Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Anna Kupča izcīna uzvaru Eiropas U17 reitinga turnīrā Siguldā

Siguldiete Anna Kupča Siguldā notikušajā Eiropas U17 reitinga turnīrā Yonex Latvia U17 International meiteņu vienspēlēs izcīnīja 1.vietu, finālā divos setos (21-19, 21-11) uzvarot turnīrā ar pirmo numuru izsēto spānieti Cristina Teruel. Latvijas spēlētāji šajā turnīra izcīnīja trīs bronzas medaļas, savukārt Igaunijas junioru uzvarēja 4 no 5 fināliem. Spānijas spēlētāji izcīnīja vienu sudraba un divas bronzas medaļas, bet lietuvieši šajā turnīrā palika bez medaļām.

>>> Skatīt Yonex Latvia International 2020 uzvarētāju sarakstu
>>> Skatīt finālspēļu video Youtube kanālā 
>>> Skatīt foto no apbalvošanas ceremonijas  

“Annas Kupčas panākums ir vēsturisks, gan tāpēc, ka tā ir pirmā Latvijas zelta medaļa kādā no Eiropas U17 reitinga turnīriem, turklāt šis Siguldas turnīrs ir īpašs ar to, ka tas ir pirmais Eiropas U17 reitinga turnīrs pēc Covid-19 piespiedu dīkstāves. Tādējādi šim turnīram un arī Annas Kupčas panākumam būs papildus uzmanība ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un Pasaulē,” rezumē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

Lai izcīnītu uzvaru, Anna Kupča sākotnēji 1/8 finālā divos setos (21-15, 21-7) uzvarēja igaunieti Marelle Salu, 1/4 finālā divos setos (21-12, 21-11) arī Igauniete Marta Emili Teller. Visgrūtākā spēle bija 1/2 fināls pret Elisaveta Berik - uzvara trijos setos (21-19, 18-21, 21-16).

Latvijas spēlētāji uz apbalvošanas pjedestāla bija 4 no 5 badmintona disciplīnām, izņemot zēnu vienspēlēs. Jauktajās dubultspēlēs bronzas medaļas izcīnīja siguldietis Dāvis Strazdiņš kopā ar valmierieti Arīnu Babri, meiteņu dubultspēlēs rīdzinieces Megija Āboltiņa un Diāna Bespalova, zēnu dubultspēlēs talsenieks Patriks Kandis un jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs “Yonex Latvia U17 International” Siguldas Sporta centrā šogad notika jau otro gadu pēc kārtas. Šogad turnīra dalībnieku skaits bija pieticīgāks nekā pirms gada, kad turnīrā piedalījās jaunieši no 14 valstīm. Šogad bija pārstāvētas tikai 4 valstis - Lietuva, Latvija un Igaunija, kā arī Spānijas.

Siguldā notiekošais Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs ir viens no nedaudzajiem turnīriem, kurš nav atcelts vai pārcelts Covid-19 dēļ. Pirms Covid-19 pandēmijas, šogad paspēja notikt tikai trīs Eiropas U17 badmintona reitinga turnīri - Zviedrijā, Spānijā un kā pēdējais bija 2020.gada 21.februārā notikušais Yonex France U17 Open.
 
Pārējie ieplānoti turnīri kopš 2020.gada marta ir atcelti. Nākamā nedēļā pēc Latvijas turnīra, cerams, notiks arī turnīrs Slovākijā, savukārt oktobrī ieplānoti turnīri Čehijā, Austrijā, Lietuvā un Horvātijā.
 
“Eiropas U17 reitinga turnīrs Siguldā bija pirmais šāds turnīrs Eiropā pēc Covid-19 ieilgušās pauzes kopš 2020.gada 21.februārī notikušā "Yonex France U17 Open". Tā ir liela atbildība, jo daudzu nākamo Eiropas U17 turnīru liktenis būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi tiks aizvadīts turnīrs Siguldā. Mūsu uzdevums ir būt tiem pirmajiem, kas iestaigā taciņu no jauna,” stāsta Kristians Rozenvalds.
 
“Turnīrs sākotnēji bija ieplānots no 11. septembra līdz 13.septembrim. Sākotnēji mums bija doma, ka vairāk spēlēsim sestdienā un svētdienā, taču līdz ar saspringto Covid-19 situāciju Lietuvā un Igaunijā, veicām izmaiņas. Spēlēt sākām jau piektdien no rīta, tā, lai piektdien, kamēr Lietuva un Igaunija ir vēl “drošajā zonā”, mēs būtu nospēlējuši pēc iespējas vairāk spēļu. Ņemot vērā, kā izvērtās situācija Igaunijā, mūsu lēmums bija pareizs. Mēs izmantojam pašu beidzamo mirkli, lai šādu turnīru Latvijā varētu sarīkot,” uzskata Kristians Rozenvalds
 
“Pērn Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs notika marta beigās, taču, reģistrējot šo turnīru 2020.gada kalendārā, tika pieņemts lēmums turnīru rīkot septembra vidū. Tas ir laiks, kad Siguldā ir ko redzēt, taču jau beigusies vasaras sezona un vēl nav sācies Zelta rudens. Septembra vidus ir laiks, kad jauniešiem ir vēlme parādīt, kā ir satrenējušies vasaras nometnes, turklāt šajā laikā, atšķirībā no marta, nav daudz citu konkurējošo turnīru cituviet Eiropā,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīru “Yonex Latvia U17 International 2020” rīkoja Siguldas badmintona klubs sadarbībā ar Latvijas Badmintona federāciju. Turnīra ģenerālsponsors ir badmintona inventāra ražotājs “Yonex”. Turnīru finansiāli atbalsta arī Siguldas novada pašvaldība.
 
 

12.09.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv