Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Adventures`Zone turnīrs
Covid-19
AirBadminton
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
MEGOGO tūre senioriem
Latvijas kauss jauniešiem
Sacensību rīkošana
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Eiropas U17 reitinga badmintona turnīrs notiks Siguldā jūlija beigās

Eiropas badmintona konfederācija ir apstiprinājusi datumus Eiropas U17 reitinga turnīram Yonex Latvija U17 International. 2021.gadā Yonex Latvija U17 International notiks no 28. līdz 31.jūlijam. Līdzīgi kā divus iepriekšējos gadus pēc kārtas, šis turnīrs notiks Siguldas Sporta centrā.

>>> Skatīt Eiropas U17 turnīru kalendāru
>>> Skatīt Eiropas U17 badmintona reitingu

“Tā nu ir sanācis, ka Latvijas U17 starptautiskais Eiropas U17 reitinga turnīrs katru gadu notiek citā laikā. Pirmais šāds turnīrs 2019.gadā notika 29.-31.martā, savukārt 2020.gadā turnīrs notika 11.-12.septembrī,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Izvērtējot 2019.gada turnīru, kurā piedalījās jaunieši no  14 valstīmi, kopā ar Siguldas badmintona klubu pieņēmām lēmumu, ka nākamajā gadā turnīram piemērotājs laiks būtu septembri, kad Siguldā ir beigusies vasaras sezona, bet vēl nav sācies Zelta rudens. Turklāt marta beigās tobrīd bija ļoti pārsātināts U17 turnīru kalendārs. Taču šogad turpināt turnīru rīkot septembra 2.nedēļā nebija iespējams tāpēc, ka šajā laikā ieplānots Eiropas U17 čempionāts,” skaidro Kristians Rozenvalds.

2020.gadā Latvijas turnīra rīkotājiem ļoti paveicās ar izvēlēto turnīra norises laiku. Visi Eiropas U17 reitinga turnīri kopš marta tika atcelti Covid-19 dēļ un Siguldas turnīrs bija pirmais pēc Covid-19 piespiedu pārtraukuma. Pēc Latvijas turnīra 2020.gadā vēl izdevās veiksmīgi noorganizēt Eiropas U17 reitinga turnīrus Slovēnijā, Čehijā, Lietuvā, Serbijā. Savukārt Eiropas U17 turnīri Horvātijā, Bulgārijā, Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, Turcijā, Krievijā, Slovēnijā, Igaunijā, Kiprā, Francijā, Dānijā un Nīderlandē tika atcelti.

2020.gadā Siguldā notikušas Eiropas U17 reitinga turnīrs bija nozīmīgs ar to, ka siguldiete Anna Kupča izcīnīja 1.vietu meiteņu vienspēlēs, izcīnot Latvijai pirmo titulu kādā no Eiropas U17 reitinga badmintona turnīriem.

“Mums tika piedāvās divas iespējas. Pirmā bija jūlija beigas, otrā bija novembra beigas. Citkārt būtu riskanti rīkot šādu turnīru jūlija beigās, kad spēlētāji un treneri daudzviet vēl atpūšas. Taču, esmu pārliecināts, ka šī vasara būs citāda, jo spēlētāji trenēsies un aktīvi sacentīsies arī vasarā, cenšoties atgūt zaudēto šajā piespiedu dīkstāvē,” uzskata Siguldas badmintona kluba vadītājs un turnīra rīkotājs Ainārs Gureckis.

Šogad Latvijā notiekošais Eiropas U17 reitinga turnīrs varētu būt ļoti interesants spēlētājiem no citām valstīm, jo Latvijas turnīrs notiks neilgi pirms  Eiropas U17 čempionāta (Slovēnijā, no 3.līdz 12.septembrim), turklāt Latvijas turnīrā izcīnītie Eiropas U17 reitinga punkti ietekmēs spēlētāju izsēšanu Eiropas U17 čempionātā.

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīros, tai skaitā Eiropas U17 čempionātā 2021.gadā var piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 2005.gadā un jaunāki. Eiropas U17 reitingā tiek ņemti vērā 7 labākie rezultāti no 52 nedēļām. Eiropas U17 reitinga punktus var nopelnīt ne tikai Eiropas U17 reitinga turnīros, bet arī Pasaules reitinga International Challenge, International Series, Future Series, Pasules reitinga junioru turnīros, Eiropas U15 čempionātā, Eiropas un Pasaules junioru čempionātos.

Eiropas U17 reitingā meiteņu vienspēlēs 11.vietā ir Arīna Babre, 15.vietā Anna Kupča, 18.vietā Eiprila Briede, 50.vietā Annemarija Priede, 111.vietu dala Diāna Bespalova un Megija Āboltiņa, 129.vietā Elza Zitāne, 155.vietu dala Marta Heize, Dārta Alise Demitere, Estere Pikša, Žanete Griniece.

Eiropas U17 reitingā zēnu vienspēles 37.vietā ir siguldietis Dāvis Strazdiņš 148.vietu dala Edžus Meirāns un Toms Sala, 159.vietu dala Jānis Jaunslavietis, Rolands Bratčikovs, Rihards Žugs, Rainers Zviedris, Arvils Kažemaks un Jānis Laumanis.

 

20.01.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv