Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Latvijas čempionāts
Klubu komandu čempionāts
Latvijas kauss jauniešiem
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Inbox.lv
EHR Hiti
Tallink
Venden
SIA Ankravs
DBS
Kauno Tiltai
Flora koka logi un durvis
Dzintars
Dienas žurnāli
RKP mēbeles
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Pasaules badmintona federācija nosaka fiksētu serves augstumu - 1,15m

Pasaules badmintona federācija ir paziņojusi par jaunu badmintona serves noteikumu testēšanu. Sākot no 2018.gada 1.marta vairākos badmintona turnīros tiks noteikts fiksēts serves augstums - 1,15 m. Līdz šim serves augstums katram spēlētājam bija individuāls - ne augstāk par jostas vietu.

>>> Skatīt BWF informatīvu vēstuli badmintona federācijām

Izmaiņas serves noteikumos paredz, ka "serves laikā, kad rakete uzsit pa bumbiņu, badmintona bumbiņai pilnībā būs jāatrodas ne augstāk kā 1,15 metru no grīdas”. 

Pasaules badmitnona federācija jaunos serves noteikumus izmēģinās arī Pasules vīriešu un sieviešu komandu čempionātā (Total BWF Tomas & Uber Cup 2018) Bankokā, kā arī Pasaules čempionātā (Total BWF World Championships 2018) Naņdzjinā. 

Pirmās sacensības, kad šis jaunievedums tiks atrādīts plašākai auditorijai, būs “Yonex All England 2018”.

Visi augstākā līmeņa turnīri, izņemot Pasaules junioru čempionātu, kā arī otrā līmeņa jeb BWF Supersērijas turnīri un kontinentālie čempionāti, jau aprīlī tiks iekļauti eksperimenta sarakstā.

Izmaiņas badmintona spēles noteikumos ir paredzēts pieņemt BWF gada pilnsapulcē 2018.gada maijā, bet testēšanu uzsākot jau agrāk.

“Serve ir neatņemama badmintona sastāvdaļa. Gadu gaitā mēs esam meklējuši veidus, kā uzlabot un efektīvāk piemērot badmintona serves noteikumus,” norādījis BWF prezidents un 1996.gada Olimpiskais čempions Poul-Erik Høyer.

BWF kategorijas tiesnesis Gunārs Lūsveris pauž atbalstu jauninājumiem. “Serves tiesāšana, tai skaitā jostas vietas noteikšama līdz šim vienmēr ir ir bijusi ļoti subjektīva, tāpēc Pasaules Badmintona federācijas vēlme un meklējumi serves noteikumu uzlabošanā ir ļoti apsveicami. Pagaidām vēl notiek diskusijas par dažādām tehniskām niansēm, bet es ceru, ka šī eksperimenta rezultāts būs sekmīgs,” norāda pieredzējušais Latvijas badmintona tiesnesis.

Pirms testēšanas uzsākšanas, BWF janvārī rīkos apmācību semināru BWF tiesnešu kuratoriem Kualalumpurā, lai tie pēc tam tālāk rīkotu mācību kursus jau savu kontinentālo komandas čempionātu laikā. Mācības ietvers to, kā pareizi izmantot mērīšanas ierīces, ar kuru palīdzību tiks noteikts serves augstums.

 
 

06.12.2017

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv