Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
Lounge FM
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Sākusies pieteikšanās uz Baltijas senioru čempionātu

Igaunijas badmintona federācija ir publicējusi Baltijas senioru čempionāta nolikumu, aicinot arī Latvijas seniorus doties uz Tallinu 2017.gada 27.maijā. Pieteikšanās termiņš ir 22.maijs, dalības maksa 16 eiro par vienspēlēm un 11 eiro par dubultspēlēm. Salīdzinoši ar citiem gadiem, Baltijas senioru čempionāta nolikumā ir trīs būtiski jauninājumi, kuri tika saskaņoti ar visām Baltijas badmintona federācijām.

>>> Skatīt Baltijas senioru čempioināta nolikumu

Sākot ar šo gadu vairs nebūs 30+ grupa. Neviena no trim Baltijas valstu badmintona federācijas neierosināja šo vecuma grupu atstāt. Lietuvieši atturējās, bet Latvijas un Igaunijas pārstāvji ierosināja šo grupu atcelt, uzskatot, ka 30 gadus veci badmintonisti iepriekš ir bijuši pāragri nodēvēti par senioriem.

Latvijas un Lietuvas federāciju pārstāvji atbalstīja Igaunijas ierosinājumu notiekt ierobežojumu Baltijas čempionātā piedalīties tikai Baltijas valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Vecuma grupas arī Baltijas senioru čempionātā būs tādas pašas kā pasaules senioru turnīros. Latvijā tas vairs nav aktuāli, jo Latvijas badmintona federācija jau 2015.gadā pievienojās pasaules noteiktajiem standartiem gan jauniešu, gan senioru vecumu grupās, taču Lietuvā vēl pagājušogad šie standarti bija citādi.

Baltijas senioru čempionāts ir ietekmējis arī Latvijas badmintona kalendāru. Pēc LBF Valdes locekļa Elmāra Pitura ierosinājuma, Latvijas senioru čempionāts ir pārcelts "tālāk prom" no Baltijas čempionāta, kurā tradicionāli piedalās arī ļoti daudz Latvijas spēlētāju, citādi šie abi turnīri būtu pārāk tuvu viens otram. Latvijas senioru čempionāts notiks 9.jūlijā, Salaspilī. Šis datums izvēlēts kā sezonas beigas, jo dienu agrāk būs Siguldā noslēdzies Latvijas Jaunatnes Olimpiādes badmintona turnīrs, bet pēc tam klubu un treneri plāno dotiies vasaras atpūtā.

Latvijas senioru čempionāta pārcelšana uz 9.jūliju ir saisīta arī ar vairāku Latvijas senioru iesaistīšanos Valmieras komandas līdzdalībā Eiropas klubu čempionātā, kas notiks no 20. līdz 24.jūnijam, Itālijā, Milānā. "Arī citkārt mēs esam mēģinājuši izvairīties no tā, lai Latvijas nacionālie čempionāti nenotiku laikā, kad cituviet notiek Eiropas čempionāti vai nozīmīgi starptautiskie turnīri. Mums jāpalīdz Valmierai nokomplektēt vislabāko komandu, bet vienlaicīgi rīkojot Latvijas čempionātu, mēs Valmieras komandas dalībniekiem liegtu izcīnīt Latvijas čempionāta medaļas," piebilst Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

 

04.05.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv