Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Sacensību rīkošana
Covid-19
Gada balva
Adventures`Zone turnīrs
Latvijas čempionāts
Klubu komandu līga
MEGOGO tūre senioriem
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas Badmintona konfederācija izstrādājusi Covid 19 drošības vadlīnijas turnīru rīkošanai

Apkopojot Latvijā notikušā Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International 2020” pieredzi, Eiropas Badmintona konfederācija ir izstrādājusi un visām badmintona federācijām Eiropā izsūtījusi Covid 19 drošības vadlīnijas badmintona turnīru rīkošanai. Šīs vadlīnijas būtu jāīsteno visos Eiropas reitinga turnīros, tai skaitā U19 un U17, kā arī tās tiks ievērotas Eiropas junioru (U19) čempionātā Somijas pilsētā Lahti 2020.gada oktobra beigās.

>>> Skatīt Eiropas Badmintona konfederācijas izstrādātās vadlīnijas

Izstrādātais dokuments ir būtiska informācija visiem turnīru rīkotājiem par drošības protokoliem un procedūrām. Tas ir minimālais ieguldījums, kāds turnīru rīkotājiem un dalībniekiem būtu jāveic, lai samazinātu Covid-19 vīrusa izplatību badmintona turnīru laikā. 

Vadlīnijas nosaka, ka starp ikvienu cilvēku sporta zālē jāievēro 1m sociālā distancēšanās. Ikvienam zālē ir jālieto sejas maska, izņēmums ir tikai spēlē iesaistītie spēlētāji un tiesneši, kā arī spēlētāji, kuri pirms spēlēs iesildās īpašā kortā, kurā vienlaicīgi var atrastiem ne vairāk kā 4 spēlētāji.

Spēlētājiem uz spēli ir jāierodas īsi pirms noteiktā starta laikā, jau atbilstoši apģērbtiem, bet pēc spēlēs uzreiz jāpamet sporta zāle, kā arī duša jāizmanto nevis sporta hallē, bet savā viesnīcas numurā. 

Spēles laikā spēlētājus var asistēt tikai viens treneris, nevis divi, kā tas bija iepriekš. 

Lai minimizētu pieskaršanos virsmām, visas durvis būtu turamas atvērtas. Ja tas nav iespējams, tad jānodrošina darbinieks, kurš atver uz aizver durvis. Spēles laikā spēlētāju individuālais inventārs ir novietojams nevis speciālās kastēs, kuras spēlētāji pārnēsāja pēc katra seta, kā iepriekš, bet iezīmētos laukumos. 

Jānodrošina, ka ir pieejama telpa, kurā var veikt pagaidu izolāciju tie dalībnieki, kuriem pamanīti Covid-19 raksturīgi simptomi.

Ja sporta hallē atļauts atrasties skatītājiem, tad jānodrošina, ka skatītāju un dalībnieku plūsmas nekādi nekrustojas, tai skaitā atsevišķa ieeja dalībniekiem un atsevišķa skatītājiem.

Žurnālisti un fotogrāfi, kas atspoguļo sacensības, nevar atrasties tiešā saskarsmē ar dalībniekiem, kā arī viņiem jālieto sejas maskas.

Apbalvošanas ceremonijā ir jānodrošina, ka apbalvojamie ir atstatus, kā arī apbalvošanas ceremonijā iesaistīts pēc iespējas mazāks apsveicēju skaits. Nekādi rokasspiedieni, kā arī nekādas medaļu uzkāršanas kaklā! Medaļas un balvas ir jāpasniedz uz paplātes, tā, ka uzvarētāji paši tās paņem. Nekādi rokasspiedieni nav pieļaujami arī pirms un pēc katras spēles.

Katrs turnīru rīkotājs var pievienot papildu ierobežojumus un pasākumus, kas balstīti uz vietējo sabiedrības veselības organizāciju ieteikumiem un saistošajām prasībām. Ja tādas ir, tad turnīru rīkotājiem ir pienākums to savlaicīgi izziņot visiem turnīrā iesaistītajiem cilvēkiem.

Eiropas Badmintona konfederācijas izstrādātās vadlīnijas ir aktuālas arī visiem treneriem, spēlētājiem, komandu vadītājiem, tiesnešiem un visiem turnīru rīkošanā iesaistītajiem cilvēkiem.  

Turnīra rīkotājiem ir jānodrošina, lai ikviens ir informēts par tām procedūrām, kādas attiecīgajā turnīrā ir ieviestas, lai ikviens tām var sekot un ievērot tās.

 

10.09.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv