Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
AirBadminton
Adventures`Zone turnīrs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Aicina uz atklātu tiešsaistes diskusiju par ētikas kodeksu 22.jūlijā

Latvijas Badmintona federācija ir iecerējusi no jauna aktualizēt diskusiju par Ētikas kodeksu, tai skaitā pilnveidojot gan pašu Ētikas kodeksu, gan arī mehānismu, kā nodrošināt tā ievērošanu. Trešdien, 22.jūlijā plkst. 18:00 ir ieplānota atklāta tiešsaistes diskusija, kurā aicināti piedalīties spēlētāji, treneri, klubu amatpersonas, tiesneši, kā arī nepilngadīgo spēlētāju vecāki.

>>> Skatīt 2015.gadā apstiprināto ĻBF Ētikas kodeksu
>>> Skatīt Valdes lēmumu "Par spēlētāju nesportiskas rīcības ierobežošanu”

Šobrīd spēkā ir 2015.gadā apstiprinātais Latvijas Badmintona federācijas Ētikas kodekss. “Šis kodekss būs par pamatu arī jaunai diskusijai. Iespējams, tas ir jāpapildina, iespējams, jāveic labojumi. Taču būtiskākais jautājums ir diskusija par mehānismu, kā šo ko kodeksu iedzīvināt,” precizē Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris, kura pārraudzībā ir jautājumi par tiesāšanu, badmintona noteikumiem, ētikas kodeksu un disciplinārlietām. 

Iepriekšējās Latvijas Bamintona federācijas Valdes pilnvaru termiņā darbojās LBF Disciplinārlietu komisija, kuru līdz 2018.gadam vadīja tā brīža Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mareks Gruškevics. LBF Disciplinārlietu komisijas darbība kopš 2018.gada marta nav atjaunota, tai skaitā tāpēc, ka nebija pieprasījumu pēc tā.

“Diskusijas mudinājums, diemžēl, nav patīkams, jo esam saņēmuši oficiālu iesniegumu par neadekvātu un rupju kāda badmintona trenera reakciju pēc Latvijas U19 izlases trenera apstiprināšanas. Arī iepriekš ir bijuši gadījumi, kad dažu treneru un sportistu rīcība ir bijusi aizvainojoša un ētikas normām neatbilstoša, taču līdz šim iztikām bez oficiāliem iesniegumiem,” informē Gunārs Lūsveris.

“Svarīgi, lai diskusijā par Ētikas kodeksu piedalās pēc iespējas vairāk treneru, tiesnešu, spēlētāju un jauniešu vecāki, ne tikai federācijas amatpersonas. Svarīgi, oficiāli apstiprinātās ētikas normas būtu tādas, kuras paši atzīstam par pareizām, nevis tādas, kuras kāds it kā uzspiež no malas,” uzskata Gunārs Lūsveris.

Kā viens no risinājumiem ir neveidot jaunu LBF Disciplinārlietu komisiju, bet disciplinārlietu un ētikas jautāju izvērtēšanu uzticēt LBF Tiesnešu komisijai, kurā bez Gunāra Lūsvera, kurš būtu šīs komisijas priekšsēdētājs, darboties vēl 4 tiesneši ar pieredzi starptautisku turnīru tiesāšanā.

“Kāpēc tiesneši ar starptautisku pieredzi? Tāpēc, ka viņi, pirms uzsākt tiesāt, ir bijuši spiesti apgūt badmintona noteikumus, zina, kā darbojas strīdu izskatīšanas kārtība starptautiskos turnīros. Tie ir cilvēki ar pieredzi. Turklāt, darbošanās šādā komisija ir iespēja turpināt aktīvu darbību arī tiem tiesnešiem, kuriem vecuma ierobežojumu dēļ vairs nav iespēja veidot starptautisku tiesneša karjeru,” skaidro Gunārs Lūsveris. 

Šobrīd tiesāšanas pieredze starptautiskos BWF pasaules reitinga turnīros ir šādiem tiesnešiem: Gunārs Lūsveris, Kristaps Pilveris, Andrejs Šlikovs, Kristians Rozenvalds, Oļģerts Tīliks, Olga Mihailova, Aija Mētra, Jānis Mētra, Ieva Valgelina, Olafs Krūzmētra, Kārlis Ērglis, Vizma Kaļčeva, Jānis Sala, Iveta Zosēna, Diāna Baltiņa, Edgars Vaivads, Anna Lauva, Dace Pumpure, Dace Šneidere, Valentīns Muračevs.

Diskusija notiks Zoom platformā. Lai piedalītos diskusijā, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija (līdz 22.jūlija plkst 17:00), lai katram interesentam var savlaicīgi nosūtīt elektronisku ielūgumu un paroli. Pieteikums jānosūta uz e-pastu: pieteikumi@badminton.lv.

 

15.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv