Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Siguldieši turpina dominēt Latvijas čempionātā jauniešiem

Valmierā 29.-30.aprīlī norisinājās Latvijas čempionāts jauniešiem U11-17, pulcējot 113 dalībniekus no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Olaines, Baložiem, Bauskas, Jēkabpils, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas un Rīgas. Visvairāk zelta medaļas arī šogad izcīnīja siguldieši, taču vairākas zelta medaļas izcīnīja arī Valmieras, Salaspils, Jelgavas, Talsu, Liepājas un Rīgas jaunie badmintonisti.

Siguldieši izcīnīja 42 no 96 Latvijas čempionāta medaļām, tai skaitā 17 no 32 zelta medaļām. 15 medaļas, tai skaitā 4 zelta medaļas izcīnīja valmierieši, 15 medaļas izcīnīja arī Rīgas jaunie badmintonisti.

Šogad neviens no jauniešiem nekļuva par absolūto čempionu, izcīnot trīs zelta medaļas vienā vecuma grupā, taču ļoti daudzi jaunieši bija ļoti tuvu šādam panākumam.

U11 vecuma grupā siguldiete Anete Priedniece jau bija izcīnījusi divas zelta medaļas dubultspēlēs, taču meiteņu vienspēļu finālā trijos setos (19-21, 19-21) piekāpās Zanei Tannei no Siguldas. Divas zelta medaļas šajā vecuma grupā izcīnīja arī Aleksis Emilians Kviesis no Talsiem, zēnu vienspēlēs divos setos (21-18, 21-10) uzvarot Artūru Leišavnieku no Siguldas, kā arī divos setos (21-19, 23-21) uzvarot zēnu dubultspēlēs pāri ar Pēteri Vārnu, taču jauktajās dubultspēlēs tika izcīnīta “tikai” otrā vieta.

U13 vecuma grupā divas zelta medaļas izcīnīja gan Dāvis Strazdiņš no Siguldas, gan arī Krišjānis Āboltiņš no Salaspils. Viņi abi kopā uzvarēja zēnu dubultspēlēs, bet Dāvis Strazdiņš bija spēcīgākais vienspēlēs, bet Krišjānis Āboltiņš kopā ar jelgavnieci Leniju Slivjuku uzvarēja jauktajās dubultspēlēs.

U15 vecuma grupā divas zelta medaļas izcīnīja gan liepājnieks Gustavs Dāvids Brečs, gan Arta Priedniece. Kopā viņi abi bija spēcīgākie jauktajās dubultspēles. Tāpāt Gustavs Dāvids Brečs uzvarēja zēnu dubultspēlēs pāri ar jelgavnieku Paulu Eliasu Rozenvaldu, savukārt Arta Priedniece uzvarēja meiteņu vienspēlēs.

U17 vecuma grupā divas zelta medaļas izcīnīja trīs spēlētāji. Una Berga uzvarēja meiteņu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs kopā ar siguldieti Liānu Lencēviču, kura savu otro zelta medaļu izcīnīja jauktajās dubultspēlēs pāri ar Patriku Krūzi, kurš arī izcīnīja otro zelta medaļu zēnu dubultspēlēs pāri ar siguldieti Alenu Zandovski.

Visas finālspēles tiešraidē varēja skatīties Latvijas badmintona federācijas Facebook profilā. Visas finālspēles tiesāja divi līnijtiesneši un pieaicinātie paaugstinājuma tiesneši: Diana Gailuma, Juris Krūmiņš, Guntars Strazdiņš, Kristaps Pilveris.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds atzīmē, ka šogad Latvijas čempionātā piedalījās dalībnieki no jauniem badmintona centriem, tai skaitā Ozolniekiem, Olaines, Bauskas un Jēkabpils, tādējādi apliecinot badmintona popularitātes kāpumu. Nākamgad mērķis ir sapulcināt dalībniekus no vismaz 20 Latvijas pašvaldībām.