Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Latvija uz U17 Eiropas čempionātu badmintonā piesaka 8 spēlētājus

24.oktobrī noslēdzās pieteikšanās termiņš uz U17 Eiropas čempionātu badmintonā, kas notiks Prāgā no 25. līdz 29.novembrim, pulcējot 296 spēlētājus no 39 Eiropas valstīm. Eiropas badmintona konfederācija 25.oktobrī ir apstiprinājusi visus 8 Latvijas pieteiktos spēlētājus.

>>> Skatīt informāciju par U17 Eiropas čempionātu BadmintonEurope.com
>>> Skatīt U17 Eiropas čempionāta (individuāli) spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt U17 Eiropas komandu čempionāta Latvijas spēļu sarakstu un rezultātus

Latvija uz U17 Eiropas čempionātu varēja pieteikt 2 spēlētājus vīriešu vienspēlēs, 2 spēlētājas sieviešu vienspēlēs, 2 pārus vīriešu dubultspēlēs, 2 pārus sieviešu dubultspēlēs un 2 pārus jauktajās dubultspēlēs. 

Vīriešu vienspēlēs ir pieteikts Edgars Vaivads un Patriks Krūze, sieviešu vienspēlēs Liāna Lencēviča un Una Berga, vīriešu dubulspēlēs Patriks Krūze & Edgars Vaivads un Mārtiņš Ķirkums & Roberts Renārs Miščenko, sieviešu dubultspēlēs Una Berga & Liāna Lencēviča un Amanda Azarova & Diāna Stognija, jauktajās dubultspēlēs Patriks Krūze & Liāna Lencēviča un Edgars Vaivads & Una Berga.

Lai noteiktu Latvijas U17 izlases spēlētājus uz vīriešu vienspēlēm, kā arī sieviešu un vīriešu dubultspēlēm, Latvijas badmintona federācija oktobrī rīkoja divus pārbaudes turnīrus Talsos 14.oktobrī un Siguldā 22.oktobrī. 

Latvijas U17 badmintona izlases treneris Andis Bērziņš informē, ka jau sākotnēji bija noteikts, ka sieviešu vienspēlēs uz Eiropas U17 čempionātu tiks pieteiktas Una Berga un Liāna Lencēviča. Viņas abas kopā būs arī viens no sieviešu dubultspēļu pāriem. Tāpat bija noteikts, ka jauktajās dubultspēlēs kopā spēlēs Liāna Lencēviča un Patriks Krūze, kā arī Una Berga un Edgars Vaivads. Lēmums par šo spēlētāju priekšlaicīgu apstiprināšanu tika pamatots gan ar Unas Bergas un Liānas Lencēvičas līdzšinējo sniegumu, gan arī to, ka viņas abas nevarēja piedalīties atlases turnīros, jo tobrīd uzturējās Pasaules (U19) junioru čempionātā Indonēzijā.

Atlases turnīros tika noskaidrots, ka sieviešu dubultspēlēs kā otrais pāris no Latvijas būs Amanda Azarova & Diāna Stognija, kuras izšķirošajā spēlē divos setos (21-15, 21-19) uzvarēja Siguldas pāri Diāna Aleksejeva & Arta Priedniece. Vīriešu dubultspēlēs otrā pāra noskaidrošanai nācās skaitīt zaudēto un iegūtu punktu attiecību, jo turnīra tabulā arī U15 pāris Pauls Eliass Rozenvalds & Alens Zandovkis bija izcīnījuši 5 punktus (viens punkts par uzvarētu setu). Labāka “mazo” punktu attiecība bija Mārtiņam Ķirkumam & Robertam Renāram Miščenko. 

Vīriešu vienspēlēs Edgars Vaivads un Patriks Krūze pārliecinoši izcīnīja sev vietu Latvijas komandā, bet lielāka intriga bija nevis par to, kurš dosies uz U17 Eiropas čempionātu, bet gan kurš no viņiem dosies kā Nr.1. Talsu posmā trijos setos (21-14, 19-21, 21-19) uzvarēja Patriks Krūze, bet Siguldas posmā trijos setos (21-18, 15-21, 21-12) uzvarēja Edgars Vaivads.

Pirms U17 Eiropas čempionāta, no 21. līdz 25. novembrim turpat Prāgā notks U17 Eiropas čempionāts komandām, kurā pieteiktas 37 valstu komandas. Eiropas badmintona konfederācijā norāda, ka tas ir rekords, jo iepriekš U17 komandu čempionātā piedalījās 32 komandas.

Eiropas U17 komandu čempionātā Latvijas valstsvienība ir ielozēta 4.apakšgrupā kopā ar Turciju, Poliju un Baltkrieviju. 

Eiropas badmintona konfederācija rīko U17 Eiropas čempionātus kopš 2009.gada, kad par Eiropas pirmajiem čempioniem kļuva šobrīd jau Olimpiskā čempione Karolina Marina un šībrīža Pasaules čempions Viktors Akselsens.

 

26.10.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv