Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
5.septembrī notiks Rīgas atklātais čempionāts badmintonā

2020.gada 5.septembrī pēc 7 gadu pārtraukuma atkal notiks Rīgas atklātais čempionāts badmintonā. Šoreiz kā norises vieta ir izvēlēta Elektrum Olimpiskais centrs, kur spēlētāju rīcībā būs 14 badmintona korti. Sacensības rīko badmintona klubs "Baloži", tai skaitā Viesturs Bajārs un Jānis Sala. Kā turnīra galvenais tiesnesis būs Gunārs Lūsveris.

>>> Skatīt Rīgas atklātā badmintona čempionāta nolikumu

Sacensībās tiks noskaidroti uzvarētāji visās piecās badmintona disciplīnās, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, kā arī jauktās dubultspēlēs. Bet būs tikai viena meistarības grupa, kā arī tikai viena vecuma grupa.
 
Finālspēles notiks uz centrālā korta. Tas būs Latvijas nozīmīgākajos turnīros jau iepazītais "Lavazza" korts, kuru Latvijas Badmintona federācija, pateicoties "Lavazza" atbalstam, iegādājās 2020.gada sākumā pirms Latvijas čempionāta. Izšķirošās spēles tiesās pieaicinātie paaugstinājuma tiesneši un līnijtiesneši, šīs spēles varēs tiešraidē skatīties internetā Facebook un Youtube. Tādējādi turnīram būs iespēja saņemt Latvijas badmintona reitinga nolikumā paredzētos papildus koeficientus.

Uz sacensībām ir uzaicināti ne tikai Rīgas un Latvijas spēlētāji, bet arī badmintonisti no Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Turnīra nosaukums angļu valodā tiks reklamēts kā Rīga Open 2020.

Pēdējais Rīgas atklātais čempionāts tika aizvadīts 2013.gadā. Toreiz Rīgas atklātos čempionātus rīkoja Pēteris Kažemaks. 2014. un 2015.gadā šie Rīgas atklātie turnīri Pētera Kažemaka vadībā turpinājās jau starptautiskā statusā kā "Yonex Rīga International", kas šobrīd pazīstami kā "Yonex Latvia International" un kopš 2016.gada notiek Jelgavā.

Pēteris Kažemaks bija arī badmintona tradīciju aizsācējs Baložos, tāpēc ir likumsakarīgi, ka tieši Baložu badmintona klubs ir uzņēmies iniciatīvu atjaujot Rīgas atklāto badmintona čempionātu tā sākotnējā veidolā. Baložu badmintona kluba vadītājs Viesturs Bajārs aicina spēlētājus pieteikties uz šīm sacensībām, tādejādi pieminot arī Pēteri Kažemaku un viņa pienesumu Latvijas badmintonā.

Lai nodrošinātu Rīgas atklātais čempionāta norisi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir konkursa kārtībā piešķīris finansiālu atbalstu badmintona klubam “Baloži” 1100 eiro apmērā. Rīgas domes izsludinātā konkursa mērķis bija nodrošināt Rīgas pilsētas atkāto čempionātu sarīkošanu un labāko sportistu noteikšanu Rīgas pilsētā. Konkursā varēja piedalīties Latvijā atzītas nacionālās sporta federācijas vai to juridiskie biedri, kas ir tiešie sacensību organizatori un ir ar sacensību organizēšanas pieredze ne mazāku kā viens gads. 

Pateicoties Rīgas domes atbalstam, šo turnīru ir iespējams rīkot Elektrum Olimpiskā centra plašajās un modernajās telpās. Tā ir iespēja vienlaicīgi piesaistīt daudz spēlētājus, katram spēlētājam vienā disciplīnā garantējot vismaz 3 spēles.
 
Pateicoties Rīgas domei un citiem atbalstītājiem, sacensību medaļnieki tiks apbalvoti ar balvām un badmintona inventāru. Kopējais sacensību balvu fonds 500 eiro.
 

29.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv