Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
Lounge FM
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Valmieras badmintona klubs Eiropas čempionātā pārstāv Latviju

No 20. līdz 24.jūnijam Itālijas pilsētā Milānā norisinās ikgadējais Eiropas klubu čempionāts badmintonā, kurā šogad ir pārstāvēta Latvija - Valmieras badmintona klubs. Komandas sastāvā bija pieci spēlētāji: Andis Bērziņš, Ojārs Koziņecs, Elmārs Pitura, Anita Švalbe, Grieta Jermacāne. Valmieras klubam turnīrs, diemžēl,  beidzās jau 22.jūnijā, paliekot pēdējā vietā savā apakšgrupā, zaudējot visās 15 spēlēs, uzvarot tikai vienā setā (Ojārs Koziņecs & Anita Švalbe).

>>> Skatīt Valmieras badmintona kluba rezultātus Eiropas čempionātā
>>> Skatīt informāciju par Eiropas klubu čempionātu
>>> Skatīt Valmieras komandas spēles vidoe Badminton Europe Youtube kanālā
>>> Skatīt Inbox Foto bilžu galeriju 

"Mums tā bija reāla iespēja uzspēlēt ar pasaules top simtnieka spēlētājiem, ar kuriem Latvijas spēlētājiem ikdienā nav iespējas uzspēlēt," par Milānā pieredzēto stāsta Valmieras badmintona kluba vadītājs Elmārs Pitura.

"Mēs, VBK Valmiera, esam lepni ar to, ka ieguvām tiesības braukt uz Eiropas čempionātu klubu komandām Milānā. Es uzskatu, ka šādos turnīros ir jāpiedalās! Tas, manuprāt, liks mums paraudzīties uz badmintonu ne tikai kā individuālo sporta veidu, bet arī mācīs mums uzlabot komandas garu. Ar baltu skaidību skatījos uz spāņiem - cik nepiespiesti tas viņiem sanāk. Tas ilgtermiņā veicinās badmintona izaugsmi Latvijā," uzskata Elmārs Pitura.

Latvijas badmintona federācija pieteica Valmieras badmintona kluba komandu, lai gan tiesības pārstāvēt Latviju sākotnēji pienācās Siguldas badmintona klubam kā Latvijas klubu komandas čempionāta uzvarētājiem, taču siguldieši atteicās, tāpēc tiesības tika tālāk nododas Latvijas vicečempioniem - Valmieras badmintona klubam.

Saskāņā ar Eiropas klubu čempionāta nolikumu, līdz 2.maijam federācijām bija jāpiesaka savas valsts kluba līdzdalība, pat neprasot norādīt, kurš klubs piedalīsies Eiropas čempionātā, jo daudzās valstīs šobrīd vēl nav noslēdzies nacionālais klubu čempionāts. Konkrētā kluba dalībniekus, kas piedalīsies Eiropas čempionātā, klubiem bija jāpieska līdz 2017.gada 6.jūnijam.

Valmieras badmintona kluba valdes loceklis Elmārs Pitura apzinās, ka Eiropas klubu čempionāta piedalās ļoti spēcīgi spēlētāji, un šeit konkurence ir pat lielākā nekā valsts izlašu sacensībās, jo Eiropas klubos spēlē arī ārzemju spēlētāji no Āzijas. "Taču mēs vēlamies šo iespēju izmantot, jo tas var būt kā pamudinājums mūsu spēlētājiem gan Valmierā, gan arī visā Latvijā," uzskata Elmārs Pitura.

Dalības maksu par Latvijas kluba līdzdalību Eiropas klubu čempionātā apmaksā Latvijas badmintona federācija, savukārt klubu pārstāvji paši sedz ceļošanas un uzturēšanās izdevumus. Valmieras klubam palīdzēt apņēmusies arī Valmieras pilsētas dome.

Saistībā ar vairāku Latvijas senioru iesaistīšanos Valmieras komandas līdzdalībā Eiropas klubu čempionātā, kas notiks no 20. līdz 24.jūnijam, Itālijā, Milānā, ir mainīts Latvijas senioru čempioināta datums - Latvijas čempiināts badmintonā senioriem notiks Salaspilī, 2017.gada 9.jūlijā. "Arī citkārt mēs esam mēģinājuši izvairīties no tā, lai Latvijas nacionālie čempionāti nenotiku laikā, kad cituviet notiek Eiropas čempionāti vai nozīmīgi starptautiskie turnīri. Mums jāpalīdz Valmierai nokomplektēt vislabāko komandu, bet vienlaicīgi rīkojot Latvijas čempionātu, mēs Valmieras komandas dalībniekiem liegtu izcīnīt Latvijas čempionāta medaļas," piebilst Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

 

22.06.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv