Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvija noskaidro pretiniekus Eiropas jaukto komandu čempionātā badmintonā

2020.gada 7.jūlijā notika Eiropas jaukto komandu čempionāta badmintonā apakšgrupu izloze. Latvijas komanda tika ielozēta vienā no četrām mazajām apakšgrupām, kopā par Portugāli un Lietuvu. Sākotnēji šīs trīs komandas izspēlēs grupas turnīru, bet pēcāk šīs grupas uzvarētājs tiksies ar Spānijas, Skotijas vai Ukrainas savstarpējā turnīra uzvarētājiem, lai noskaidrotu, kura no šīm sešām komandām piedalīsies Eiropas badmintona komandu čempionāta finālturnīrā Somijā 2021.gada februārī.

Sākotnēji Eiropas jaukto komandu čempionāta badmintonā finālturnīrs bija ieplānots Lielbritānijā, taču Anglijas badmintona federācijas atsauca savu rīkošanas pieteikumu Covid-19 dēļ. Pēcāk Eiropas Badmintona konfederācija kā jauno finālturnīra norises vietu izraudzījās Somijas pilsētu Vantaa.

Eiropas jaukto komandu čempionāta badmintonā finālturnīrā piedalīsies tikai 8 komandas, tai skaitā Somija kā šī turnīra rīkotājvalsts, kā arī Dānija, kura ir šī brīža čempione. Pārējās 6 finālturnīra dalībnieces tiks noskaidrotas kvalifikācijas turnīros 6 dažādās vietās 2020.gada 9.-12.decembrī.  

Sākotnēji tiesības rīkot apakšgrupu turnīrus tiks piedāvātas valstīm, kuras ir visaugstāk reitingā, tātad apakšgrupas turnīrs ar Latvijas komandu varētu notikt Spānijā. Ja Spānija atsakās, tad turnīra rīkošana tiks piedāvāt citām šīs grupas valstīm. 

“Pēc izlozes man ir dalītas jūtas par to. No vienas puses Latvija ir ielozēta vienā no mazajām grupām, tādējādi Latvijas komandai ir garantētas tikai divas spēles. No otras puses, Portugāle un Lietuva nav izsētās komandas, tātad Latvijas komanda var cīnīties, nav bezcerīgi. Toties šīs 6.apakšgrupas otrajā trijniekā ir ļoti spēcīgas komandas - Spānija, Ukraina un Skotija,” komentē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

“Neveiksmīga šī izloze ir no loģistikas viedokļa, jo visas 6 komandas, kurām būs jāspēlē vienuviet, ir valstis, kuras atrodas teju uz Eiropas ārējās robežas. Nav pat neviena potenciālā rīkotāja, kas visām 6 komandām būtu pa vidu. Spānija ar Portugāli ir dienvidos, Lietuva un Latvija ir austrumos, Skotija rietumos, Ukraina austrumos. Ja turnīrs notiks Spānijā, tad visiem, izņemot Portugāli, būs jāveic tāli pārlidojumi,” skaidro K.Rozenvalds. 

Eiropas jaukto komandu badmintona čempionāts notiek reizi divos gados. Iepriekš čempionāts notika 2019.gadā Kopenhāgenā, Dānijas komandai uzvarot savās mājās, finālspēlē pārliecinoši uzvarot Vāciju. 

Iepriekšējā Eiropas jaukto komandu badmintona čempionātā Latvijas komanda tika ielozēta vienā no divām Bulgārijas apakšgrupām, kopā ar Norvēģijas un Izraēlas komandām. Abās spēlēs Latvijas komanda zaudēja ar 1-4. Latvijas komandā bija pieci spēlētāji: Niks Podosinoviks, Andis Bērziņš, Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča un Una Berga. No šīs apakšgrupas togad uz finālturnīru kvalificējās Īrijas komanda, kura sākotnēji grupas turnīrā uzvarēja Bulgāriju un Somiju, bet izšķirošajā spēlē pieveica arī Norvēģiju. 

Eiropas jaukto komandu badmintona čempionātā katra valstsvienību spēle sastāv no piecām individuālām spēlēm - vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, kā arī jauktās dubultspēles. Grupas turnīros tiek izspēlētas visas piecas spēles, bet izslēgšanas kārtā spēlē līdz uzvarošā komanda izcīna 3.uzvaru.

 

07.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv