Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Virtuālā asamblejā apstiprina izmaiņas Pasaules badmintona federācijā
 
Pasaules Badmintona federācija (BWF) 18.jūlijā organizēja savu 81. gadskārtējo Asambleju, kura pirmo reizi notika virtuāli, ar tiešraidi no Kopenhāgenas. BWF asamblejā tika apstiprinātas izmaiņas, ka turpmāk BWF padomē tiks nodrošināta visu kontinentu un dzimumu pārstāvība, kā arī tika noteikti ierobežojumi BWF ievēlētām amatpersonām. Latviju šajā BWF Asamblejā virtuāli pārstāvēja Latvijas Badmintona federācijas (LBF) Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris un LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
 

Izmaiņas BWF statūtos nosaka, ka katram dzimumam BWF padomē ir garantēta vismaz 30% pārstāvniecība. Tāpat ir garantēts, ka BWF padomē būs pārstāvji no visām kontinentālajām konfederācijām. 

Dzimumu līdztiesības kvota ir noteikta saskaņā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas ieteikumu līdz 2020. gadam noteikt 30% no dzimumu pārstāvības lēmumu pieņemšanas amatos starptautiskajās federācijās.

“Latvijas Badmintona federācijas Valdē šobrīd darbojas tikai viena sieviete - Diāna Šavalgina, kura atbildīga arī par sieviešu badmintona attīstību Latvijā. Līdz 2019.gada aprīlim Latvijas Badmintona federācijas Valdē bija ievēlētas divas sievietes, tai skaitā Aija Mētra, kura vienu gadu bija arī LBF Valdes priekšsēdētāja, taču kopš 2019.gada aprīļa viņa pārtrauca darbību. Aijas Mētras vietā LBF Valdē tika ievēlēts Jānis Sala,” informē LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Iepriekš Latvijas Badmintona federācija ir aktīvi līdzdarbojusies vairākos Eiropas badmintona konfederācijas dzimumam līdztiesības projektos. Tā, piemērām, badmintona treneres Monika Radovska un Kristīne Šefere šī projekta ietvaros piedalījās Eiropas badmintona vasaras skolā Slovēnijā, LBF Valdes loceklei Diānai Šavalginai tika apmaksāta dalība Eiropas badmintona konfederācijas asamblejā, bet tiesnesei Olgai Mihailovai tika apmaksāta dalība Eiropas badmintona tiesnešu seminārā,” precizē Kristians Rozenvalds.

Otrs nozīmīgais BWF Asamblejas lēmums nosaka pārbaudes procesu ieviešanu un minimālos atbilstības kritērijus BWF ievēlētām amatpersonām nosakot ierobežojumus personām, kura notiesāta ar spriedumu par krāpšanu, slepkavību vai seksuāliem pārkāpumiem, vai par jebkāda veida nelikumību, kas sodāma ar 2 gadu vai ilgāku cietumsodu. Tāpat ir noteikts 18 gadu vecuma ierobežojums, kā arī persona nevar būt atzīta par rīcībnespējīgu, bankrotējušu vai ar noteiktu aizliegumu vadīt organizācijas.

BWF prezidents un Atlantas Olimpisko spēļu čempions Poul-Erik Høyer pateicās visam dalībniekam par sadarbību, lai BWF Asambleja virtuāli būtu iespējama, atzīmēja pasākuma vēsturisko nozīmi. “Šodien mēs esam veidojuši vēsturi, rīkojot pirmo virtuālo asambleju, un es pateicos visām balsojošajiem delegātiem par to izšķirošo balsojumu, lai apstiprinātu Statūtu izmaiņas, nodrošinot dzimumu līdztiesību BWF padomē, tādējādi sperot vēl vienu svarīgu soli, lai uzlabotu mūsu pārvaldības praksi, veicot BWF amatpersonu pārbaudes procesu,” norādīja Poul-Erik Høyer. 

BWF Asambleja arī nolēma noteikt ierobežojumu, ka BWF prezidents nevar būt ievēlēts vairāk nekā uz 4 termiņiem. Lai gan lēmums formāli attiektos tikai uz tiem prezidentiem, kuri ievēlēti turpmāk, esošais BWF prezidents Poul-Erik Høyer paziņoja, ka noteikti neplāno Pasaules Badmintona federācija vadīt ilgāk nekā četri termiņi. 

Atgādinām, ka Covid-19 dēļ, arī Latvijas Badmintona federācija gadskārtējā biedru sapulce šogad notika virtuāli - LBF Valde un ģenerālsekretārs bija vienkopus, bet pārējās dalīborganizācijas sapulcē piedalījās attālināti Zoom platformā. Latvijas Badmintona federācijas biedru sapulce tika tiešraidē translētā Badmitnon.lv Youtube kanālā.

 

20.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv