Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
Lounge FM
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Ardis Daniels Bedrītis - Latvijas Jaunatnes Olimpiādes absolūtais čempions badmintonā

2017.gada 8.jūlijā Siguldas Sporta centrā notika Latvijas Jaunatnes Olimpiādes badmintona turnīrs, pulcējot dalībniekus no 8 Latvijas pašvaldībām. Turnīrā tika noskaidroti uzvarētāji tikai trijās kategorijās - vīriešu vienspēlēs, sieviešu vienspēlēs un jauktās dubultspēlēs. Divas iespējamās zelta medaļas izcīnīja tikai Ardis Daniels Bedrītis, kurš vīriešu vienspēļu finālā trijos setos (21-14, 20-22, 21-13) uzvarēja Arturu Ķelpi, bet jauktajās dubultspēlēs pāri ar Lianu Lencēviču trijos setos (21-15, 21-23, 21-15) uzvarēja Valmieras pāri Mairis Loiko un Una Berga. Sieviešu vienspēlēs 1.vietu izcīnīja Una Berga, finālā divos setos (21-14, 21-12) uzvarot Liānu Lencēviču.

>>> Skatīt galeriju Inbox Foto
>>> Skatīt Latvijas Jaunatnes Olimpiādes nolikumu
>>> Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus Tournamentsoftware
>>> Skatīt video no apbalvošanas ceremonijas Cēsīs, Vienības laukumā

Latvijas jaunatnes Olimpiādes turnīrā bija pārstāvētas 8 pašvaldības: Rīga, Sigulda, Valmiera, Salaspils, Liepāja, Talsi, Olaine un Kocēni. Turnīrā piedalījas 29 jaunieši, tai skaitā 11 zēmi un 18 meitenes. Jaukto dubultspēļu turnīrā piedalījās 9 pāri. 

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes badmintona turnīrs notika nevis Cēsīs, kas bija izraudzīta kā Olimpiādes rīkotāja, bet gan Siguldā - vienīgajā Latgvijas pašvaldībā, kur pieejama sporta halle ar 8 paklāja seguma badmintona laukumiem.

Saskaņā ar Latvijas jaunatnes Olimpiādes nolikumu, pieteikties uz Latvijas Jaunatnes Olimpiādes sacensības badmintonā varēja līdz 9.jūnijam, bet vēl līdz 22.jūnijam bija iespējams pieteikt dalībniekus par papildus samaksu. Katra pašvaldība uz badmintona turnīru varēja pieteikt ne vairāk kā 8 spēlētājus vienspēlēs jauniešiem un jaunietēm, kā arī ne vairāk kā 4 pārus jauktajās dubultspēlēs. Ierobežojums tika ieviests tāpēc, lai nodrošinātu, ka Latvijas Jaunatnes Olimpiādē ir pārstāvētas pēc iespējas vairāk pašvaldības.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds atzīst, ka šogad pārstāvēto pašvaldibu skaits nav pieaudzis, bet saglabājies iepriekšējā līmeni - 8 pašvaldības. Pirms diviem gadiem, kad Latvijas Jaunatnes Olimpiāde norisinājās Valmierā, arī bija pārstāvētas 8 pašvaldības. Šogad vairs nav pārstāvēti Ķekavas un Viļānu novadi, taču šogad ir nākuši klāt Salaspils un Kocēni. 

Ir vēl dažas pašvaldības, kuras pirms tam izrādījas interesi, taču šīs pašvaldības savus spēlētājus tomēr nepieteica. Uz Latvijas Jaunatnes Olimpiādi varēja pieteikt  1999.-2002.gadā dzimušos jauniešus. Cik zināms, šajā vecumā spēlētāji ir arī Ozolniekos, Bauskas novadā, Cēsīs, Valkā, Inčukalnā, taču diemžēl šīs pašvaldības savus spēlētāju nepieteica.

 

10.07.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv