Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
Lounge FM
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas čempionātā senioriem 68 dalībnieki sadalījuši 17 medaļu komplektus

2017.gada 9.julijā Salaspilī jau otro gadu pēc kārtas notika Latvijas čempionāts senioriem. Šogad uz turnīru sapulcējās 68 dalībnieki, pārstāvot Liepāju, Auci, Bēni, Penkuli, Jelgavu, Ozolniekus, Iecavu, Baložus, Rīgu, Salaspili, Siguldu, Cēsis, Valmieru, Vijciemu un Valku. Latvijas čempionātā tikai noskaidroti uzvarētāji 17 kategrorijās vecumā no 35+ līdz 55+. Turnīra vecākais dalībnieks bija 1947.gadā dzimušais Anatolijs Rumjancevs.

>>> Skatīt galeriju Inbox Foto
>>> Skatīt spēlētāju un spēļu sarakstu Tournamentsoftware
>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintonā senioriem 2017 nolikumu

Šogad nevienam Latvijas senioram neizdevās izcīnīt trīs zelta medaļas, lai kļūtu par absolūto čempionu, taču pieciem spēlētājiem izdevās izcīnīt pa divām zelta medaļām: Edijs Līviņš, Aija Mētra, Inese Preinberga, Uģis Briedis, Inga Bleidele.

Latvijas čempionātā senioriem varēja piedalīties tikai LBF licencēti spēlētāji, Latvijas pilsoņi un Latvijā pastāvīgi dzīvojošie, tai skaitā ārzemnieki, kuriem ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegta Uzturēšanās atļauja. Jaunākā vecuma grupa šogad bija +35, kurā varēja piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 1981.gadā un vecāki.

Vecuma grupās, kur bija pieteikušies mazāk par 4 spēlētājiem, sacensību organizatori apvienoja divas vai pat vairākas vecuma grupas. Visas 5 kategorijas tika izspēlētās tikai 35+ vecuma grupā, 40+ bija 4 kategorijas, 45+ tikai 2, 50+ jau 4, bet 55+ tikai 2. Kopā tika noskaidritu uzvarētāji 17 kategorijās.

"Priecē, ka Latvijas čempioinātā senioriem šogad bija redzami Latvijas visspēcīgākie Latvijas spēlētāji, jo īpaši 35+ vīriešu vienspēlēs (I.Keišs, V.Bajārs, E.Līviņš, V.Liepkalns, O.Koziņecs). Taču vienaicīgi tas mudina aizdomāties par to, ka tik daudzi Latvijas vadošie badmintona spēlētāji jau sasnieguši senioru vecumu. Ir "liela bedre" starp 80.gadu sakumā dzimušajiem senioriem un vēl nesenajiem junioriem, kas dzimuši 90.gadu beigās. Šo laiku ir jāpārdzīvo, jo neko ietekmēt tur vairs nevaram, bet strādājot ar šī brīža jauniešiem jādara viss iespējamais, lai mūsu badmintonā vairs nav šādas tukšas desmitgades," uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

2017.gadā Latvijas čempionāts senioriem sapulcēja salīdzinoši ļoti daudz spēlētājus - 68 dalībnieki. 2016.gada 20.augustā uz Latvijas čempionātu sapulcējās 51 dalībnieks, bet 2015.gada 14.novembrī Valmierā bija sapulcējušies 55 dalībnieki. 

Tapāt kā iepriekšējos gados, Latvijas čempionāta uzvarētāju godināšana notika vakara saviesīgā pasākumā.

 

10.07.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv