Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Kristaps Vārna saņem sporta stipendiju bezmaksas studijām RTU

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad konkursā ir izraudzīti 14 jaunie sporta talanti, kuri 2020./2021. akadēmiskajā gadā sāks studijas RTU studiju programmās par augstskolas līdzekļiem. Šie visi sportisti ir uzrādījuši augstus sasniegumus gan sportā, gan guvuši labas sekmes mācībās. Viens no šiem pirmkursniekiem ir arī talsenieks Kristaps Vārna.

Kā savu augstāko sasniegumu badmintonā Kristaps Vārna vērtē dalību pasaules junioru čempionātā 2019.gadā Krievijas pilsētā Kazaņā, kā arī 2.vietu Latvijas Jaunatnes olimpiādē 2019.gadā Jelgavā. Kristaps Vārna izcīnījis arī vairākas medaļas Latvijas jaunatnes čempionātos.

Sākot ar šo gadu, Kristaps Vārna vairs nav junioru vecumā. Iepriekš Kristaps Vārna badmintonā trēnējās Talsos, sākotnēji pie trenera Jāņa Pētersona, vēlāk pie Edgara Kvieša.

RTU badmintona treneris Uģis Briedis ir gandarīts par to, ka RTU badmintona komandai ir pievienojies vēl viens talantīgs badmintona spēlētājs. Kristaps Vārna varēs pārstāvēt RTU tādos badmintona turnīros kā Latvijas Universiāde, EHR studentu līga, Latvijas klubu komandu čempionāts un SELL spēles. Uģis Briedis precizē, ka ka RTU studenti var spēlēt badmintonu sporta nodarbību ietvaros 2 reizes nedēļā, trešdienas un ceturtdienās no 8:30 līdz 11:00. 

Sporta stipendiātu vidū ir vairāki Latvijas Olimpiskās vienības sportisti. Vieglatlēts Patriks Gailums, kurš bakalaura studiju programmā jau studēja sportistiem domātajā budžeta vietā un šogad absolvē RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti, turpinās studijas neklātienē maģistrantūrā, lai varētu savienot studijas ar augsta līmeņa sniegumu sportā un veidot duālu karjeru. Olimpiskajā vienībā ir arī volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, skeletoniste Dārta Estere Zunte un kamaniņu sportiste Anda Upīte.  

Kristaps Vārna izvēlējās studēt RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē. Citi sporta stipendiāti izvēlējušies studēt Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. 

Kopumā uz īpašajām sportistiem domātajām budžeta vietām bija pieteikušies 24 pretendenti. 

RTU īpašās budžeta vietas sportistiem piešķir jau vairākus gadus, tā atbalstot jaunos sporta talantus, kuri pēc individuāla plāna var gan studēt, gan vienlaikus nodarboties ar sportu, sasniedzot augstus rezultātus. 

Savukārt pārējiem reflektantiem, kuri šogad vēlas uzsākt studijas augstskolā, reģistrācija studijām portālā Latvija.lv notiek no 13. jūlija līdz 2. augustam.

 

29.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv