pret trīs. Tīkla augstums ir nemainīgs, bet atšķirība būs tā, ka 2 metri pie tīkla būs “mirusī zona”, tādējādi pludmalē vairāk dominēs spēcīgāki sitieni, vairāk gremdes, nevis māņsitieni, kā tas ir tradicionālajā badmintonā,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs.

Viesturs Bajārs, kurš Latvijas Badmintona federācijas Valdē būs atbildīgais par AirBadminton, prognozē, ka tiklīdz Latvijā būs nopērkamas jaunās pludmales badmintona bumbiņas, esošie badmintona spēlētāji vasarā ļoti aktīvi spēlēs badmintonu pludmalēs, gan tāpēc, ka tas izklausās ļoti aizraujoši, gan arī tāpēc, ka vasarās ir grūti atrast vietu badmintona spēlēšanai sporta zālēs, bet tagad tam klāt vēl nāk arī Ārkārtas situācijas ierobežojumi. 

“Iepriekš Latvijas Badmintona federācijas sacensību kalendārā vasara bija klusāks periods, taču prognozējam, ka līdz ar AirBadminton, tagad arī vasarā badmintonu Latvijā spēlēs ļoti aktīvi. Un tas noteikti piesaistīs badmintonam vēl vairāk jaunus spēlētājus,” uzskata Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvads.

 

27.04.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv