Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Siguldā šonedēļ notiks pirmais Eiropas U17 reitinga turnīrs pēc Covid-19

No 11. līdz 13.septembrim Siguldas Sporta centrā jau otro gadu pēc kārtas notiks Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs “Yonex Latvia U17 International”. Šogad turnīra dalībnieku skaits ir pieticīgāks nekā pirms gada, kad turnīrā piedalījās jaunieši no 14 valstīm. Šogad Siguldā redzēsim spēlētājus no 4 valstīm - Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, kā arī spēcīgākos jauniešus no Spānijas. Šogad Siguldā notiekošais turnīrs būs īpaši nozīmīgs Eiropas mērogā, jo tas būs pirmais Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs kopš 2020.gada 21.februārā notikušā Yonex France U17 Open.

>>> Skatīt Yonex Latvia U17 International 2020 spēlētāju un spēļu sarakstu

Siguldā notiekošais Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs ir viens no nedaudzajiem turnīriem, kurš nav atcelts vai pārcelts Covid-19 dēļ. Pirms Covid-19 pandēmijas, šogad paspēja notikt tikai trīs Eiropas U17 badmintona reitinga turnīri - Zviedrijā, Spānijā un Francijā. Pārējie ieplānoti turnīri kopš 2020.gada marta ir atcelti. Nākamā nedēļā pēc Latvijas turnīra, cerams, notiks arī turnīrs Slovākijā, savukārt oktobrī ieplānoti turnīri Čehijā, Austrijā, Lietuvā un Horvātijā. 

Eiropas U17 reitinga turnīrs Siguldā būs pirmais šāds turnīrs Eiropā pēc Covid-19 ieilgušās pauzes kopš 2020.gada 21.februārī notikušā "Yonex France U17 Open". Tā ir liela atbildība, jo daudzu nākamo Eiropas U17 turnīru liktenis būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi tiks aizvadīts turnīrs Siguldā. Mūsu uzdevums ir būt tiem pirmajiem, kas iestaigā taciņu no jauna,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Turnīrs sākotnēji bija ieplānots no 11. septembra līdz 13.septembrim. Sākotnēji mums bija doma, ka vairāk spēlēsim sestdienā un svētdienā, taču līdz ar saspringto Covid-19 situāciju Lietuvā un Igaunijā, veicām izmaiņas. Spēlēt sāksim jau piektdien no rīta, tā, lai piektdien, kamēr Lietuva un Igaunija ir vēl “drošajā zonā”, mēs būtu nospēlējuši pēc iespējas vairāk spēļu. Ja piektdienas pēcpusdienā apstiprināsies, ka Lietuva un Igaunija ir “atvērtas” vēl uz nedēļu, tad vairāk spēles atstāsim uz brīvdienām, bet ja Baltijas “burbulis” tiks apturēts, tad centīsimies pēc iespējas vairāk izspēlēt jau piektdien,” situāciju skaidro Kristians Rozenvalds.

“Mums bija jāizšķiras - vai upurēt vienu skolas mācību dienu, vai arī riskēt pazaudēt visu turnīru. Jāatzīmē arī ļoti saprotošā un pretimnākošā Eiropas Badmintona konfederācijas attieksme, operatīvi reaģējot uz situāciju,” komentē Kristians Rozenvalds. 

“Pērn Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs notika marta beigās, taču, reģistrējot šo turnīru 2020.gada kalendārā, tika pieņemts lēmums turnīru rīkot septembra vidū. Tas ir laiks, kad Siguldā ir ko redzēt, taču jau beigusies vasaras sezona un vēl nav sācies Zelta rudens. Septembra vidus ir laiks, kad jauniešiem ir vēlme parādīt, kā ir satrenējušies vasaras nometnes, turklāt šajā laikā, atšķirībā no marta, nav daudz citu konkurējošo turnīru cituviet Eiropā,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīru “Yonex Latvia U17 International 2020” rīko Siguldas badmintona klubs sadarbībā ar Latvijas Badmintona federāciju. Turnīra ģenerālsponsors ir badmintona inventāra ražotājs “Yonex”. Turnīru finansiāli atbalsta arī Siguldas novada pašvaldība.

 

08.09.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv