Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Līdz 31.jūlijam pagarināts pieteikšanas termiņš dalībai Latvijas U19 izlases kvalifikācijā

Pieteikšanās termiņš dalībai Latvijas U19 izlases kvalifikācijā ir pagarināts no 20. līdz 31.jūlijam. “Šādu lēmumu pieņēmām tāpēc,  ka daži no badmintona treneriem joprojām ir atvaļinājumos, kā arī vasaras atpūtā devušies vairāki potenciāli U19 izlases kandidāti. Pieteikumu vienspēlēm tas ietekmē mazāk, taču pāru sapārošana gan tāpēc ir apgrūtināta,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, kura atbildībā ir jaunatnes sports.

>>> Skatīt Nolikums par kvalifikāciju uz Latvijas U19 izlasi

Latvijas Badmintona federācijas Valdē ir apstiprināts nolikums kvalifikācijai uz Latvijas U19 izlasi, lai piedalītos Eiropas un Pasaules U19 čempionātos. Lai gatavotos Eiropas un Pasaules U19 čempionātiem, Latvijas Badmintona federācijas Valde ir apstiprinājusi Salvi Lozdu par Latvijas U19 treneri, kura uzdevums būs darboties saskaņā ar iepriekš apstiprināto nolikumu par kvalifikāciju uz Latvijas U19 izlasi.

Saskaņā ar apstiprinātā nolikuma p.2.2., katra kluba treneri izlemj paši, kurus spēlētājus un pārus pieteikt dalībai. Pieteikumus var iesniegt brīvā formā, nosūtot tos uz e-pastu: info@badminton.lv. Sākotnēji 20.jūlijs kā pieteikšanās termiņš tika noteikts tāpēc, ka tas bija ne ātrāk kā mēnesis pēc Nolikuma izziņošanas.

Izlasē vieta labākajiem visās disciplīnās 

Latvijas U19 izlasē var būt iekļauti jaunieši, kuri dzimuši 2002.gadā un jaunāki. Šī vecuma jauniešu izlasēm ir ieplānota dalībā Eiropas U19 čempionātā, kurš sānotiks Somijā no 2020.gada 30.oktobra līdz 8.novembrim, kā arī Jaunzēlandē notiekošajā Pasaules U19 čempionātā, kurš Covid-19 dēļ tika pārcelts uz 2021.gada janvāri.

“Nolikums tika veidots tā, lai nodrošinātu, ka uz Eiropas un Pasaules čempionātu brauc labākajiem un centīgākie spēlētāji, tajā pašā laikā atlasi veicot nevis vienās konkrētās sacensībās, bet gan ņemot vērā kopvērtējumu no vairākām sacensībām. Junioriem būs uzdevums sagatavoties, parādīt sevi gan Latvijas mērogā vietējos kvalifikācijas posmos, gan Baltijas mērogā, pēc tam arī Eiropas līmenī, un tā arī soli pa soliem tiksim līdz Jaunzēlandei,” komentē Jānis Sala. 

“Latvijas U19 izlasē uz Eiropas U19 čempionātu tiks iekļauti kvalifikācijas turnīru uzvarētāji visās piecās badmintona disciplīnās, tādējādi maksimālais izlases dalībnieku skaits ir 8, bet minimālais skaits ir 4. Latvijas Badmintona federācijas uzdevums ir nodrošināt, ka visi labākie ir iekļauti izlasē, iegūstot iespēju piedalīties Eiropas un Pasaules čempionātos. Izraudzīsimies arī otros numurus, kuri automātiski kļūs par rezervistiem. Skatīsimies, kā mēs varam arī šiem rezervistiem palīdzēt nokļūt uz Eiropas un Pasaules čempionātiem, tai skaitā sadarbojoties ar vecākiem, pašvaldībām, sponsoriem,” skaidro Jānis Sala.

Motivācija - Pasaules čempionāts Jaunzēlandē

Latvijas Badmintona federācijas budžetā Eiropas U19 čempionātam ir paredzēti 2500 eiro, plānojot, ka uz Somiju dotos mikroautobuss ar treneri un 8 spēlētājiem. Šajā summā ir ieplānoti arī izdevumi par nakšņošanu, apdrošināšanu, dalības maksām. Savukārt dalībai Pasaules U19 čempionātā ir ieplānoti 6500 eiro, paredzot, ka 6500 dolāri tiks kompensēti ar Pasaules Badmintona federācijas piešķirto ceļojuma grantu.  

31.jūlijā Tartu Latvijas U19 izlases kandidātiem ieplānota spēle ar U19 izlases kandidātiem, savukārt 22.septembrī Latvijas izlases kandidātiem T/c “Akropole” ieplānota spēle pret Lietuvas vienaudžiem. Lai labāk sagatavotos Eiropas un Pasaules čempionātiem, izlases treneris var organizēt arī citas sparinga spēles, kā arī organizēt spēlētāju dalību Pasaules reitinga U19 turnīros, tai skaitā Lietuvas U19 Pasaules reitinga turnīrā RSL Lithuania U19, kurš, cerams, notiks septembra sākumā.

 

19.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv