Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

“Mītava” kausā senioriem dominē J.Bluķis un I.Jaunīte

Sestdien, 8.aprīlī Jelgavā LLU Sporta centrā notika Latvijas badmintona federācijas reitinga turnīrs senioriem, kurā varēja piedalīties badmintona spēlētāji, kas dzimuši 1981.gadā un vecāki. Turnīrā tika izspēlētas visas piecas kategorijas, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, jauktās dubultspēles.

Turnīrā piedalījās gan seniori no Jelgavas un Ozolniekiem, gan arī spēlētāji no citām Latvijas pilsētām, tai skaitā Liepājas, Talsiem, Cēsim, Jēkabpils, Rīgas, Salaspils, Dobeles, Penkules, Bēnes un Auces.

Ar trim kausiem no Jelgavas mājup devās cēsiniece Inga Jaunīte. Pārliecinoši viņa uzvarēja sieviešu vienspēļu turnīrā, kā arī izcīnīja 1.vietu sieviešu dubultspēļu turnīrā pāri ar Guntu Lapiņu no Cēsīm. Jaukto dubultspēļu turnīrā Inga Jaunīte izcīnīja 3.vietu pārī ar Viktoru Ivanovu.

Lielāko pārsteigumu sagādāja Auces ugunsdzēsējs Jānis Bluķis, kuŗš uzvarēja vīriešu vienspēļu turnīrā, finālā uzvarot Aldi Valbaku no Ozolniekiem, bet pirms tam uzvarot arī   Viktoru Ivanovu no Cēsīm un operdziedātāju Andri Lapiņu no Rīgas. Jānis Bluķis izcīnīja arī 2.vietu vīriešu dubultspēlēs pāri ar Leonu Tolstiku no Bēnes, un 2.vietu jauktajās dubultspēlēs pāri ar Ivandu Kozlovu no Penkules.

Jānis Bluķis šobrīd badmintonu aktīvi spēlē Penkulē, divas reizes nedēļā, bet jaunībā viņš ir trenējies badmintonā Druvā (Saldus novadā) pie trenera Imanta Raļļas, kurš aizgājis mūžībā 2017.gada 3.martā.

“Mītava” kauss senioriem jau ir kļuvis par tradicionālu Jelgavā notiekošu badmintona turnīru senioriem. Šo turnīru organizē Zilvijas Počas vadītais “Sporta klubs Mītava”. Zilvija Poča arī pati aktīvi piedalījās turnīrā, izcīnot 3.vietu sieviešu dubulspēlēs pārī ar penkulieti Īvandu Kozlovu, kā arī piedalījās jaukto dubultspēļu turnīrā pāri ar dobelnieku Māri Zaļkalnu.