Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Publicētas izmaiņas Latvijas badmintona reitinga nolikumā

Latvijas badmintona federācijas Valde ir apstiprinājusi izmaiņas reitinga nolikumā. Lai gan izmaiņas veicinās gan spēlētāju došanos uz turnīriem kaimiņvalstīs, gan arī stimulēs turnīru rīkošanu vēl augstākā līmeni tepat Latvijā, taču būtiski reitinga nolikums nav mainīts, jo vienlaicīgi Valdē valda uzskats, ka būtu nepareizi reitingu atkal pārtaisīt, vēl jo vairāk sezonas vidū.

>>> Skatīt Latvijas badmintona federācijas reitinga nolikumu

Jau 2016.gada nogalē tika nolemts, ka sākot ar 2017.gafa 1.jūliju reitingā tiks uzskaitīti 10 labākie turnīri pēdējo 12 mēnešu laikā, tāpat kā Pasaules reitingā. Atgādinam, ka līdz 2016.gada 31.decembrim Latvijas reitingā tikai uzskaitīti 10 turnīri pēdējo 24 mēnešu laikā. No 2017.gada 1.janvāra līdz 1.jūlijam bija noteikts pārējas periods, kad tika uzskaitīti 10 turnīri 18 mēnešu laikā.

LBF Valdes loceklis Mārtiņš Kažemaks, kurš atbildīgs par reitingu, skaidro, ka šobrīd reitings ir kļuvis daudz dinamiskāks un mudina spēlētājus aktīvi piedalīties turnīros. Iepriekš, kad tika ņemti vērā 10 labākie turnīri 24 mēnešos, reitings bija “iestrēdzis”, jo spēlētājiem vairs nebija iespēja būtiski ietekmēt reitingu.

Reitingā pievienos Lietuvas un Igaunijas turnīrus

Reitinga nolikums ir papildināts ar iespēju reitinga punktus nopelnīt arī “badmintona turnīros Lietuvā un Igaunijā, par kuriem ir liela interese no Latvijas spēlētāju puses, kā arī ir panākta vienošanas ar konkrētās valsts badmintona federāciju un turnīra rīkotājiem par turnīra rezultātu iekļaušanu Latvijas reitingā.”

LBF Valdes loceklis Arnis Šefers, kurš atbildīgs augstu sasniegumu sportu, uzskata, ka Latvijas spēlētājiem būtu vairāk jādodas spēlet uz Lietuvas un Igaunijas turnīriem, kur ir augstāks spēles līmenis. “Mums kaimiņos ir ļoti spēcīgi badmintona turnīri, mums jāizmanto to tuvums. Mums jāmotivē spēlētājus spēlēt ne tikai pašmāju turnīros savā starpā,” uzskata Arnis Šefers.

LBF Valdes loceklis Elmārs Pitura, kurš atbildīgs par badmintona masveidību, norāda, ka Latvijas spēlētāji ir ieinteresēti, lai reitinga punktus varētu saņemt arī par līdzdalību Lietuvas un Igaunijas turnīros. “Spēcīgākie Latvijas spēlētāji arī iepriekš bija pašmotivēti doties uz spēcīgajiem Igaunijas GP turnīriem, taču attiecībā uz Latvijas reitingu šie spēlētāji bija nostādīti nevienlīdzīgā situācijā, jo, lai noturētos Latvijas reitingā, viņiem nācās izbrīvēt laiku un līdzekļus, lai piedalītos vēl arī tik pat daudzos Latvijas turnīros,” stāsta Elmārs Pitura.

Lai veicinātu sadarbību ar kaimiņvalstu badmintona klubiem, no 30% uz 20% samazināts nepieciešamais ārzemju spēlētāju skaits, lai turnīra koeficientam tiktu pieskaitīts +1. “Mums ir jāstimulē mūsu organizētāji, lai turnīros piedalās vēl vairāk spēlētāji no ārzemēm, taču līdz šim noteiktā prasība par 30% bija teju neizpildāma, tāpēc arī nestimulējoša,” norāda Elmārs Pitura.

Atbalstīs turnīrus, kurus tiesās paaugstinājuma tiesneši

Reitinga nolikums ir papildināts ar jaunu punktu, paredzot, ka “ja turnīrā sākot ar 1/2 fināliem ir nodrošināta spēļu tiesāšana no paaugstinājuma un vismaz 2 līnijtiesneši, kā arī fināla tiešraide, bāzes koeficientam tiek pieskaitīts +1.” LBF Valdes loceklis Gunārs Lūsveris, kurš atbildīgs par tiesnešu darbības veicināšanu, uzskata, ka šāds lēmums sekmēs to, ka klubos būs vēl vairāk cilvēku, kas pratīs tiesāt spēles no paaugstinājuma. “Klubi būs motivēti no sava vidus izraudzīties tiesnešus, apgūt terminoloģiju, piedalīties LBF rīkotajās tiesnešu apmācībās, bet pēcāk gatavi doties tiesāt turnīros ārzemēs,” stāsta Gunārs Lūsveris, piebilstot, ka Latvijā joprojām ir nepietiekošs prasmīgu tiesnešu skaits.

Saglabās vienotu reitingu jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem

Valdes sēdē no jauna tika aktualizēts priekšlikums veidot paralēlus reitingus jauniešiem, senioriem un pieaugušajiem, taču šis priekšlikums netika akceptēts. “Tas nav jautājums tikai par procesa dārdzību. Jā, skatoties virspusēji, sākotnēji varētu šķist, ka viss taču ir tik pašsaprotami, ka jauniešus var arī atsevišķi, lai paši savā vidē konkurē. Bet nav taču tā, ka mūsu labākie jaunieši spēlē tikai junioru turnīros. Ja reitings būtu nodalīts, tad spēcīgākajiem jauniešiem būtu uzspiesta nenormāla turnīru slodze, jo parālēli būtu 10 turnīros jācīnās par vietu pieaugušo reitingā, kā arī 10 turnīros par vietu U17 un vēl tikpat turnīros arī par vietu U19 reitingā,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Kristians Rozenvalds atgādina, ka sākotnēji ieviešot esošo reitinga sistēmu bijis periods, ka jauniešiem punktus bija nopelnīt vieglāk, taču kopš jauniešu turnīriem reitinga koeficienti ir samazināti, bet pieaugušo turnīriem palienāti, šī problēma vairs nav aktuāla. Šobrīd reitinga koeficienti ir daudz maz izlīdzsvaroti gan starp jauniešiem un pieaugušajiem, gan arī starp A, B un C meistarības grupām.

Iepriekš A meistarības grupas spēlētāji bija nevienlīdzīgā situācijā pret jauniešiem arī nepietiekošā turnīru skaita dēļ, taču turpmāk Latvijas spēlētāji reitinga punktus varēs izcīnīt arī turnīros Lietuvā un Igaunijā.

Bonusa punkti paliek nemainīgi

Valdes sēdē tika aktualizēts arī jautājums par bonusa punktiem. Tika piedāvāts gan atteikties no bonusa punktiem vispār, gan arī samazināt tos no 10% un 5%, vai arī noteikt bonusa punktiem 6 mēnešu termiņu.

Lai noskaidrotu spēlētāju viedokli, LBF Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs uzņēmās veikt spēlētāju viedokli Facebook aptaujā. Ņemot vērā to, ka priekšlikumam kaut ko mainīt nebija vairākuma atbalsts, tika nolemts šobrīd neko nemainīt. Spēlētāji tiek aicināti turpināt diskusiju, lai nonāktu pie kopsaucēja par to, vai un kādas izmaiņas nepieciešamas reitingā sākot ar 2018.gada 1.janvāri, bet līdz tam jaunas izmaiņas reitinga nolikumā nav plānotas.

 

26.07.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv