Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvijas badmintonisti piedalās Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā

5.oktobrī Latvijas badmintona izlase ar “Turkish Airlines” avio reisu devās uz Indonēziju, kur no 9. līdz 22.oktobrim notiks Pasaules čempionāts badmintonā junioriem. No Latvijas uz Indonēziju devušies 5 badmintona spēlētāji, tai skaitā valmierieši Una Berga, Artūrs Ķelpe un Mairis Loiko, siguldiete Liāna Lencēviča, kā arī Garkalnes novadā dzīvojošais Ardis Daniels Bedrītis, kurš badmintonā trenējas Siguldā, bet mācās Rīgas Tehnikumā. Kopā ar jauniešiem uz Indonēziju devies arī Latvijas U17 un U19 izlases treneris Andis Bērziņš no Valmieras. Uz Indonēziju, lai tiesātu Pasaules junioru čempionāta spēles, ir devies arī Latvijas tiesnesis Gunārs Lūsveris.

No 9. līdz 14.oktobrim sākotnēji notiks Pasaules junioru čempionāts badmintonā valstu jauktajām komandām. Turnīrā piedalīsies 45 valstu komandas. Latvijas komanda ir ielozēta E grupā kopā ar Japānu, Angliju, Makao un Gruziju. Katrā komandu spēlē tiek izspēlētās 5 badmintona spēles - vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktās dubultspēles.

No 16. līdz 22.oktobrim notiks Pasaules junioru čempionāts badmintonā individuāli. Vīriešu vienspēļu turnīrā piedalīsies Ardis Daniels Bedrītis un Artūrs Ķelpe, savukārt sieviešu vienspēļu turnīrā Una Berga un Liāna Lencēviča. Vīriešu dubulspēļu turnīrā piedalīsies Valmieras pāris Artūrs Ķelpe & Mairis Loiko, bet sieviešu dubultspēļu turnīrā Una Berga & Liāna Lencēviča. Jaukto dubulspēļu turnīrā būs divi Latvijas pāri - Ardis Daniels Bedrītis & Liāna Lencēviča un Mairis Loiko & Una Berga.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds ir ļoti gandarīts par to, ka Latvija, atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas, ir nosūtījusi savus spēcīgākos junioros uz Indonēziju. “Iespējāms, mūsu junioriem tas būs vistālākais mūža ceļojums, vislielākā pieredze, taču parējiem jauniešiem tas ir kā mudinājums vēl vairāk cīnīties un trenēties. Jauniešiem ir jānorāda, ko viņi varētu sasniegt ar savu darbu badmintona treniņos un sacensībās. Kurš gan negribētu kopā ar Latvijas badmintona junioru izlasi doties uz Pasaules čempionātu, turklāt tik interesantā un tālā valstī kāda ir Indonēzija?” brauciena motivāciju skaidro Kristians Rozenvalds. 

“Uzskatu, ka informācija par Latvijas komandas piedalīšanos Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā noteikti veicinās badmintona popularitāti. Mēs šādi parādām, ka mums ir ko piedāvāt labākajiem badmintona spēlētājiem,” uzskata Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka Latvijas badmintona federācijas ieguldījums noteikti atpelnīsies jauniešu motivācijas pieaugumā.

Latvijas junioru izlases došanās uz Indonēziju izmaksās 8610 eiro, tai skaitā 4620 eiro par sešām  aviobiļetēm, 1846 eiro par viesnīcas pakalpojumiem, 320 eiro par apdrošināšanu, 464 eiro kā dienas nauda trenerim un spelētājiem, 1360 eiro par formām izlases spēlētājiem un treneriem. Latvijas badmintona federācija šo braucienu līdzfinansē ar 1800 eiro, vēl 900 eiro ir piešķīrusi Valmiera, 450 eiro Sigulda, 1260 eiro Latvijas badmitnona federācijas ģenerālsponsors “Yonex”. Savukārt 5000 USD Latvijas badmitnona federācijas saņems no Pasaules badmintona federācijas kā ceļojuma dotāciju.

Pasaules čempionāts notiks Indonēzijas pilsētā Jogkahartā, kas atrodas 500 km no Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas. Šo pilsētu dēvē arī par vienu no Indonēzijas kultūras galvaspilsētām, tā ir arī viena no straujāk attīstošajām Indonēzijas pilsētām. Pašā pilsētā iedzīvotāju skaits ir 400 tūkstoši, taču pilsētās apkārtnē kopā dzīvo 4 miljoni. Laika atšķirība ar Latviju ir +5 stundas.

 

05.10.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv