Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

K.Šefere Eiropas čempionātā tiek līdz 1/8 finālam
Otrdien, 26.aprīlī Latvijas badmintona spēlētāji uzsāka savas cīņas Eiropas čempionātā badmintonā, kas norisinās Francijā no 26.aprīļa līdz 1.maijam. Savā pirmajā spēlē Rīgas badmintoniste Kristīne Šefere 1/32 finālā uzvarēja armēnieti Lilit Poghosyan, bet otrajā spēlē divos setos uzvarēja maltieti Fiorella Marie Sadowski, tādējādi izcīnot vietu 1/8 finālā pret spānieti Beatriz Corrales, kurai piekāpās 2 setos.

Kristīnei Šeferei pirmā cīņa izvērtās spraiga, un lai izcīnītu uzvaru bija jācīnās trijos setos, 39 minūtes.
Pirmajā setā Kristīne izvirzījās vadībā, un ejot pirmajā pārtraukumā Kristīne bija vadībā ar 11:9. Pirms tam Kristīne bija ieguvusi vēl lielāku atrāvumu - 9:5. Taču seta otrajā pusē dominēja armēniete, un lai arī Kristīnei izdevās izrauties vadībā ar 17:15, taču pirmais sets noslēdzās ar rezultātā 18:21.
Otrā setā Kristīne jau sākumā nodrošināja pārsvaru, atraujoties līdz 9:2, un pēcāk šo pārsvaru saglabājot, setu uzvarot ar 21:13. Trešā seta sākumā Kristīne ieguva nelielu pārsvaru 4:1, bet līdz 9:7 turpinājās sīva cīņa, taču pārtraukumā Kristīne devās jau pie rezultāta 11:7, un pēc pārtraukuma turpināja atrauties, sasniedzot arī 16:7. Izšķirošo setu Kristīne uzvarēja ar 21:13.

1/16 finālā Pasaules reitingā 167.vietā Kristīne Šefere spēlēja pret 1000.vietā esošo  Fiorella Marie Sadowski no Maltas. Kristīne Šefere šo spēli uzvarēja divos setos (21-10, 21-4 ).

26.aprīlī notika arī vēl viena spēle - Latvijas talantīgais jaunietis, divkārtējais Latvijas čempions Niks Podosinoviks 1/32 finālā tikās ar Blagovest Kisyov no Bulgārijas. 26 minūšu garajā spēlē Niks Podosinoviks piekāpās 2 setos, pirmo zaudējot ar 11:21, otro ar 13:21. Pirmajā setā Niks vēl turējās līdz rezultātam 8:8, nevienu reizi neizvirzoties vadībā, bet pārtraukumā devās jau pie rezultāta 8:11, bet seta otrā pusē izcīnot tikai 3 punktus. Otrajā setā Nikam izdevās atspēlēties no 3:11 līdz 12:12, taču pēc tam gan Niks guva vairs tikai vienu punktu.

26.aprīļa vakarā Niks Podosinoviks & Kristīne Šefere vēlreiz devās badmintona laukumā, lai jaukto dubultspēļu 1/16 finālā cīnītos ar Michael Fuchs & Birgit Michels, Vācijas pāri, kas turnīrā ir izsēts ar piekto numuru. 19 minūšu īsajā spēlē Latvijas pāris piekāpās 2 setos, pirmo zaudējot ar 2:21, otro ar 10:21. Tādējādi Nikam Podosinovikam Eiropas čempionāts ir beidzies jau pirmajā dienā.

27.aprīlī vakarā  sieviešu dubultspēļu pāris Kristīne Šefere & Ieva Pope 1/16 finālā tikās ar Krievijas pāri Ekaterina Bolotova & Evgeniya Kosetskaya. Latvijas pāris piekāpās 2 setos (9-21,12-21).

Latvija Eiropas čempionāta badmintonā ir pārstāvēta četrās no piecām badmintona disciplīnām, izņemot vīriešu dubultspēles. Eiropas čempionātā ir iespēja piedalīties tikai 48 badmintonistiem vienspēļu turnīros, un 32 pāriem dubultspēļu turnīros. Lai kvalificētos uz Eiropas čempionātu badmintonā, Latvijas badmintonistiem, piedaloties turnīros tuvās un tālās valstīs, bija jāizcīna pēc iespējas augstāka vieta Pasaules badmintona federācijas reitingā

Ja badmintona spēlētāji zaudē spēli, tad turnīrs viņam līdz ar to ir beidzies. Noteikumi Eiropas badmintona čempionātā, tāpat kā citos lielajos badmintona turnīros, ir skarbi - netiek izspēlētas visas vietas, pat nenotiek spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji.