Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Polar
Evelatus
Tallink
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Einšteins Autoskola
Inbox.lv
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Igauņu badmintonisti pārliecinoši spēcīgāki par latviešiem draudzības sacensībās Tartu

31.jūlijā Igaunijas pilsētā Tartu tika uzsākta jauna tradīcija - Latvijas un Igaunijas badmintona jauniešu un pieaugušo izlašu savstarpējas draudzības sacensības. Igaunijas spēlētāji šogad uzvarēja 28 no 36 savstarpējām spēlēm. Igauņi uzvarēja 56 setus, latvieši 21. Igauņu jaunieši un juniori bija spēcīgāki arī abās komandu spēlēs Badminton100 formātā.

>>> Skatīt Latvijas un Igaunijas sacensību protokolu

Šogad U13, U15, U17, U19 vecuma grupās bija 8 spēles, tai skaitā divas zēnu un meiteņu vienspēles, viena zēnu un meiteņu dubultspēle, kā arī divas jauktās dubultspēles. Vēl bija arī viena zēnu vienspēle U11 vecumā, viena vīriešu vienspēle 35+ senioriem, kā arī viena elites grupas vīriešu vienspēle un viena vīriešu dubultspēle.

Sacensību noslēgumā paralēli notika divas komandu spēles Badminton100 formātā, turklāt vienā komandā spēlēja U13 un U15 vecuma bērni, bet otrā spēlē U17 un U19 vecuma jaunieši, tādējādi katrā izlašu spēle sastāvēja no 10 maiņām, tās veicot uzvarošai komandai izcīnot 10., 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80. un 90.punktu, Uzvar komanda, kura pirmā sasniedz 100.punktu. 

Igaunijas U13/U15 jauniešu izlase uzvarēja Latvijas jauniešus ar rezultātu 100:84, bet Igaunijas U17/U19 izlase uzvarēja ar rezultātu 100:80.

Šogad Latvijas un Igaunijas draudzības sacensībās akcents tika likts uz jauniešu un junioru sacensībām. Uz Tartu devās Latvijas U13, U15, U17 un U19 izlases, taču nākamgad plānots papildināt ar U9 un U11, pieaugušo un senioru sacensībām. 

“Jā, pirmo draudzības sacensību rezultāts nav iepriecinošs, bet tas atbilst mūsu šī brīža spēku samēram. Šādu rezultātu arī prognozējām. Taču vienlaicīgi tas ir arī kā atskaites punkts. Nākamgad tiksimies atkal, tad arī skatīsimies uz tendencēm. Gribētos katru gadu redzēt arvien vairāk latviešu uzvarētas spēlēs un setus,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš arī pats spēlēja, 35+ vecuma vīriešu vienspēlēs, izcīnot vienu no 8 Latvijas uzvarām.

Iniciatīva rīkot šādas Latvijas un Igaunijas draudzības sacensības tika publiski izziņota 22.jūnijā, kad Latvijā un Igaunijā kopīgi piemin Cēsu kaujas, kas būtiski ietekmēja vēlāko Latvijas un Igaunijas valsts izveidi. Nākamgad ieplānots, ka šādas sacensības notiku Cēsis, otrdienā, 22.jūnijā.

Latvijas un Igaunijas badmintona federāciju un klubu vienošanās nosaka, ka šajās ikgadējās draudzības sacensībās spēļu sarakstu piedāvā tā valsts, kura dodas ciemos, ņemot vērā to, cik un kādi spēlētāji piekrituši braukt, savukārt uzņemošā valsts pieteiktajiem viesiem nodrošina atbilstoša līmeņa pretiniekus.

“Tās ir ne tikai draudzības spēles badmintonā, tas ir arī formāts, kā uzturēt draudzīgās attiecības ar kaimiņvalsts kolēģiem, jo pēc spēlēm ir kopīgas vakariņas, kad pieredzē var dalīties federāciju amatpersonas, abu valstu badmintona treneri, spēlētāji un badmintona klubu vadītāji,” ieceri skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Nozīmīga ir arī sacensību sportiskā sadaļa, jo daudzviet šādas sacensības visdažādākajos sporta veidot ir līdzjutēju un mediju ļoti iecienītas. Kā piemēru varu minēti Ryder Cup golfā, kad savā starpā spēlē ASV un Eiropas izlases. Cik zinu, katru gadu savā starpā tiekas arī Latvijas un Igaunijas skvoša un golfa komandas. Savukārt Igaunijas badmintona treneris Marts Siliksārs kā piemēru zināja nosaukt ļoti populārās Somijas un Zviedrijas ikgadējās vieglatlētikas sacensības. Arī badmintons ir individuāls sporta veids, taču par komandas spēlēm, tai skaitā klubu, bet jo īpaši valstsvienību līmeni, vienmēr ir papildus interese,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Ļoti svarīgi šādas sacensības bija sarīkot tieši šobrīd, kad starptautiskie turnīri joprojām nenotiek Covid-19 dēļ. Šāda iniciatīva ir motivējoša spēlētājiem, vecākiem, treneriem un klubiem. Tas uztur interesi par badmintonu arī sponsoriem, līdzjutējiem un medijiem. Lai ir kustība!” skaidro Kristians Rozenvalds.

“Latvijas badmintona spēlētājiem un treneriem sparinga spēles ar igauņiem ir ļoti nozīmīgas, objektīvi atzīstot, ka Igaunijas badmintons ir attīstītāks. Igaunijas spēlētājiem ir pieredze Olimpiskajās spēlēs un Pasaules čempionātos, Igaunijas spēlētāji vairākkārt ir uzvārējuši pasaules reitinga badmintona turnīros, tai skaitā arī Jelgavā notiekošajos pasaules reitinga turnīros Yonex Latvia International,” piebilst Kristians Rozenvalds.

Līdzīga tradīcija jau iepriekš tika aizsākta starp Latvijas un Lietuvas badmintona valstsvienībām, tam kā piemērotāko datumu izvēloties 22.septembri, kad Latvijā un Lietuvā oficiāli atzīmē Baltu vienības dienu. Iepriekš Latvijas un Lietuvas valstsvienību spēles notika Lietuvas pierobežas pilsētā Birži, taču šogad Latvijas un Lietuvas labākie spēlētāji plāno tikties Rīgā, Eiropas sporta nedēļas 2020 pasākumu ietvaros. 
 
 

01.08.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv